BLUE ACQUA MARINE SRL
CUI 30766760 · J2012001209179
BLUE ACQUA MARINE SRL are CUI 30766760, nr. de înregistrare J2012001209179, înmatriculată pe 10.10.2012. Sediul social e în Municipiul Galaţi, jud. Galaţi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 5611. În 2025: cifră de afaceri 7.441.140 lei, profit net 6.935 lei, 35 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Vânzările, stocul, food cost-ul și e-Factura într-un singur loc, cu HoReCaOS. De la 58 de lei pe lună.
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 7,4 mil lei · mediana 166 mii lei | de 45× mediana |
| Profit net | 7 mii lei · mediana 1 mii lei | 534% din mediană |
| Salariați | 35 · mediana 2 | de 18× mediana |
| Marjă netă | 0.1% · mediana 1% | 10% din mediană |
| Cifră pe salariat | 213 mii lei · mediana 131 mii lei | 162% din mediană |
Comparat cu 55.590 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7.441.140 | 7.312.888 | 7.308.539 | 6.812.304 | 5.490.429 | 3.137.108 | 4.461.727 | 3.665.379 | 3.065.185 | 2.463.596 | 1.790.505 | 1.226.414 | 485.575 |
| Venituri totale | 7.560.175 | 7.608.248 | 7.719.557 | 7.519.519 | 7.712.728 | 4.376.607 | 5.939.143 | 4.920.973 | 3.084.848 | 2.463.597 | 1.790.505 | 1.226.414 | 485.580 |
| Cheltuieli totale | 7.532.924 | 7.588.182 | 7.102.499 | 6.686.709 | 6.046.460 | 3.730.467 | 4.812.110 | 4.391.440 | 2.988.192 | 2.418.003 | 1.773.858 | 1.185.634 | 595.318 |
| Profit / pierdere brută | 27.251 | 20.066 | 617.058 | 832.810 | 1.666.268 | 646.140 | 1.127.033 | 529.533 | 96.656 | 45.594 | 16.647 | 40.780 | -109.738 |
| Profit / pierdere netă | 6.935 | 4.843 | 559.300 | 799.232 | 1.614.770 | 622.642 | 1.082.333 | 492.874 | 69.069 | 43.884 | 16.647 | 40.780 | -109.738 |
| Active imobilizate | 366.150 | 471.747 | 236.430 | 368.702 | 508.695 | 654.237 | 738.565 | 305.979 | 377.833 | 116.343 | 129.904 | 93.627 | 46.451 |
| Active circulante | 1.060.615 | 701.442 | 1.493.052 | 1.209.311 | 1.490.348 | 629.025 | 979.142 | 509.548 | 263.292 | 103.222 | 108.351 | 98.881 | 129.897 |
| Stocuri | 111.331 | 151.080 | 205.235 | 117.598 | 102.677 | 120.563 | 151.683 | 113.855 | 91.640 | 58.944 | 74.586 | 71.501 | 37.881 |
| Creanțe | 853.473 | 43.034 | 557.639 | 892.082 | 947.496 | 137.101 | 575.621 | -1.670 | 17.287 | 28.226 | 21.247 | 2.423 | 60.146 |
| Casa și conturi la bănci | 95.811 | 507.328 | 730.178 | 199.631 | 440.175 | 371.361 | 251.838 | 397.363 | 154.365 | 16.052 | 12.518 | 24.957 | 31.870 |
| Cheltuieli în avans | 375.917 | 311.468 | 255.007 | 108.605 | 154.269 | 21.043 | 0 | 0 | 77.472 | 90.909 | 110.120 | 132.820 | 136.253 |
| Datorii | 1.787.660 | 1.476.570 | 1.424.889 | 887.086 | 409.990 | 649.661 | 635.074 | 322.349 | 658.305 | 175.073 | 400.911 | 394.562 | 423.335 |
| Venituri în avans | — | 0 | 0 | 0 | 128.252 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Provizioane | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 144.177 | 0 | 0 | 0 |
| Capitaluri proprii | 15.022 | 8.087 | 559.600 | 799.532 | 1.615.070 | 654.644 | 1.082.633 | 493.178 | 60.292 | -8.776 | -52.536 | -69.234 | -110.734 |
| Capital subscris vărsat | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 35 | 35 | 30 | 31 | 23 | 15 | 28 | 30 | 27 | 23 | 21 | 18 | 13 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 10.10.2012 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi |
| CAEN principal | 5611 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | BLUE ACQUA MARINE SRL |
| Nr. reg. com. | J2012001209179 |
| EUID | ROONRC.J2012001209179 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2012-10-10 |
| Sediu social | Str. Romulus, 14-16, Mun. Galaţi, GALAŢI |
| Domiciliu fiscal | JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. ROMULUS, NR.14-16 |
| Telefon | 0742116481 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| LA PAPAS CASA GRĂTARULUI S.R.L. | aceeași clădire |
| ALL SERVICE GROUP SRL | 24 m |
| MARAS SRL inactiv | 24 m |
| SCOTT SRL | 24 m |
| SOUL COFFEE ROASTERS S.R.L. inactiv | 53 m |
| ACME ADVISOR S.R.L. | 87 m |
| ADLER VLT S.R.L. inactiv | 87 m |
| ADVANCED MANAGEMENT CONSULTING SRL | 87 m |
| CHOICEPRIMELONDON S.R.L. | 87 m |
| CLIMADOR CONSTRUCT SRL | 87 m |
| CONSULTING ALEXA THRIVING S.R.L. | 87 m |
| LACRIS SRL | 87 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 5611 | 2025 |
| 5610 | 2013 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Galaţi
| 1634855 | ROLLAND SRL |
| 1635133 | C.P.ORIZONT SRL |
| 1642700 | PATICOM SRL |
| 1650850 | BISTRO KAPRI SRL |
| 2676891 | NICNIC SRL |
| 4210811 | ANDRA COMEXIM SRL |
| 4486443 | BIOMAT DESIGN SRL |
| 5251550 | GHEDO '94 SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08