DIAR S.R.L.
CUI 3093241 · J06/518/1992
DIAR S.R.L. are CUI 3093241, nr. de înregistrare J06/518/1992, înmatriculată pe 23.04.1992. Sediul social e în Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, jud. Bistriţa-Năsăud. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 129.103 lei, profit net 31.851 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 129 mii lei · mediana 199 mii lei | 65% din mediană |
| Profit net | 32 mii lei · mediana 3 mii lei | de 11× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 24.7% · mediana 1.6% | de 15× mediana |
| Cifră pe salariat | 129 mii lei · mediana 224 mii lei | 58% din mediană |
Comparat cu 270.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 129.103 | 78.296 | 253.793 | 95.115 | 64.868 | 40.771 | 56.646 | 46.002 | 31.512 | 49.922 | 28.813 | 50.803 | 48.673 | 40.646 | 40.709 |
| Venituri totale | 162.015 | 119.103 | 314.543 | 130.338 | 87.838 | 90.271 | 61.146 | 55.888 | 32.405 | 49.922 | 28.813 | 50.803 | 48.673 | 40.646 | 40.709 |
| Cheltuieli totale | 125.643 | 149.990 | 257.130 | 133.716 | 85.948 | 76.922 | 61.783 | 53.452 | 36.039 | 43.790 | 36.098 | 45.293 | 42.810 | 39.749 | 37.742 |
| Profit / pierdere brută | 36.372 | -30.887 | 57.413 | -3.378 | 1.890 | 13.349 | -637 | 2.436 | -3.634 | 6.132 | -7.285 | 5.510 | 5.863 | 897 | 2.967 |
| Profit / pierdere netă | 31.851 | -31.670 | 54.875 | -4.330 | 1.890 | 13.060 | -1.660 | 1.696 | -4.504 | 4.635 | -8.149 | 3.986 | 4.496 | 753 | 2.492 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 7 |
| Active circulante | 56.522 | 43.414 | 78.806 | 38.737 | 42.842 | 58.715 | 29.198 | 25.617 | 27.859 | 23.727 | 18.390 | 30.750 | 26.300 | 22.093 | 21.495 |
| Stocuri | 2.908 | 13.666 | 1.917 | 14.064 | 6.028 | 5.482 | 5.944 | 3.658 | 6.389 | 3.592 | 11.138 | — | — | — | — |
| Creanțe | — | — | 18.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 622 | 763 | 859 |
| Casa și conturi la bănci | 53.614 | 29.748 | 58.889 | 24.673 | 36.814 | 53.233 | 23.254 | 21.959 | 21.470 | 20.135 | 7.252 | 30.750 | 25.678 | 21.330 | 20.636 |
| Datorii | 1.596 | 20.339 | 6.061 | 10.080 | 9.855 | 27.617 | 11.160 | 5.920 | 9.858 | 1.222 | 520 | 745 | 282 | 571 | 733 |
| Capitaluri proprii | 54.926 | 23.075 | 72.745 | 28.657 | 32.987 | 31.098 | 18.038 | 19.697 | 18.001 | 22.505 | 17.870 | 30.005 | 26.018 | 21.522 | 20.769 |
| Capital subscris vărsat | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 18.02.1993 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Sîngeorz-Băi |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | DIAR SRL |
| Nr. reg. com. | J06/518/1992 |
| EUID | ROONRC.J06/518/1992 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-04-23 |
| Sediu social | Str. Someşului, 7/A, Orş. Sângeorz-Băi, BISTRIŢA-NĂSĂUD |
| Domiciliu fiscal | JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, ORŞ. SÂNGEORZ-BĂI, STR. SOMEŞULUI, NR.7/A |
| Telefon | 0263370052 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ABRUDANOCONSTRUCT SRL | aceeași clădire |
| ANDRESSI LABEL S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ATB BUIA CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| AUTO DUCUELE S.R.L. | aceeași clădire |
| BETAMPRENT JONYCA SRL inactiv | aceeași clădire |
| BETAMPRENT STRUCT-ELITE SRL inactiv | aceeași clădire |
| CAPITAL INTERIOR S.R.L. | aceeași clădire |
| CRAUS BESPOKE SRL | aceeași clădire |
| DARABAN CONSTRUCT PATRU SRL | aceeași clădire |
| DIM JOHNNY BAU S.R.L. | aceeași clădire |
| DIONE IMPACT SRL | aceeași clădire |
| ECOPROD FUNGI S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 4711 | 2025 |
| 4781 | 2016 – 2024 |
| 4711 | 2011 – 2015 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Bistriţa-Năsăud
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08