ALTERNATIV SISTEM SOLUTION SRL
CUI 31355526 · J12/789/2013 · dizolvare
ALTERNATIV SISTEM SOLUTION SRL are CUI 31355526, nr. de înregistrare J12/789/2013, înmatriculată pe 13.03.2013. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4690. În 2025: cifră de afaceri 1.039 lei, pierdere netă 197 lei, 0 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1 mii lei · mediana 199 mii lei | 1% din mediană |
| Profit net | -197 lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 0 · mediana 1 | 0% din mediană |
| Marjă netă | -19% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 270.677 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.039 | 0 | 2.236 | 5.534 | 6.254 | 79.470 | 558.056 | 407.514 | 440.651 | 35.166 | 72.000 | 4.370 | 0 |
| Venituri totale | 1.039 | 0 | 2.236 | 5.534 | 6.254 | 124.398 | 558.056 | 431.654 | 440.651 | 35.166 | 72.000 | 4.370 | 0 |
| Cheltuieli totale | 1.236 | 635 | 2.522 | 9.083 | 18.125 | 141.805 | 530.455 | 395.579 | 450.913 | 25.594 | 48.866 | 54.204 | 33.870 |
| Profit / pierdere brută | -197 | -635 | -286 | -3.549 | -11.871 | -17.407 | 27.601 | 36.075 | -10.262 | 9.572 | 23.134 | -49.834 | -33.870 |
| Profit / pierdere netă | -197 | -635 | -286 | -3.715 | -12.059 | -19.770 | 21.662 | 31.504 | -14.790 | 8.869 | 20.974 | -49.965 | -33.870 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | 0 | 0 | 34.699 | 46.684 | 14.845 | 4.344 | 5.276 | 6.207 | 7.287 |
| Active circulante | 897 | 1.094 | 1.530 | 1.998 | 3.554 | 1.528 | 173.220 | 48.988 | 61.888 | 3.542 | 2.982 | 30 | 200 |
| Stocuri | 29 | 1.068 | 1.502 | 1.125 | 1.556 | 510 | 557 | 1.492 | 29 | — | — | — | 0 |
| Creanțe | 18 | 26 | 26 | 4 | 993 | 798 | 145.106 | 40.435 | 55.843 | 53 | — | — | 0 |
| Casa și conturi la bănci | 850 | 0 | 2 | 869 | 1.005 | 220 | 27.557 | 7.061 | 6.016 | 3.489 | 2.982 | 30 | 200 |
| Datorii | 52.974 | 52.974 | 52.776 | 52.958 | 50.799 | 36.714 | 223.335 | 132.750 | 145.315 | 61.678 | 70.919 | 89.872 | 41.157 |
| Capitaluri proprii | -52.077 | -51.880 | -51.246 | -50.960 | -47.245 | -35.186 | -15.416 | -37.078 | -68.582 | -53.792 | -62.661 | -83.635 | -33.670 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 13.03.2013 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 4690 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ALTERNATIV SISTEM SOLUTION SRL |
| Nr. reg. com. | J12/789/2013 |
| EUID | ROONRC.J12/789/2013 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2013-03-13 |
| Sediu social | Str. Fabricii, 4, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. FABRICII, NR.4, SC.4, ET.3, AP.98 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ACA SOFT WORKS S.R.L. | aceeași clădire |
| ACUMEN INTEGRAT SRL | aceeași clădire |
| AIM CONSULTING SRL | aceeași clădire |
| ASEZAT S.R.L. | aceeași clădire |
| ASH CARGO S.R.L. | aceeași clădire |
| BE HUMAN FIRST S.R.L. | aceeași clădire |
| BENTA CATALINA CONSULTING S.R.L. | aceeași clădire |
| CARTE CU ÎNSEMNĂTATE S.R.L. | aceeași clădire |
| CICLOP COMIMPEX SRL | aceeași clădire |
| COACTIO SRL | aceeași clădire |
| COCAN GSX SRL | aceeași clădire |
| CROWNFOOD S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4690 | 2017 – 2025 |
| 9329 | 2013 – 2016 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (64)
Sunt 64 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (13)
Alte firme din Cluj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25