FURGON ENERGY S.R.L.
CUI 30288780 · J2021000339048
FURGON ENERGY S.R.L. are CUI 30288780, nr. de înregistrare J2021000339048, înmatriculată pe 16.02.2021. Sediul social e în Municipiul Bacău, jud. Bacău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4322. În 2025: cifră de afaceri 83.198 lei, profit net 6.435 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 83 mii lei · mediana 221 mii lei | 38% din mediană |
| Profit net | 6 mii lei · mediana 19 mii lei | 34% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | 7.7% · mediana 9.3% | 83% din mediană |
| Cifră pe salariat | 83 mii lei · mediana 141 mii lei | 59% din mediană |
Comparat cu 112.121 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 83.198 | 685.272 | 66.395 | 196.614 | 21.655 | — | — | — | — | 0 | 41.185 | 47.802 | 204.528 | 11.700 |
| Venituri totale | 83.198 | 685.314 | 66.395 | 197.157 | 21.655 | 2.000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 45.782 | 47.802 | 214.610 | 11.700 |
| Cheltuieli totale | 75.566 | 604.306 | 63.541 | 186.262 | 16.489 | 530 | 644 | 2.904 | 10.026 | 25.478 | 40.143 | 35.730 | 35.083 | 11.345 |
| Profit / pierdere brută | 7.632 | 81.008 | 2.854 | 10.895 | 5.166 | 1.470 | -644 | -2.904 | -10.026 | -25.478 | 5.639 | 12.072 | 179.527 | 355 |
| Profit / pierdere netă | 6.435 | 70.710 | 2.270 | 8.968 | 4.774 | 1.410 | -644 | -2.904 | -10.026 | -25.478 | 4.265 | 10.638 | 172.812 | 301 |
| Active imobilizate | — | — | — | 0 | 0 | — | — | 0 | 1.614 | 4.035 | 6.456 | 13.806 | 17.784 | 9.410 |
| Active circulante | 115.595 | 113.630 | 151.079 | 100.065 | 44.661 | 32.691 | 20.281 | 20.936 | 82.349 | 196.668 | 204.471 | 194.249 | 174.175 | 2.630 |
| Creanțe | 39.225 | 8.755 | 412 | 302 | 0 | — | — | 0 | 22.066 | 142.873 | 192.820 | 164.280 | 171.824 | — |
| Casa și conturi la bănci | 76.370 | 104.875 | 150.667 | 99.763 | 44.661 | 32.691 | 20.281 | 20.936 | 60.283 | 53.795 | 11.651 | 29.969 | 2.351 | 2.630 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 201 | 261 | 252 | — | 574 | — |
| Datorii | 83.960 | 19.403 | 116.771 | 68.027 | 7.196 | 0 | 0 | 11 | 36.673 | 28.710 | 13.447 | 14.588 | 9.703 | 1.739 |
| Capitaluri proprii | 31.635 | 94.227 | 34.308 | 32.038 | 37.465 | 32.691 | 20.281 | 20.925 | 47.491 | 172.254 | 197.732 | 193.467 | 182.830 | 10.301 |
| Capital subscris vărsat | 21.000 | 21.000 | 21.000 | 21.000 | 21.000 | 21.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | — | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Mar 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 15.02.2021 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău |
| CAEN principal | 4322 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | FURGON ENERGY S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2021000339048 |
| EUID | ROONRC.J2021000339048 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2021-02-16 |
| Sediu social | Str. 9 Mai, 21, Mun. Bacău, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. 9 MAI, NR.21 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 28 AMM DETAILING S.R.L. | aceeași clădire |
| 3PLE V S.R.L. | aceeași clădire |
| ACCOUNTING EXPERT SRL | aceeași clădire |
| ADAMA BOTESTI S.R.L. | aceeași clădire |
| ADAMA NORD SOLUTION S.R.L. | aceeași clădire |
| ADAMA SOLESTI S.R.L. | aceeași clădire |
| ADELION PROIECT S.R.L. | aceeași clădire |
| ADIR CAPITAL S.R.L. | aceeași clădire |
| ADS COMPANY S.R.L. | aceeași clădire |
| ADS FLV S.R.L. | aceeași clădire |
| AESTHETICS REAL ESTATE S.R.L. | aceeași clădire |
| AGERCON BUSINESS CONSULTING S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4322 | 2012 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (31)
Sunt 31 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (34)
Alte firme din Bacău
| 955628 | REPMAN SRL |
| 981783 | ECOPROM SRL |
| 5662319 | ROMTEXO SRL |
| 5907222 | ANTI-PAN-CON SRL |
| 6060338 | NISDOR SRL |
| 6496320 | MULTISERVICE SRL |
| 6533517 | FINEST COM SRL |
| 7211277 | STOCON SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25