VALCAREX SRL
CUI 30726987 · J2012011172405
VALCAREX SRL are CUI 30726987, nr. de înregistrare J2012011172405, înmatriculată pe 28.09.2012. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 3315. În 2025: cifră de afaceri 28.924 lei, pierdere netă 22.581 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 29 mii lei · mediana 254 mii lei | 11% din mediană |
| Profit net | -23 mii lei · mediana 7 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -78.1% · mediana 3% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 94.194 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 28.924 | 81.107 | 75.926 | 6.191 | — | — | — | — | 812 | 30.140 | 36.127 | 51.848 | 70.131 |
| Venituri totale | 28.924 | 81.107 | 75.926 | 6.191 | 0 | 0 | 0 | 0 | 817 | 30.141 | 36.128 | 51.848 | 70.144 |
| Cheltuieli totale | 51.505 | 59.942 | 48.265 | 21.086 | — | — | — | — | 12.662 | 31.042 | 21.722 | 23.258 | 7.607 |
| Profit / pierdere brută | -22.581 | 21.165 | 27.661 | -14.895 | 0 | 0 | 0 | 0 | -11.845 | -901 | 14.406 | 28.590 | 62.537 |
| Profit / pierdere netă | -22.581 | 17.200 | 23.324 | -15.081 | 0 | 0 | 0 | 0 | -11.869 | -1.806 | 13.395 | 27.034 | 60.434 |
| Active circulante | 30.467 | 59.648 | 34.283 | 75.089 | 89.984 | 96.019 | 96.019 | 96.019 | 96.019 | 107.638 | 105.362 | 91.254 | 62.738 |
| Stocuri | — | — | 3 | — | — | — | — | — | — | 2.164 | — | — | 419 |
| Creanțe | 23.828 | 3.378 | 4.790 | 1.750 | — | — | — | — | — | — | — | — | 4.700 |
| Casa și conturi la bănci | 6.639 | 35.970 | 29.490 | 73.339 | 89.984 | 96.019 | 96.019 | 96.019 | 96.019 | 105.474 | 105.362 | 91.254 | 57.619 |
| Datorii | 3.127 | 9.726 | 1.561 | 691 | 505 | 6.540 | 6.540 | 6.540 | 6.540 | 6.290 | 4.298 | 3.585 | 2.104 |
| Capitaluri proprii | 27.340 | 49.922 | 32.722 | 74.398 | 89.479 | 89.479 | 89.479 | 89.479 | 89.479 | 101.348 | 101.064 | 87.669 | 60.634 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 24.11.2020 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 3315 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | VALCAREX SRL |
| Nr. reg. com. | J2012011172405 |
| EUID | ROONRC.J2012011172405 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2012-09-28 |
| Sediu social | Str. Elena Văcărescu, 11, CAMERA NR. 1, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR ELENA VĂCĂRESCU, NR.11, CAMERA NR. 1, BL.21/3, SC.A, ET.5, AP.24 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 4KRS VISION SRL inactiv | aceeași clădire |
| CANWILL SRL inactiv | aceeași clădire |
| DANUBE STEEL TRADING S.R.L. | aceeași clădire |
| FAAF TRADE COMPANY SRL inactiv | aceeași clădire |
| INFONET DESIGN SRL inactiv | aceeași clădire |
| BUCOVINA KAITAR TRAVEL SRL inactiv | 20 m |
| EDUART ADVENTURE S.R.L. | 20 m |
| EUROMETALEXPERT SRL inactiv | 20 m |
| EXPERT PLUS SRL | 20 m |
| THE 8 SENSES S.R.L. | 20 m |
| TOP EXPERT DESIGN SRL | 20 m |
| TOP EXPERT INSURANCE S.R.L. | 20 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 3315 | 2022 – 2025 |
| 4511 | 2013 – 2021 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (14)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25