SC HASI SHIPBUILDING SRL
CUI 30216490 · J13/1075/2012 · este sub incidența Legii nr. 85/2014
SC HASI SHIPBUILDING SRL are CUI 30216490, nr. de înregistrare J13/1075/2012, înmatriculată pe 18.05.2012. Sediul social e în Municipiul Mangalia, jud. Constanţa. Este neplătitoare de TVA, INACTIVĂ fiscal. Activitatea principală: CAEN 3011. În 2018: cifră de afaceri 1.481.990 lei, profit net 4.242 lei, 35 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,5 mil lei · mediana 254 mii lei | 583% din mediană |
| Profit net | 4 mii lei · mediana 7 mii lei | 57% din mediană |
| Salariați | 35 · mediana 2 | de 18× mediana |
| Marjă netă | 0.3% · mediana 3% | 10% din mediană |
| Cifră pe salariat | 42 mii lei · mediana 162 mii lei | 26% din mediană |
Comparat cu 94.201 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 7 ani (lei)
| Indicator | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.481.990 | 915.835 | 454.241 | 710.408 | 1.061.848 | 584.659 | 0 |
| Venituri totale | 1.482.185 | 944.976 | 481.924 | 1.404.520 | 1.079.945 | 592.251 | 439 |
| Cheltuieli totale | 1.463.224 | 933.688 | 469.673 | 1.403.467 | 1.074.569 | 533.869 | 269.178 |
| Profit / pierdere brută | 18.961 | 11.288 | 12.251 | 1.053 | 5.376 | 58.382 | -268.739 |
| Profit / pierdere netă | 4.242 | 2.670 | 12.251 | 1.053 | 5.376 | 49.865 | -268.739 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | 374 |
| Active circulante | 68.547 | 105.776 | 83.223 | 23.758 | 121.356 | 112.172 | 1.803 |
| Creanțe | 49.613 | 29.979 | 41.616 | 16.482 | 67.475 | 93.875 | — |
| Casa și conturi la bănci | 18.934 | 75.797 | 41.607 | 7.276 | 53.881 | 18.297 | 1.803 |
| Cheltuieli în avans | 1.356.080 | 1.248.205 | 1.198.122 | 1.203.730 | 819.207 | 483.963 | — |
| Datorii | 1.608.792 | 1.542.388 | 1.472.422 | 1.430.816 | 1.144.944 | 814.609 | 270.716 |
| Capitaluri proprii | -184.165 | -188.407 | -191.077 | -203.328 | -204.381 | -218.474 | -268.539 |
| Capital subscris vărsat | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 400 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 35 | 22 | 17 | 28 | 43 | 47 | 43 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | INACTIV |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 18.05.2012 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Mangalia |
| CAEN principal | 3011 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SC HASI SHIPBUILDING SRL |
| Nr. reg. com. | J13/1075/2012 |
| EUID | ROONRC.J13/1075/2012 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2012-05-18 |
| Sediu social | Str. I.C.Brătianu, 2, BIROU 103, Mun. Mangalia, CONSTANŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. CONSTANŢA, MUN. MANGALIA, STR. I.C.BRĂTIANU, NR.2, BIROUL 103 |
| Telefon | 0341/100263 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AUTOMOBIL CLUB CALATIS SRL inactiv | aceeași clădire |
| CIVAS EXTRA MUROS SRL | aceeași clădire |
| CIVAS GLOBAL SRL | aceeași clădire |
| DCCOMAR PARTNER S.R.L. | aceeași clădire |
| DELPHINE COMAR SRL | aceeași clădire |
| FREIGHT XPEDITION SRL inactiv | aceeași clădire |
| HM SEVEN LUCK SRL inactiv | aceeași clădire |
| MOVAL BIOBE SRL inactiv | aceeași clădire |
| NAVAL ELECTRIC TEAM SRL inactiv | aceeași clădire |
| NAVIS NOVA S.R.L. | aceeași clădire |
| ZANSHIN SRL inactiv | aceeași clădire |
| LIBRO QUICLY SRL inactiv | 62 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 3011 | 2012 – 2018 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (9)
CAEN autorizat (0)
Niciunul.
Alte firme din Constanţa
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25