BASRIDO SRL
CUI 31090089 · J26/37/2013 · radiată
BASRIDO SRL are CUI 31090089, nr. de înregistrare J26/37/2013, înmatriculată pe 16.01.2013. Sediul social e în Municipiul Târgu Mureş, jud. Mureş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4778. În 2025: cifră de afaceri 834.518 lei, pierdere netă 90.819 lei, 6 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 835 mii lei · mediana 199 mii lei | 420% din mediană |
| Profit net | -91 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 6 · mediana 1 | 600% din mediană |
| Marjă netă | -10.9% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 139 mii lei · mediana 224 mii lei | 62% din mediană |
Comparat cu 270.695 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 834.518 | 746.974 | 593.466 | 477.568 | 497.453 | 455.757 | 465.263 | 456.084 | 561.343 | 617.842 | 586.377 | 346.533 | 197.617 |
| Venituri totale | 834.730 | 747.424 | 593.882 | 477.568 | 977.453 | 469.328 | 465.263 | 456.084 | 561.343 | 617.842 | 586.377 | 346.535 | 197.617 |
| Cheltuieli totale | 925.549 | 856.946 | 697.973 | 603.428 | 543.210 | 491.129 | 511.013 | 488.301 | 559.969 | 566.243 | 547.555 | 323.701 | 221.377 |
| Profit / pierdere brută | -90.819 | -109.522 | -104.091 | -125.860 | 434.243 | -21.801 | -45.750 | -32.217 | 1.374 | 51.599 | 38.822 | 22.834 | -23.760 |
| Profit / pierdere netă | -90.819 | -129.159 | -110.030 | -130.636 | 424.468 | -25.020 | -50.403 | -36.778 | -4.239 | 43.103 | 32.290 | 19.180 | -29.689 |
| Active imobilizate | — | — | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | — | — |
| Active circulante | 297.928 | 367.649 | 459.424 | 475.287 | 429.060 | 394.204 | 341.989 | 304.626 | 286.640 | 250.001 | 269.591 | 253.412 | 112.119 |
| Stocuri | 231.145 | 324.115 | 363.148 | 384.885 | 380.577 | 357.066 | 310.154 | 285.396 | 281.700 | 243.225 | 248.441 | 243.562 | 110.941 |
| Creanțe | 68 | 340 | 4.767 | 20.116 | 4.205 | — | -265 | 4.139 | 1 | 1.314 | 346 | 6.742 | — |
| Casa și conturi la bănci | 66.715 | 43.194 | 91.509 | 70.286 | 44.278 | 37.138 | 32.100 | 15.091 | 4.939 | 5.462 | 20.804 | 3.108 | 1.178 |
| Datorii | 532.909 | 511.812 | 474.478 | 380.311 | 53.448 | 443.060 | 366.711 | 278.944 | 224.180 | 183.303 | 247.660 | 263.721 | 141.608 |
| Capitaluri proprii | -234.981 | -144.163 | -15.004 | 95.026 | 375.662 | -48.806 | -24.672 | 25.732 | 62.510 | 66.748 | 21.981 | -10.309 | -29.489 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 6 | 7 | 9 | 8 | 7 | 9 | 11 | 11 | 11 | 10 | 10 | 8 | 8 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Aug 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RADIERE din data 17.07.2026 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş |
| CAEN principal | 4778 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | BASRIDO SRL |
| Nr. reg. com. | J26/37/2013 |
| EUID | ROONRC.J26/37/2013 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2013-01-16 |
| Sediu social | Str. Braşovului, 12, Mun. Târgu Mureş, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. BRAŞOVULUI, NR.12, AP.18 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BBKBAZAR SRL | aceeași clădire |
| HELP OIL SERVICE S.R.L. | aceeași clădire |
| MIDI TRANS COM SRL | aceeași clădire |
| ROPA DEL MUNDO SRL inactiv | aceeași clădire |
| WEST ECO PRO S.R.L. | aceeași clădire |
| WINDOWS OF CITY S.R.L. | aceeași clădire |
| ZELINDA S.R.L. | aceeași clădire |
| ALPHA REALIZE IT SERVICES SRL inactiv | 48 m |
| HAIR EXTENSION BY L&L S.R.L. inactiv | 48 m |
| MORDIA IMPEX SRL | 48 m |
| BLUE SKY CONS S.R.L. | 50 m |
| ESPORT SRL inactiv | 50 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4778 | 2013 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (12)
Sunt 12 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (10)
Alte firme din Mureş
| 1205330 | FOTO MUZICA C.M. SRL |
| 1216410 | AGRO DEELMY SRL |
| 1222366 | A M COM SRL |
| 1228083 | LUXBURG C & P SRL |
| 2528380 | MONTY INTERCOM SRL |
| 2529432 | EVA CONSIG SRL |
| 2850270 | HUMANITAS SRL |
| 2852629 | MIVA COM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25