SACOMA IMPEX SRL
CUI 3147414 · J1992001619406
SACOMA IMPEX SRL are CUI 3147414, nr. de înregistrare J1992001619406, înmatriculată pe 24.01.1992. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 2.917.386 lei, profit net 347 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2,9 mil lei · mediana 199 mii lei | de 15× mediana |
| Profit net | 347 lei · mediana 3 mii lei | 12% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 0% · mediana 1.6% | 0% din mediană |
| Cifră pe salariat | 1,5 mil lei · mediana 224 mii lei | 652% din mediană |
Comparat cu 270.677 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.917.386 | 2.416.962 | 2.085.312 | 1.700.303 | 2.286.315 | 2.812.748 | 3.082.612 | 2.804.118 | 2.595.104 | 2.579.044 | 2.331.004 | 1.679.518 | 1.258.055 | 49.767 | 149.670 |
| Venituri totale | 2.933.885 | 2.456.060 | 2.123.307 | 1.717.845 | 2.307.747 | 2.838.763 | 3.114.551 | 2.832.802 | 2.623.303 | 2.598.471 | 2.356.693 | 1.681.570 | 1.260.493 | 49.767 | 154.161 |
| Cheltuieli totale | 2.930.682 | 2.395.937 | 2.114.793 | 1.785.248 | 2.317.762 | 2.867.345 | 3.161.418 | 2.894.320 | 2.622.819 | 2.496.027 | 2.247.993 | 1.591.271 | 1.213.606 | 59.367 | 193.213 |
| Profit / pierdere brută | 3.203 | 60.123 | 8.514 | -67.403 | -10.015 | -28.582 | -46.867 | -61.518 | 484 | 102.444 | 108.700 | 90.299 | 46.887 | -9.600 | -39.052 |
| Profit / pierdere netă | 347 | 48.744 | 8.514 | -67.403 | -11.657 | -31.439 | -46.867 | -70.926 | -2.870 | 84.688 | 91.209 | 81.436 | 46.887 | -9.600 | -39.052 |
| Active imobilizate | 12.920 | 4.985 | 3.415 | 3.226 | 47.163 | 95.620 | 144.274 | 181.264 | 229.066 | 4.987 | 6.837 | 4.266 | 6.034 | 20.580 | 22.405 |
| Active circulante | 635.601 | 563.267 | 444.683 | 264.941 | 180.045 | 189.029 | 256.526 | 167.797 | 138.561 | 181.783 | 179.835 | 156.753 | 56.109 | 49.028 | 13.287 |
| Stocuri | 470.803 | 265.828 | 264.869 | 224.524 | 150.621 | 151.042 | 192.531 | 119.709 | 96.649 | 82.869 | 84.126 | 136.065 | 39.028 | 23.740 | 0 |
| Creanțe | 12.260 | 18.147 | 12.212 | 18.999 | 23.746 | 29.287 | 32.702 | 19.611 | 26.933 | 2.411 | 11.475 | 5.196 | 13.606 | 21.661 | 12.815 |
| Casa și conturi la bănci | 152.538 | 279.292 | 167.602 | 21.418 | 5.678 | 8.700 | 31.293 | 28.477 | 14.979 | 96.503 | 84.234 | 15.492 | 3.475 | 3.627 | 472 |
| Cheltuieli în avans | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — | — | 173 | — | — | — | — | — | 0 |
| Datorii | 706.607 | 626.685 | 555.274 | 383.858 | 274.763 | 320.548 | 405.259 | 306.653 | 299.266 | 64.840 | 45.362 | 110.918 | 93.479 | 147.831 | 104.315 |
| Capitaluri proprii | -58.086 | -58.433 | -107.176 | -115.691 | -47.555 | -35.899 | -4.459 | 42.408 | 68.534 | 121.930 | 141.310 | 50.101 | -31.336 | -78.223 | -68.623 |
| Capital subscris vărsat | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 4 | 4 | 4 | 5 | 6 | 7 | 9 | 9 | 10 | 9 | 9 | 2 | 6 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 24.01.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SACOMA IMPEX SRL |
| Nr. reg. com. | J1992001619406 |
| EUID | ROONRC.J1992001619406 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-01-24 |
| Sediu social | Str. Jimbolia, 124, CAM. 1, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR JIMBOLIA, NR.124, CAM. 1 |
| Telefon | 0216687423 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| DAROCO PROINVEST S.R.L. | 16 m |
| S.C.A.P. ALVIS SRL inactiv | 29 m |
| KRONOS BUSINESS GRUP SRL inactiv | 35 m |
| CHRONOS TATTOO SUPPLY S.R.L. | 45 m |
| INGENIOUS BASTARDS TATTOO S.R.L. | 45 m |
| ESTONTECO MANAGEMENT S.R.L. | 53 m |
| V.G. ASCONT - EXPERT SRL | 53 m |
| OZSVATH COMPANY SRL inactiv | 62 m |
| VALEO IMPORT EXPORT SRL | 68 m |
| G.V.S. PROIECT SRL | 72 m |
| HELPMED TELEIANU SRL | 72 m |
| KVB CONSULTING & ENGINEERING S.R.L. | 72 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (13)
Alte firme din Bucureşti
| 2834 | IMPRODEX TERRA SRL |
| 3180 | DANCAR IMPORT EXPORT SRL |
| 3635 | MULTICOM IODAN SRL |
| 6410 | ARIANA PRODEXIM SRL |
| 7106 | ROMAS PREXIM SRL |
| 7360 | TAHINA TRADING SRL |
| 8128 | BLUE STAR B F COM IMPEX SRL |
| 8187 | TARACOM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25