BERTA COM SRL
CUI 3174605 · J1993000011334
BERTA COM SRL are CUI 3174605, nr. de înregistrare J1993000011334, înmatriculată pe 06.01.1993. Sediul social e în Municipiul Suceava, jud. Suceava. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 160.776 lei, profit net 4.710 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 161 mii lei · mediana 199 mii lei | 81% din mediană |
| Profit net | 5 mii lei · mediana 3 mii lei | 166% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 2.9% · mediana 1.6% | 181% din mediană |
| Cifră pe salariat | 161 mii lei · mediana 224 mii lei | 72% din mediană |
Comparat cu 270.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 160.776 | 170.126 | 172.118 | 154.895 | 162.211 | 125.303 | 150.510 | 141.272 | 131.801 | 128.964 | 115.341 | 137.532 | 88.970 | 107.459 | 102.923 |
| Venituri totale | 160.776 | 170.126 | 172.118 | 154.895 | 162.211 | 127.812 | 150.510 | 141.272 | 131.801 | 128.964 | 115.341 | 137.532 | 88.970 | 107.459 | 102.923 |
| Cheltuieli totale | 155.250 | 168.347 | 161.202 | 149.650 | 148.826 | 125.233 | 146.482 | 137.293 | 123.840 | 128.725 | 111.782 | 125.345 | 97.426 | 110.398 | 101.002 |
| Profit / pierdere brută | 5.526 | 1.779 | 10.916 | 5.245 | 13.385 | 2.579 | 4.028 | 3.979 | 7.961 | 239 | 3.559 | 12.187 | -8.456 | -2.939 | 1.921 |
| Profit / pierdere netă | 4.710 | 77 | 9.195 | 3.696 | 11.764 | 1.325 | 2.263 | 2.566 | 6.539 | -1.053 | 98 | 8.061 | -10.776 | -2.939 | 1.921 |
| Active circulante | 23.431 | 37.939 | 51.327 | 56.909 | 48.882 | 33.149 | 21.407 | 30.653 | 41.350 | 34.639 | 28.295 | 23.322 | 59.846 | 44.583 | 39.550 |
| Stocuri | 15.951 | 37.410 | 47.961 | 51.946 | 47.732 | 32.872 | 20.530 | 27.905 | 38.462 | 33.719 | 27.963 | 22.473 | 59.404 | 44.496 | 38.273 |
| Creanțe | 1.873 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 5.607 | 529 | 3.366 | 4.963 | 1.150 | — | 877 | 2.748 | 2.888 | 920 | 332 | 849 | 442 | 87 | 1.277 |
| Datorii | 5.544 | 24.762 | 38.226 | 53.003 | 48.672 | 46.737 | 36.328 | 47.837 | 61.100 | 60.928 | 53.531 | 48.655 | 93.240 | 67.201 | 59.229 |
| Capitaluri proprii | 17.887 | 13.177 | 13.101 | 3.906 | 210 | -13.588 | -14.921 | -17.184 | -19.750 | -26.289 | -25.236 | -25.333 | -33.394 | -22.618 | -19.679 |
| Capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 202 | 202 | 202 | 202 | 202 | 202 | 202 | 202 | 202 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 10.02.1993 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | BERTA COM SRL |
| Nr. reg. com. | J1993000011334 |
| EUID | ROONRC.J1993000011334 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-01-06 |
| Sediu social | Cal. Obcinilor, 2, Mun. Suceava, SUCEAVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, CAL. OBCINILOR, NR.2, BL.T64, SC.A, AP.16 |
| Telefon | 0753079070 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (23)
Sunt 23 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Suceava
| 712220 | ZAMCA SRL |
| 713110 | JUNIOR GABRIEL 79 SRL |
| 713187 | CLIO COM SRL |
| 713705 | B+B SRL |
| 714182 | LUMIAX SRL |
| 714204 | STEFAN CEL MARE SRL |
| 714220 | CORA SRL |
| 715200 | GLADIOLA SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08