GMS PRESS SRL
CUI 30802006 · J2012001068048
GMS PRESS SRL are CUI 30802006, nr. de înregistrare J2012001068048, înmatriculată pe 18.10.2012. Sediul social e în Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, jud. Bacău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 2312. În 2025: cifră de afaceri 6.337.567 lei, profit net 359.699 lei, 11 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 6,3 mil lei · mediana 254 mii lei | de 25× mediana |
| Profit net | 360 mii lei · mediana 7 mii lei | de 48× mediana |
| Salariați | 11 · mediana 2 | 550% din mediană |
| Marjă netă | 5.7% · mediana 3% | 190% din mediană |
| Cifră pe salariat | 576 mii lei · mediana 162 mii lei | 356% din mediană |
Comparat cu 94.197 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 6.337.567 | 4.784.341 | 4.450.334 | 4.040.852 | 776.146 | 62.358 | 233.896 | 255.025 | 83.458 | 71.684 | 62.416 | 65.011 | 60.626 | 10.010 |
| Venituri totale | 6.426.656 | 4.808.234 | 4.452.480 | 4.040.876 | 776.147 | 67.234 | 233.896 | 255.025 | 83.458 | 71.684 | 62.416 | 65.011 | 60.626 | 10.010 |
| Cheltuieli totale | 6.001.786 | 4.656.625 | 4.309.722 | 3.809.905 | 763.989 | 68.550 | 129.518 | 127.029 | 63.474 | 31.715 | 15.996 | 22.786 | 43.341 | 4.308 |
| Profit / pierdere brută | 424.870 | 151.609 | 142.758 | 230.971 | 12.158 | -1.316 | 104.378 | 127.996 | 19.984 | 39.969 | 46.420 | 42.225 | 17.285 | 5.702 |
| Profit / pierdere netă | 359.699 | 116.452 | 107.626 | 195.189 | 4.394 | -1.954 | 102.039 | 125.446 | 19.150 | 38.535 | 44.552 | 40.275 | 15.466 | 5.402 |
| Active imobilizate | 3.625.518 | 2.681.073 | 2.469.529 | 76.832 | 979 | 0 | 39.205 | 63.967 | 88.728 | — | — | — | 768 | 768 |
| Active circulante | 771.668 | 1.129.485 | 517.283 | 776.724 | 766.174 | 389.408 | 371.831 | 263.868 | 134.945 | 145.707 | 108.656 | 63.510 | 21.703 | 12.991 |
| Stocuri | 81.354 | 77.923 | 187.815 | 403.634 | 70.828 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 614.924 | 1.012.431 | 324.699 | 294.397 | 184.362 | 55.552 | 90.484 | 83.436 | 69.878 | 44.298 | 41.925 | 47.665 | 19.400 | 12.812 |
| Casa și conturi la bănci | 75.390 | 39.131 | 4.769 | 78.693 | 510.984 | 333.856 | 281.347 | 180.432 | 65.067 | 101.409 | 66.731 | 15.845 | 2.303 | 179 |
| Datorii | 2.829.709 | 2.489.323 | 2.547.786 | 458.327 | 373.648 | 297 | 19.972 | 38.810 | 60.093 | 1.278 | 2.761 | 2.167 | 1.403 | 8.157 |
| Venituri în avans | 738.604 | 852.061 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 828.873 | 469.174 | 439.026 | 395.229 | 393.505 | 389.111 | 391.064 | 289.025 | 163.580 | 144.429 | 105.895 | 61.343 | 21.068 | 5.602 |
| Capital subscris vărsat | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 11 | 8 | 9 | 10 | 4 | 1 | 4 | 4 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 18.10.2012 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău |
| CAEN principal | 2312 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | GMS PRESS SRL |
| Nr. reg. com. | J2012001068048 |
| EUID | ROONRC.J2012001068048 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2012-10-18 |
| Sediu social | Str. Ion Simionescu, 430A4, Sat Hemeiuş Com. Hemeiuş, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, SAT HEMEIUŞ COM. HEMEIUŞ, STR. ION SIMIONESCU, NR.430A4 |
| Telefon | 0740406895 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 2VD MANAGEMENT S.R.L. | aceeași clădire |
| ACO TRANSSPEED S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AGROPLANERO COM S.R.L. | aceeași clădire |
| ANDREEA BEAUTY MAKE-UP S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| BELLART STUDIO S.R.L. | aceeași clădire |
| BI MEDICAL GROUP S.R.L. | aceeași clădire |
| BI SERVICES GROUP S.R.L. | aceeași clădire |
| BLUE MARKET & CAFE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CASA ARIADNA SRL | aceeași clădire |
| COMP SOFT SRL | aceeași clădire |
| DEEA'S FOOD 91 S.R.L. | aceeași clădire |
| DIMROM TRANS S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 2312 | 2024 – 2025 |
| 8299 | 2012 – 2023 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (12)
Alte firme din Bacău
| 9978390 | MOLDOGLASS SRL |
| 14758111 | GETDAN SRL |
| 15204351 | OCTAGON-COM SRL |
| 17269268 | FLOAT & FLOAT SRL |
| 17282690 | SAMI PREST SERV SRL |
| 20818544 | VETROGLASS SRL |
| 29979102 | FITTERMASTER S.R.L. |
| 38537304 | CC AXA GLASS S.R.L. |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25