STANMAT SRL
CUI 30540592 · J8/1243/2012
STANMAT SRL are CUI 30540592, nr. de înregistrare J8/1243/2012, înmatriculată pe 10.08.2012. Sediul social e în Municipiul Braşov, jud. Braşov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7311. În 2025: cifră de afaceri 746.260 lei, profit net 75.227 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 746 mii lei · mediana 172 mii lei | 433% din mediană |
| Profit net | 75 mii lei · mediana 31 mii lei | 239% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 10.1% · mediana 23.7% | 43% din mediană |
| Cifră pe salariat | 373 mii lei · mediana 176 mii lei | 212% din mediană |
Comparat cu 103.074 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 746.260 | 752.635 | 427.704 | 621.302 | 122.456 | 160.147 | 154.765 | 138.275 | 115.891 | 229.586 | 302.103 | 118.493 | 301.271 | 19.340 |
| Venituri totale | 774.919 | 752.646 | 432.204 | 631.287 | 122.456 | 164.535 | 155.513 | 138.261 | 115.891 | 229.586 | 302.103 | 120.668 | 301.567 | 19.350 |
| Cheltuieli totale | 679.658 | 658.791 | 404.763 | 449.685 | 212.530 | 153.665 | 151.409 | 166.260 | 133.575 | 179.280 | 252.429 | 144.806 | 206.496 | 19.156 |
| Profit / pierdere brută | 95.261 | 93.855 | 27.441 | 181.602 | -90.074 | 10.870 | 4.104 | -27.999 | -17.684 | 50.306 | 49.674 | -24.138 | 95.071 | 194 |
| Profit / pierdere netă | 75.227 | 78.003 | 23.677 | 175.657 | -91.201 | 9.225 | 2.549 | -29.382 | -18.843 | 44.819 | 41.328 | -24.138 | 80.151 | -387 |
| Active imobilizate | 7.826 | 6.902 | 9.388 | 12.837 | 26.511 | 43.910 | 48 | 48 | 137 | 1.283 | 2.533 | 8.189 | 15.899 | — |
| Active circulante | 513.078 | 417.130 | 347.319 | 424.551 | 252.540 | 174.688 | 183.039 | 177.869 | 185.833 | 176.902 | 175.866 | 80.561 | 88.848 | 12.772 |
| Stocuri | 22.014 | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 371 |
| Creanțe | 454.289 | 398.547 | 228.259 | 292.091 | 107.829 | 62.395 | 60.963 | 53.709 | 65.589 | 57.922 | 73.389 | 27.014 | 45.337 | 9.384 |
| Casa și conturi la bănci | 36.775 | 18.583 | 119.060 | 132.460 | 144.711 | 112.293 | 122.076 | 124.160 | 120.244 | 118.980 | 102.477 | 53.547 | 43.511 | 3.017 |
| Cheltuieli în avans | — | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — | 92 | 92 | — |
| Datorii | 353.933 | 312.374 | 323.052 | 261.531 | 241.515 | 113.076 | 86.790 | 84.169 | 62.840 | 36.212 | 81.245 | 33.016 | 24.875 | 12.959 |
| Venituri în avans | — | 0 | 0 | — | 23.215 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 166.971 | 111.658 | 33.655 | 175.857 | 14.321 | 105.522 | 96.297 | 93.748 | 123.130 | 141.973 | 97.154 | 55.826 | 79.964 | -187 |
| Capital subscris vărsat | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | — | 1 | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 10.08.2012 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 7311 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | STANMAT SRL |
| Nr. reg. com. | J08/1243/2012 |
| EUID | ROONRC.J8/1243/2012 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2012-08-10 |
| Sediu social | Str. Lungă, 206, Mun. Braşov, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. LUNGĂ, NR.206 |
| Telefon | 0723595562 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CICLOTURISM INTERNATIONAL S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CICLOTURISM S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CREA CONSTRUCT SRL | aceeași clădire |
| FELI-RUX SRL inactiv | aceeași clădire |
| I VIAGGI DI NIK SRL inactiv | aceeași clădire |
| INTERACTIV AB S.R.L. | aceeași clădire |
| CUSTOM INKEDD S.R.L. | aceeași clădire |
| EDI COMPETITION S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CASA FUNERARĂ ULTIMUL DRUM SRL | 26 m |
| INTERNATIONAL B.I.D.IMPORT-EXPORT SRL inactiv | 53 m |
| OASIS ROATANFOOD COM SRL | 95 m |
| ATELIER ERCUSI S.R.L. | 96 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7311 | 2012 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
| 35728601 | CICLOTURISM S.R.L. inactiv |
| 40827024 | CICLOTURISM INTERNATIONAL S.R.L. inactiv |
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Braşov
| 1097328 | HOLLMIK SRL |
| 1109287 | ANOTIMP SRL |
| 2571577 | PLUS DESIGN SRL |
| 3716641 | ZINNIA SRL |
| 4165010 | EDMA COM SRL |
| 4404958 | EDSTEIN SRL |
| 5074327 | KRONET ROM SRL |
| 5210984 | RAMPA COMSER SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25