MURANII SPEED TRUCK SRL
CUI 32079640 · J2013001013038 · insolvență
MURANII SPEED TRUCK SRL are CUI 32079640, nr. de înregistrare J2013001013038, înmatriculată pe 30.07.2013. Sediul social e în Oraş Mioveni, jud. Argeş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4941. În 2025: cifră de afaceri 525.624 lei, profit net 89.743 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 526 mii lei · mediana 158 mii lei | 332% din mediană |
| Profit net | 90 mii lei · mediana 5 mii lei | de 17× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 17.1% · mediana 3.2% | 534% din mediană |
| Cifră pe salariat | 526 mii lei · mediana 175 mii lei | 301% din mediană |
Comparat cu 94.323 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 525.624 | 67.423 | 287.946 | 475.447 | 475.173 | 370.840 | 484.195 | 419.893 | 295.902 | 338.133 | 412.717 | 396.085 | 49.613 |
| Venituri totale | 525.624 | 67.423 | 287.946 | 475.447 | 483.926 | 370.840 | 484.195 | 431.393 | 297.153 | 350.268 | 413.321 | 396.085 | 51.419 |
| Cheltuieli totale | 430.625 | 164.132 | 237.548 | 398.411 | 381.737 | 273.450 | 385.703 | 340.176 | 182.835 | 288.972 | 352.969 | 304.525 | 31.013 |
| Profit / pierdere brută | 94.999 | -96.709 | 50.398 | 77.036 | 102.189 | 97.390 | 98.492 | 91.217 | 114.318 | 61.296 | 60.352 | 91.560 | 20.406 |
| Profit / pierdere netă | 89.743 | -97.383 | 47.519 | 72.282 | 97.349 | 93.682 | 93.650 | 86.903 | 111.359 | 58.024 | 54.267 | 83.034 | 18.918 |
| Active imobilizate | 182.587 | 182.587 | 182.587 | 182.587 | 182.587 | 210.129 | 214.009 | 214.009 | 214.009 | 214.009 | 39.900 | 1.300 | 3.000 |
| Active circulante | 375.611 | 691.211 | 908.836 | 694.135 | 554.751 | 465.211 | 377.550 | 328.133 | 284.889 | 189.927 | 153.591 | 125.919 | 54.115 |
| Creanțe | 338.121 | 660.140 | 852.137 | 528.546 | 384.345 | 354.442 | 298.360 | 260.550 | 227.440 | 187.063 | 148.082 | 63.243 | 53.508 |
| Casa și conturi la bănci | 37.490 | 31.071 | 56.699 | 165.589 | 170.406 | 110.769 | 79.190 | 67.583 | 57.449 | 2.864 | 5.509 | 62.676 | 607 |
| Cheltuieli în avans | 119.906 | 79.734 | — | — | 59.210 | 48.100 | 48.100 | 48.100 | 13.700 | 13.700 | — | — | — |
| Datorii | 581.020 | 182.074 | 222.582 | 55.400 | 47.508 | 71.750 | 81.651 | 125.884 | 186.794 | 203.192 | 37.072 | 25.067 | 37.997 |
| Capitaluri proprii | 97.084 | 771.458 | 868.841 | 821.322 | 749.040 | 651.690 | 558.008 | 464.358 | 325.804 | 214.444 | 156.419 | 102.152 | 19.118 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 3 | 2 | 2 | 3 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 30.07.2013 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Mioveni |
| CAEN principal | 4941 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MURANII SPEED TRUCK SRL |
| Nr. reg. com. | J2013001013038 |
| EUID | ROONRC.J2013001013038 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2013-07-30 |
| Sediu social | Str. Bugeac, 4A, CARTIER MIOVENI, Orş. Mioveni, ARGEŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. ARGEŞ, ORŞ. MIOVENI, STR. BUGEAC, NR.4A, CARTIER MIOVENI |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALEX ECO TERAPLANT SRL | aceeași clădire |
| CRAL FOOD PARTNER S.R.L. | aceeași clădire |
| DAFI TRADING EVOLUTION S.R.L. | aceeași clădire |
| ANDREI`S GOLDEN GENERATION S.R.L. inactiv | 30 m |
| CRAIU EXCLUSIV AUTO S.R.L. | 30 m |
| ŢURLEA LIMITLESS FREEDOM S.R.L. inactiv | 30 m |
| AM BUSINESS SUPPORT S.R.L. | 59 m |
| KLD AUTO DETAILING S.R.L. | 59 m |
| BOGDAN & FLORIN EURO CARGO S.R.L. | 78 m |
| BOGDAN STAN BUSINESS S.R.L. | 78 m |
| GUSTUL TINEREŢII S.R.L. | 78 m |
| IDEEA FRESCH S.R.L. inactiv | 78 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4941 | 2013 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Argeş
| 129200 | TARA SA |
| 129359 | MOTOCAR S.R.L. |
| 131529 | MODERN IMPEX SRL |
| 134614 | PAUL TRANSCOM VIP SRL |
| 136917 | COMPACT LACOLI SRL |
| 137858 | BEPA SRL |
| 137890 | GORE SRL |
| 140950 | M.D. SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-21 · ONRC: 2026-10-25