GALERIA HABIS SRL
CUI 3023688 · J40/15368/1991
GALERIA HABIS SRL are CUI 3023688, nr. de înregistrare J40/15368/1991, înmatriculată pe 11.12.1991. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 5250. În 2025: cifră de afaceri 42.000 lei, pierdere netă 2.700 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 42 mii lei · mediana 199 mii lei | 21% din mediană |
| Profit net | -3 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -6.4% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 270.677 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 42.000 | 42.000 | 30.000 | 36.820 | 19.686 | 32.560 | 27.955 | 27.405 | 0 | 29.094 | 31.101 | 7.984 | 14.800 | 28.000 |
| Venituri totale | 42.000 | 42.000 | 30.000 | 36.820 | 19.686 | 32.560 | 27.955 | 27.405 | 0 | 29.094 | 31.101 | 7.984 | 14.800 | 28.000 |
| Cheltuieli totale | 44.700 | 33.513 | 21.500 | 11.057 | 5.811 | 26.223 | 6.616 | 5.184 | 9.213 | 22.675 | 6.486 | 13.932 | 16.093 | 17.908 |
| Profit / pierdere brută | -2.700 | 8.487 | 8.500 | 25.763 | 13.875 | 6.337 | 21.339 | 22.221 | -9.213 | 6.419 | 24.615 | -5.948 | -1.293 | 10.092 |
| Profit / pierdere netă | -2.700 | 6.017 | 6.810 | 24.658 | 13.284 | 5.360 | 20.500 | 21.399 | -9.213 | 5.546 | 23.682 | -6.188 | -1.293 | 10.092 |
| Active imobilizate | 17.530 | 17.530 | 12.671 | 7.675 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 |
| Active circulante | 42.678 | 43.884 | 46.352 | 42.045 | 60.007 | 47.470 | 51.311 | 30.602 | 9.203 | 18.676 | 13.151 | 4.429 | 4.377 | 4.720 |
| Stocuri | 4.700 | 4.700 | 4.700 | 4.700 | 3.100 | 3.100 | 3.100 | 3.100 | 3.100 | 3.100 | 3.100 | 3.100 | 3.100 | 3.100 |
| Creanțe | 11.747 | 37.119 | 38.235 | 35.735 | 35.735 | 30.734 | 30.734 | 5.735 | 735 | 948 | 948 | 948 | 948 | 948 |
| Casa și conturi la bănci | 26.231 | 2.065 | 3.417 | 1.610 | 21.172 | 13.636 | 17.477 | 21.767 | 5.368 | 14.628 | 9.103 | 381 | 329 | 672 |
| Datorii | 2.707 | 1.213 | 2.339 | 2.111 | 2.102 | 2.850 | 2.051 | 1.841 | 1.841 | 2.100 | 2.121 | 17.081 | 10.841 | 9.891 |
| Venituri în avans | — | — | 2.500 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 57.501 | 60.201 | 54.184 | 47.609 | 57.905 | 44.620 | 49.260 | 28.761 | 7.362 | 16.576 | 11.030 | -12.652 | -6.464 | -5.171 |
| Capital subscris vărsat | 201 | 201 | 201 | 201 | 201 | 201 | 201 | 201 | 201 | 201 | 201 | 201 | 201 | 201 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Sat Jun 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 11.12.1991 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 5250 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | GALERIA HABIS SRL |
| Nr. reg. com. | J40/15368/1991 |
| EUID | ROONRC.J40/15368/1991 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-12-11 |
| Sediu social | Sos. NICOLAE TITULESCU, 95-103, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, SOS. NICOLAE TITULESCU, NR.95-103, BL.8, SC.B, ET.6, AP.85 |
| Telefon | 16173763 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 2M INTERNATIONAL EVENTS SRL inactiv | aceeași clădire |
| ACH CUSTOM EVENTS S.R.L. | aceeași clădire |
| ALDIS CALARASI SRL FILIALA BUCURESTI inactiv | aceeași clădire |
| ART COOL CRISTAL S.R.L. | aceeași clădire |
| AURORAMED SRL inactiv | aceeași clădire |
| BYTE IT SOLUTION & CONSULTING SRL inactiv | aceeași clădire |
| CMB INTERNATIONAL EXIMP SRL | aceeași clădire |
| CMB TRAVEL SRL | aceeași clădire |
| COJA & COJA PRODUCTION SRL inactiv | aceeași clădire |
| CREDENS ADVISORY S.R.L. | aceeași clădire |
| CUSTOM LOGISOFT LABS S.R.L. | aceeași clădire |
| DINEXIM CONSULTING SRL inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4779 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (31)
Sunt 31 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25