PANCAR SERVICE IMPORT EXPORT S.R.L.
CUI 32002 · J40/4907/1992
PANCAR SERVICE IMPORT EXPORT S.R.L. are CUI 32002, nr. de înregistrare J40/4907/1992, înmatriculată pe 02.03.1992. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 2, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4520. În 2025: cifră de afaceri 109.115 lei, profit net 57.111 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 109 mii lei · mediana 198 mii lei | 55% din mediană |
| Profit net | 57 mii lei · mediana 3 mii lei | de 20× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 52.3% · mediana 1.6% | de 33× mediana |
| Cifră pe salariat | 109 mii lei · mediana 223 mii lei | 49% din mediană |
Comparat cu 272.137 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 109.115 | 95.180 | 79.462 | 66.820 | 60.086 | 31.896 | 33.565 | 29.786 | 33.748 | 48.336 | 32.703 | 81.892 | 36.118 | 30.351 | 23.852 |
| Venituri totale | 172.916 | 129.680 | 137.430 | 153.401 | 156.042 | 31.896 | 33.565 | 33.296 | 33.748 | 48.337 | 33.048 | 81.892 | 36.118 | 30.351 | 23.853 |
| Cheltuieli totale | 114.076 | 91.195 | 90.000 | 64.624 | 64.233 | 58.308 | 48.267 | 50.143 | 81.516 | 71.959 | 65.594 | 47.488 | 57.974 | 65.577 | 59.239 |
| Profit / pierdere brută | 58.840 | 38.485 | 47.430 | 88.777 | 91.809 | -26.412 | -14.702 | -16.847 | -47.768 | -23.622 | -32.546 | 34.404 | -21.856 | -35.226 | -35.386 |
| Profit / pierdere netă | 57.111 | 37.187 | 46.055 | 87.243 | 90.248 | -26.731 | -15.038 | -17.179 | -48.106 | -24.105 | -33.537 | 31.947 | -22.870 | -35.226 | -35.386 |
| Active imobilizate | 12.538 | 18.028 | 28.111 | 38.295 | 101 | 221 | 342 | 880 | 5.880 | 10.880 | 15.959 | 622 | 1.080 | 9.175 | 18.743 |
| Active circulante | 21.091 | 17.110 | 6.154 | 11.562 | 1.797 | 5.691 | 5.747 | 10.372 | 4.036 | 10.775 | 2.935 | 72.352 | 3.092 | 4.053 | 3.697 |
| Stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | 535 | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Creanțe | 3.153 | 33 | 2.133 | 3.833 | 1.633 | 4.053 | 1.133 | 8.015 | 2.402 | 9.436 | 2.455 | 2.892 | 2.429 | 3.495 | 3.255 |
| Casa și conturi la bănci | 17.938 | 17.077 | 4.021 | 7.729 | 164 | 1.638 | 4.614 | 2.357 | 1.634 | 804 | 480 | 69.460 | 663 | 558 | 442 |
| Cheltuieli în avans | 579 | 2.879 | 659 | 1.810 | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Datorii | 32.631 | 93.551 | 127.644 | 210.442 | 247.916 | 342.178 | 315.624 | 305.749 | 287.233 | 250.867 | 224.000 | 244.543 | 207.688 | 193.874 | 167.859 |
| Capitaluri proprii | 1.577 | -55.534 | -92.720 | -158.775 | -246.018 | -336.266 | -309.535 | -294.497 | -277.317 | -229.212 | -205.106 | -171.569 | -203.516 | -180.646 | -145.419 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 0 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 3 | 2 | — | 2 | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 02.03.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 4520 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PANCAR SERVICE IMPORT EXPORT SRL |
| Nr. reg. com. | J40/4907/1992 |
| EUID | ROONRC.J40/4907/1992 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-03-02 |
| Sediu social | Str. ROPOTULUI, 6, Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. ROPOTULUI, NR.6 |
| Telefon | 16556854 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| GEOLEX DISTRIBUTION SRL inactiv | 26 m |
| ADM IMOBILIARE CONCEPT SRL | 29 m |
| BASTET EVENT S.R.L. inactiv | 29 m |
| FUN FOOD RESTAURANT S.R.L. | 29 m |
| FANTASIA LATINA SRL inactiv | 38 m |
| KMN AUTOMOTIVE CONCEPT SRL | 43 m |
| AMUSE FASHION S.R.L. | 48 m |
| ARTISTA FASHION SRL inactiv | 48 m |
| ADVISECUBE SRL | 58 m |
| MIKA DENT SRL | 58 m |
| EURO CONCEPT LINE SRL inactiv | 59 m |
| MALEX CONCEPT DESIGN SRL | 63 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4520 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-12