ALIMENTARE CU APĂ ŞI CANALIZARE AFUMAŢI SRL
CUI 30890954 · J2012003189235
ALIMENTARE CU APĂ ŞI CANALIZARE AFUMAŢI SRL are CUI 30890954, nr. de înregistrare J2012003189235, înmatriculată pe 09.11.2012. Sediul social e în Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, jud. Ilfov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 3600. În 2025: cifră de afaceri 1.846.633 lei, profit net 298.713 lei, 16 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,8 mil lei · mediana 392 mii lei | 471% din mediană |
| Profit net | 299 mii lei · mediana 10 mii lei | de 29× mediana |
| Salariați | 16 · mediana 3 | 533% din mediană |
| Marjă netă | 16.2% · mediana 2.7% | 600% din mediană |
| Cifră pe salariat | 115 mii lei · mediana 186 mii lei | 62% din mediană |
Comparat cu 4.547 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.846.633 | 1.352.959 | 1.425.984 | 1.151.635 | 761.983 | 667.266 | 607.355 | 478.185 | 427.486 | 377.971 | 451.339 | 569.310 | 213.393 | 0 |
| Venituri totale | 1.847.020 | 1.353.403 | 1.426.012 | 1.151.637 | 761.983 | 667.266 | 607.355 | 478.185 | 427.486 | 377.972 | 451.341 | 569.311 | 213.393 | 0 |
| Cheltuieli totale | 1.535.756 | 1.520.743 | 1.387.434 | 1.115.361 | 1.029.380 | 933.094 | 779.347 | 762.069 | 759.908 | 475.745 | 445.889 | 438.049 | 258.211 | 254 |
| Profit / pierdere brută | 311.264 | -167.340 | 38.578 | 36.276 | -267.397 | -265.828 | -171.992 | -283.884 | -332.422 | -97.773 | 5.452 | 131.262 | -44.818 | -254 |
| Profit / pierdere netă | 298.713 | -167.340 | 38.578 | 36.276 | -267.397 | -265.828 | -171.992 | -283.884 | -332.422 | -97.773 | 4.410 | 117.631 | -51.221 | -254 |
| Active imobilizate | 44.392 | 43.508 | 35.636 | 31.972 | 33.556 | 35.409 | 37.263 | 37.713 | 25.925 | 25.905 | 22.578 | 23.764 | 16.950 | — |
| Active circulante | 833.647 | 682.485 | 715.424 | 667.234 | 1.101.071 | 382.750 | 287.754 | 208.432 | 291.133 | 301.813 | 293.040 | 231.401 | 31.162 | 20.046 |
| Stocuri | — | — | 757 | 120 | — | — | 1.876 | — | — | 5.241 | — | 400 | 382 | — |
| Creanțe | 768.630 | 654.634 | 671.768 | 528.981 | 1.018.247 | 354.756 | 258.772 | 198.346 | 221.600 | 249.815 | 239.153 | 190.815 | 29.345 | 20.046 |
| Casa și conturi la bănci | 65.017 | 27.851 | 42.899 | 138.133 | 82.824 | 27.994 | 27.106 | 10.086 | 69.533 | 46.757 | 53.887 | 40.186 | 1.435 | — |
| Cheltuieli în avans | 1.697 | 1.404 | 447 | 414 | 172 | 451 | 550 | 562 | 292 | 330 | 120 | — | 171 | — |
| Datorii | 902.422 | 1.048.796 | 905.566 | 892.257 | 1.563.713 | 1.180.127 | 821.255 | 571.173 | 357.162 | 335.438 | 225.355 | 169.055 | 79.804 | 300 |
| Capitaluri proprii | -22.686 | -321.399 | -154.059 | -192.637 | -428.914 | -761.517 | -495.688 | -324.466 | -39.812 | -7.390 | 90.383 | 86.110 | -31.521 | 19.746 |
| Capital subscris vărsat | 1.120.000 | 1.120.000 | 1.120.000 | 1.120.000 | 920.000 | 320.000 | 320.000 | 320.000 | 320.000 | 20.000 | 20.000 | 20.000 | 20.000 | — |
| Număr mediu de salariați | 16 | 16 | 18 | 17 | 16 | 16 | 15 | 14 | 13 | 11 | 11 | 12 | 10 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 09.11.2012 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov |
| CAEN principal | 3600 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ALIMENTARE CU APĂ ŞI CANALIZARE AFUMAŢI SRL |
| Nr. reg. com. | J2012003189235 |
| EUID | ROONRC.J2012003189235 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2012-11-09 |
| Sediu social | Şos. Bucureşti-Urziceni, 151, Sat Afumaţi Com. Afumaţi, ILFOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. ILFOV, SAT AFUMAŢI COM. AFUMAŢI, ŞOS. BUCUREŞTI-URZICENI, NR.151 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ABIS INVEST RO SRL | aceeași clădire |
| ABS PRODSERV 2001 S.R.L. | aceeași clădire |
| ACHY & RYA S.R.L. | aceeași clădire |
| ACLASS TOOLS SRL inactiv | aceeași clădire |
| ADA ONLINE FAMILY S.R.L. | aceeași clădire |
| ADAME ROM ENGINEERING S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ADAR CONSULTING S.R.L. | aceeași clădire |
| ADISA 2001 SRL inactiv | aceeași clădire |
| ADISSA MARKET SRL inactiv | aceeași clădire |
| ADMINISTRATIA NATIONALA DE METEOROLOGIE RA BUCURESTI DIRECTIA METEOROLOGICA REGIONALA MUNTENIA SUCURSALA BUCURESTI | aceeași clădire |
| AGADANCE OFICIAL S.R.L. | aceeași clădire |
| AGADANCE S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 3600 | 2012 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (13)
Alte firme din Ilfov
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08