ARTIFICII DE VIS SRL
CUI 32017728 · J2013000446015
ARTIFICII DE VIS SRL are CUI 32017728, nr. de înregistrare J2013000446015, înmatriculată pe 16.07.2013. Sediul social e în Municipiul Aiud, jud. Alba. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 9329. În 2025: cifră de afaceri 68.500 lei, profit net 23.996 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-12 | Municipiul Aiud | Servicii de pirotehnie (Rev.2) | 10 mii lei |
| 2024-05-30 | COMUNA LIVEZILE (PRIMARIA COMUNEI LIVEZILE) | Servicii de pirotehnie (Rev.2) | 5 mii lei |
| 2023-12-11 | COMUNA NOSLAC (CONSILIUL LOCAL NOSLAC ALBA) | Servicii de pirotehnie (Rev.2) | 7 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 69 mii lei · mediana 66 mii lei | 103% din mediană |
| Profit net | 24 mii lei · mediana 2 mii lei | de 14× mediana |
| Marjă netă | 35% · mediana 3.7% | 946% din mediană |
Comparat cu 29.296 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 68.500 | 60.000 | 43.000 | 31.000 | 17.500 | 6.000 | 24.600 | 36.450 | 26.150 | 39.000 | 24.100 | 20.000 | 11.800 |
| Venituri totale | 68.501 | 60.000 | 43.000 | 31.000 | 17.500 | 6.000 | 24.600 | 36.451 | 26.150 | 39.000 | 24.100 | 20.000 | 11.800 |
| Cheltuieli totale | 40.043 | 43.992 | 24.415 | 17.750 | 14.322 | 430 | 20.323 | 24.652 | 16.906 | 26.153 | 14.891 | 13.802 | 6.292 |
| Profit / pierdere brută | 28.458 | 16.008 | 18.585 | 13.250 | 3.178 | 5.570 | 4.277 | 11.799 | 9.244 | 12.847 | 9.209 | 6.198 | 5.508 |
| Profit / pierdere netă | 23.996 | 13.498 | 15.670 | 12.367 | 2.664 | 5.393 | 3.539 | 10.705 | 8.459 | 11.677 | 8.486 | 5.598 | 5.154 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 913 | 913 | 544 |
| Active circulante | 25.586 | 21.723 | 19.475 | 21.431 | 15.116 | 9.322 | 6.314 | 13.185 | 11.534 | 15.249 | 18.735 | 13.633 | 4.987 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | 317 | 3.118 | 317 | 66 | 66 | 66 |
| Creanțe | 2.033 | 10.000 | 7.000 | 19.367 | 5.000 | 5.000 | 3.500 | 2.500 | — | 5.000 | 4.000 | 6.000 | 2.900 |
| Casa și conturi la bănci | 23.553 | 11.723 | 12.475 | 2.064 | 10.116 | 4.322 | 2.814 | 10.368 | 8.416 | 9.932 | 14.669 | 7.567 | 2.021 |
| Datorii | 1.350 | 7.985 | 3.565 | 8.824 | 3.280 | 150 | 2.535 | 2.240 | 2.835 | 3.332 | 210 | 3.594 | 177 |
| Capitaluri proprii | 24.236 | 13.738 | 15.910 | 12.607 | 11.836 | 9.172 | 3.779 | 10.945 | 8.699 | 11.917 | 19.438 | 10.952 | 5.354 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Tue Aug 01 2023 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 16.07.2013 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Aiud |
| CAEN principal | 9329 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ARTIFICII DE VIS SRL |
| Nr. reg. com. | J2013000446015 |
| EUID | ROONRC.J2013000446015 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2013-07-16 |
| Sediu social | Str. Valea Aiudului, 10, Mun. Aiud, ALBA |
| Domiciliu fiscal | JUD. ALBA, MUN. AIUD, STR. VALEA AIUDULUI, NR.10 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| LET ' S OUTLET S.R.L. | 26 m |
| TRANS MYN SMART S.R.L. | 55 m |
| MARIO BEST SPEED SRL-D inactiv | 109 m |
| MARIO DAVID TAXI SRL-D inactiv | 109 m |
| VILA LĂCĂ SRL inactiv | 109 m |
| BEST STORE FAMILY SRL inactiv | 123 m |
| TIMFLO SPEED S.R.L. | 127 m |
| EVCONT SRL | 128 m |
| ADINIC FOREST S.R.L. | 136 m |
| BETS CAFFE SRL inactiv | 152 m |
| LUCA CONSTRUCT SRL | 153 m |
| SINDICATUL TRANSCOM SRL | 161 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 9329 | 2013 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Alba
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25