PETROGASSOLUTIONS S.R.L.
CUI 32004574 · J2013000738266
PETROGASSOLUTIONS S.R.L. are CUI 32004574, nr. de înregistrare J2013000738266, înmatriculată pe 12.07.2013. Sediul social e în Municipiul Târgu Mureş, jud. Mureş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4618. În 2025: cifră de afaceri 1.526.865 lei, profit net 951.416 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,5 mil lei · mediana 199 mii lei | 768% din mediană |
| Profit net | 951 mii lei · mediana 3 mii lei | de 336× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 62.3% · mediana 1.6% | de 39× mediana |
| Cifră pe salariat | 1,5 mil lei · mediana 224 mii lei | 682% din mediană |
Comparat cu 270.672 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.526.865 | 2.237.229 | 1.317.964 | 1.582.879 | 755.777 | 863.802 | 1.318.285 | — | — | — | — | 0 | 0 |
| Venituri totale | 1.530.635 | 2.241.828 | 1.323.456 | 1.590.791 | 759.839 | 872.503 | 1.326.802 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cheltuieli totale | 429.459 | 217.810 | 272.123 | 196.210 | 139.836 | 93.507 | 87.929 | — | — | — | — | 0 | 2.174 |
| Profit / pierdere brută | 1.101.176 | 2.024.018 | 1.051.333 | 1.394.581 | 620.003 | 778.996 | 1.238.873 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -2.174 |
| Profit / pierdere netă | 951.416 | 1.962.587 | 1.040.116 | 1.379.492 | 613.317 | 771.977 | 1.225.604 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -2.174 |
| Active imobilizate | 3.087.775 | 3.194.245 | 3.115.558 | 1.952.137 | 1.461.712 | 1.065.203 | 304.209 | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 1.332.103 | 1.631.264 | 724.073 | 1.145.508 | 638.785 | 739.670 | 930.846 | — | 200 | — | — | 200 | 200 |
| Stocuri | — | — | 68 | 68 | 68 | 68 | 68 | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 81.395 | 1.261.565 | 70.478 | 30.963 | 29.362 | 23.362 | 25.098 | — | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 1.250.708 | 369.699 | 653.527 | 1.114.477 | 609.355 | 716.240 | 905.680 | — | 200 | — | — | 200 | 200 |
| Cheltuieli în avans | 1.564 | 2.777 | 1.491 | 1.261 | 2.101 | 714 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 1.041.982 | 1.829.350 | 165.222 | 463.122 | 214.727 | 20.506 | 11.425 | 1.974 | 0 | 0 | 0 | 2.174 | 2.174 |
| Venituri în avans | 4.580 | 21.759 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 3.374.880 | 2.977.177 | 3.675.900 | 2.635.784 | 1.887.871 | 1.785.081 | 1.223.630 | -1.974 | 200 | 0 | — | -1.974 | -1.974 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | — | — | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 12.07.2013 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş |
| CAEN principal | 4618 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PETROGASSOLUTIONS S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2013000738266 |
| EUID | ROONRC.J2013000738266 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2013-07-12 |
| Sediu social | Str. Cotitura de Jos, 4, Mun. Târgu Mureş, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. COTITURA DE JOS, NR.4 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ACL ALTERNATIVE TRANSPORT S.R.L. | aceeași clădire |
| ACL CREDIT S.R.L. | aceeași clădire |
| ALMID EURO KRAFT SRL | aceeași clădire |
| FERAK GROUP SRL | aceeași clădire |
| HIGH CLASS INTERIORS S.R.L. | aceeași clădire |
| MAYRA'S S.R.L. | aceeași clădire |
| MURESAN GROUP SRL - D inactiv | aceeași clădire |
| OLIMPIA THAI S.R.L. | aceeași clădire |
| SCULPTORUL SRL | aceeași clădire |
| SMILE BOUTIQUE DECOR S.R.L. | aceeași clădire |
| BERES MUSIC&EVENTS S.R.L. | 112 m |
| CLAFE EXPERTO CONSTRUCT SRL inactiv | 112 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4618 | 2018 – 2025 |
| 4729 | 2013 – 2017 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Mureş
| 496738 | JULINEX SRL |
| 3389140 | REDIMEX TERMO COM IMPEX SRL |
| 3839873 | RETIS IMPEX SRL |
| 11155884 | FITT-BEAUTY SRL |
| 13922720 | COTRACO SRL |
| 16059012 | EDUARD PROD SRL |
| 17756662 | ANDKRIMO SRL |
| 17886913 | HELA MICHELA SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25