HERMES TRADING SERV SRL
CUI 31043249 · J2012015208409
HERMES TRADING SERV SRL are CUI 31043249, nr. de înregistrare J2012015208409, înmatriculată pe 21.12.2012. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 4, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8695. În 2025: cifră de afaceri 477.484 lei, pierdere netă 517.924 lei, 7 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 477 mii lei · mediana 220 mii lei | 217% din mediană |
| Profit net | -518 mii lei · mediana 40 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 7 · mediana 1 | 700% din mediană |
| Marjă netă | -108.5% · mediana 22.2% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 68 mii lei · mediana 202 mii lei | 34% din mediană |
Comparat cu 38.018 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 477.484 | 280.158 | 151.376 | 244.865 | 219.303 | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Venituri totale | 477.484 | 280.158 | 151.376 | 244.865 | 219.303 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cheltuieli totale | 981.066 | 717.557 | 572.156 | 613.891 | 678.199 | 259.762 | 39.852 | — | 1.056 | 1.056 | 1.056 | 1.056 | 1.056 | — |
| Profit / pierdere brută | -503.582 | -437.399 | -420.780 | -369.026 | -458.896 | -259.762 | -39.852 | 0 | -1.056 | -1.056 | -1.056 | -1.056 | -1.056 | 0 |
| Profit / pierdere netă | -517.924 | -445.815 | -422.299 | -371.475 | -461.048 | -259.762 | -39.852 | 0 | -1.056 | -1.056 | -1.056 | -1.056 | -1.056 | 0 |
| Active imobilizate | 242.962 | 309.764 | 388.702 | 364.992 | 409.336 | 232.955 | — | — | — | — | — | — | — | 462 |
| Active circulante | 516.916 | 330.263 | 217.201 | 89.604 | 73.051 | 83.941 | 13.672 | 644 | 644 | 644 | 644 | 644 | 644 | 238 |
| Stocuri | 10.652 | 10.652 | 2.749 | 2.338 | 957 | 3.208 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 493.717 | 303.753 | 188.222 | 84.643 | 60.880 | 71.754 | 11.656 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | — |
| Casa și conturi la bănci | 12.547 | 15.858 | 26.230 | 2.623 | 11.214 | 8.979 | 2.016 | 627 | 627 | 627 | 627 | 627 | 627 | 238 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 2.645 | 2.645 | 2.645 | 3.018 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 3.278.909 | 2.641.134 | 2.163.840 | 1.590.234 | 1.246.550 | 620.384 | 54.380 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 500 |
| Capitaluri proprii | -2.519.031 | -2.001.107 | -1.555.292 | -1.132.993 | -761.518 | -300.470 | -40.708 | -856 | -856 | -856 | -856 | -856 | -856 | 200 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 7 | 4 | 4 | 5 | 5 | 1 | — | — | — | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 20.04.2026 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 8695 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | HERMES TRADING SERV SRL |
| Nr. reg. com. | J2012015208409 |
| EUID | ROONRC.J2012015208409 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2012-12-21 |
| Sediu social | Str. Episcopul Chesarie, 15, Sector 4 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR EPISCOPUL CHESARIE, NR.15, BL.C, ET.3, AP.47 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AAHM-OTP S.R.L. | aceeași clădire |
| ALERGOMED SRL | aceeași clădire |
| ALMIR PARTNERS S.R.L. | aceeași clădire |
| APEX ALLIANCE 1 S.R.L. | aceeași clădire |
| APEX ALLIANCE DEVELOPMENT 3 SRL | aceeași clădire |
| APEX ALLIANCE FLOREASCA S.R.L. | aceeași clădire |
| APEX ALLIANCE PROPERTY 4 SRL | aceeași clădire |
| APEX ALLIANCE SHARED SERVICES S.R.L. | aceeași clădire |
| APEX ALLIANCE SOLAR & WIND 1 S.R.L. | aceeași clădire |
| APEX HOTELS ALLIANCE 2 SRL | aceeași clădire |
| AUTOMAGISTRAL-PIVDEN SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATA ODESA SUCURSALA BUCURESTI | aceeași clădire |
| BASIS CONSTRUCTION INVEST S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 8690 | 2021 – 2025 |
| 4645 | 2012 – 2020 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (11)
Sunt 11 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25