EVALCAD 2012 SRL
CUI 30480466 · J2012000892176
EVALCAD 2012 SRL are CUI 30480466, nr. de înregistrare J2012000892176, înmatriculată pe 27.07.2012. Sediul social e în Municipiul Galaţi, jud. Galaţi. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7112. În 2025: cifră de afaceri 264.858 lei, profit net 636 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-02-12 | COMUNA PECHEA | Servicii de topografie (Rev.2) | 2 mii lei |
| 2023-11-16 | C.N. POSTA ROMANA S.A. | Servicii de cadastru (Rev.2) | 5 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 265 mii lei · mediana 172 mii lei | 154% din mediană |
| Profit net | 636 lei · mediana 31 mii lei | 2% din mediană |
| Salariați | 3 · mediana 1 | 300% din mediană |
| Marjă netă | 0.2% · mediana 23.7% | 1% din mediană |
| Cifră pe salariat | 88 mii lei · mediana 176 mii lei | 50% din mediană |
Comparat cu 103.076 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 264.858 | 294.685 | 270.140 | 290.870 | 288.655 | 278.190 | 289.723 | 246.421 | 202.898 | 210.470 | 211.597 | 174.051 | 204.408 | 76.099 |
| Venituri totale | 264.858 | 294.685 | 270.141 | 290.871 | 288.655 | 278.190 | 289.723 | 246.421 | 202.898 | 210.470 | 211.597 | 174.051 | 204.408 | 76.099 |
| Cheltuieli totale | 263.325 | 312.094 | 260.735 | 283.503 | 271.611 | 295.753 | 286.053 | 216.274 | 184.769 | 181.278 | 160.243 | 92.644 | 90.189 | 33.021 |
| Profit / pierdere brută | 1.533 | -17.409 | 9.406 | 7.368 | 17.044 | -17.563 | 3.670 | 30.147 | 18.129 | 29.192 | 51.354 | 81.407 | 114.219 | 43.078 |
| Profit / pierdere netă | 636 | -17.409 | 6.824 | 4.516 | 14.216 | -19.482 | 773 | 27.682 | 16.100 | 27.087 | 45.006 | 76.186 | 108.087 | 40.795 |
| Active imobilizate | — | — | 4.167 | 31.857 | 66.405 | 105.119 | 127.917 | 127.917 | 162.917 | 198.325 | 234.469 | 267.929 | 75.417 | 40.544 |
| Active circulante | 20.575 | 35.055 | 123.419 | 157.399 | 140.967 | 83.325 | 93.462 | 109.432 | 72.926 | 28.050 | 10.110 | 20.462 | 52.609 | 7.881 |
| Stocuri | 997 | — | — | — | 829 | 829 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 12.601 | 13.830 | 80.835 | 37.818 | 27.437 | 20.387 | 22.807 | 49.406 | 44.632 | 4.594 | 8.744 | 16.150 | 5.064 | 474 |
| Casa și conturi la bănci | 6.977 | 21.225 | 42.584 | 119.581 | 112.701 | 62.109 | 70.655 | 60.026 | 28.294 | 23.456 | 1.366 | 4.312 | 47.545 | 7.407 |
| Cheltuieli în avans | 692 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 37.896 | 52.320 | 120.522 | 184.500 | 27.870 | 23.158 | 35.838 | 24.899 | 35.075 | 14.620 | 14.905 | 103.723 | 19.544 | 7.430 |
| Capitaluri proprii | -16.629 | -17.265 | 7.064 | 4.756 | 179.502 | 165.286 | 185.541 | 212.450 | 200.768 | 211.755 | 229.674 | 184.668 | 108.482 | 40.995 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 | 4 | 3 | 4 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 27.07.2012 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi |
| CAEN principal | 7112 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | EVALCAD 2012 SRL |
| Nr. reg. com. | J2012000892176 |
| EUID | ROONRC.J2012000892176 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2012-07-27 |
| Sediu social | Str. Domnească, 140, Mun. Galaţi, GALAŢI |
| Domiciliu fiscal | JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. DOMNEASCĂ, NR.140, BL.A, SC.1, ET.DEMISOL, AP.2 |
| Telefon | 0236418923 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ARCMEDIA SRL inactiv | aceeași clădire |
| CADASTRUL-TAU S.R.L. | aceeași clădire |
| DANCRISMARI YSD SRL inactiv | aceeași clădire |
| DENTAVIC SRL | aceeași clădire |
| EVALCAD EXPERT SRL | aceeași clădire |
| LOVICONS SRL | aceeași clădire |
| SEVEN STAR SHINE SRL inactiv | aceeași clădire |
| SWEET AND DREAM S.R.L. | aceeași clădire |
| VIVALDI-IMPEX SRL | aceeași clădire |
| ANEMONA SRL | 50 m |
| DAMAGICO VEG STUDENT S.R.L. | 50 m |
| DR. AIT ALLAH EL MEHDI S.R.L. | 50 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7112 | 2012 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (7)
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Galaţi
| 1627408 | CIMAS SRL |
| 1627840 | EXPERTIZE-PROIECTARE-CONSULTING-M! IIII ' SRL |
| 1628640 | NAVEXIM SA |
| 1649589 | MUSAT SRL |
| 3656795 | SERVPREST SRL |
| 4747611 | INFOCLIM SRL |
| 5515377 | SHIP DESIGN GROUP SRL |
| 6581921 | SOLUX 94 SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25