OPTISHOP SRL
CUI 31052891 · J12/11/2013
OPTISHOP SRL are CUI 31052891, nr. de înregistrare J12/11/2013, înmatriculată pe 04.01.2013. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 8690. În 2025: cifră de afaceri 298.200 lei, pierdere netă 10.015 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 298 mii lei · mediana 105 mii lei | 283% din mediană |
| Profit net | -10 mii lei · mediana 7 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | -3.4% · mediana 10.2% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 149 mii lei · mediana 110 mii lei | 136% din mediană |
Comparat cu 19.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 298.200 | 283.496 | 224.467 | 229.031 | 185.888 | 153.698 | 201.506 | 183.864 | 158.433 | 146.010 | 136.756 | 123.003 | 106.722 |
| Venituri totale | 304.436 | 283.496 | 224.467 | 229.031 | 186.316 | 153.698 | 201.506 | 184.216 | 160.150 | 153.308 | 140.874 | 125.799 | 115.207 |
| Cheltuieli totale | 305.933 | 255.593 | 253.954 | 234.169 | 183.823 | 169.049 | 153.677 | 129.997 | 148.806 | 136.231 | 143.432 | 133.676 | 140.679 |
| Profit / pierdere brută | -1.497 | 27.903 | -29.487 | -5.138 | 2.493 | -15.351 | 47.829 | 54.219 | 11.344 | 17.077 | -2.558 | -7.877 | -25.472 |
| Profit / pierdere netă | -10.015 | 19.193 | -31.749 | -6.885 | 639 | -16.380 | 43.962 | 48.694 | 6.536 | 12.360 | -6.784 | -11.651 | -25.472 |
| Active imobilizate | 19.408 | 14.440 | 15.878 | 24.399 | 45.899 | 67.399 | 88.898 | 4.690 | 4.690 | 4.690 | 1.937 | 12.091 | 19.207 |
| Active circulante | 87.412 | 89.733 | 63.249 | 73.431 | 86.958 | 86.857 | 119.238 | 88.375 | 32.429 | 48.266 | 66.168 | 68.600 | 99.241 |
| Stocuri | 40.731 | 37.486 | 23.462 | 50.753 | 57.169 | 52.859 | 58.743 | 56.791 | 27.455 | 45.847 | 63.591 | 67.908 | 96.073 |
| Creanțe | 16.888 | — | 3.042 | 312 | — | 222 | 1.633 | — | — | — | 169 | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 29.793 | 52.247 | 36.745 | 22.366 | 29.789 | 33.776 | 58.862 | 31.584 | 4.974 | 2.419 | 2.408 | 692 | 3.168 |
| Cheltuieli în avans | 72 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 65.166 | 52.432 | 46.579 | 35.479 | 63.620 | 86.189 | 123.689 | 49.448 | 61.934 | 84.303 | 111.812 | 117.614 | 143.720 |
| Capitaluri proprii | 41.726 | 51.741 | 32.548 | 62.351 | 69.237 | 68.067 | 84.447 | 43.617 | -24.815 | -31.347 | -43.707 | -36.923 | -25.272 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 04.01.2013 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 8690 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | OPTISHOP SRL |
| Nr. reg. com. | J12/11/2013 |
| EUID | ROONRC.J12/11/2013 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2013-01-04 |
| Sediu social | Str. Ion Meşter, 3, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. ION MEŞTER, NR.3, AP.77 |
| Telefon | 0740125666 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 88 VIBES MEDIA S.R.L. | aceeași clădire |
| ATCES PRODUCTS SRL | aceeași clădire |
| BRIAN PRO TRAVEL SRL | aceeași clădire |
| BRIAN TOUR S.R.L. | aceeași clădire |
| DOM OVI TAX S.R.L. | aceeași clădire |
| ESTELINE S.R.L. | aceeași clădire |
| FLOPE CONSTRUCT SRL | aceeași clădire |
| KITTY AUTENTIC SHOP SRL | aceeași clădire |
| NAPEVAL S.R.L. | aceeași clădire |
| REBORN AGENCY S.R.L. | aceeași clădire |
| SGS TRADING SRL | aceeași clădire |
| TRADIVOX S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8690 | 2013 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (20)
Sunt 20 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Cluj
| 5845804 | ALTERMED SRL |
| 15770830 | METADETOX S.R.L. |
| 18120026 | PHISIOMED SRL |
| 18406290 | DENTARAD SRL |
| 21315338 | GYMMED SRL |
| 23547458 | ILDIKO MEDICALS SRL |
| 25157141 | CENTRUL DE TERAPIE FIZICA SRL |
| 28891290 | WHITE THERAPY SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25