SAGA FARMING SRL
CUI 32142283 · J39/456/2013
SAGA FARMING SRL are CUI 32142283, nr. de înregistrare J39/456/2013, înmatriculată pe 16.08.2013. Sediul social e în Sat Jariştea, Comuna Jariştea, jud. Vrancea. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4611. În 2025: cifră de afaceri 24.310 lei, profit net 9.169 lei, 0 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 24 mii lei · mediana 199 mii lei | 12% din mediană |
| Profit net | 9 mii lei · mediana 3 mii lei | 324% din mediană |
| Salariați | 0 · mediana 1 | 0% din mediană |
| Marjă netă | 37.7% · mediana 1.6% | de 24× mediana |
Comparat cu 270.695 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 24.310 | 12.332 | 118.266 | 382.915 | 222.487 | 163.717 | 110.914 | 110.737 | -91.650 | 158.516 | 196.716 | 86.119 | 40.000 |
| Venituri totale | 59.373 | 35.022 | 127.958 | 397.439 | 223.831 | 165.923 | 110.914 | 110.737 | -90.650 | 158.516 | 196.716 | 86.119 | 40.000 |
| Cheltuieli totale | 48.457 | 110.517 | 103.195 | 193.275 | 143.986 | 137.490 | 66.688 | 56.782 | 18.009 | 44.205 | 76.405 | 24.891 | 6.340 |
| Profit / pierdere brută | 10.916 | -75.495 | 24.763 | 204.164 | 79.845 | 28.433 | 44.226 | 53.955 | -108.659 | 114.311 | 120.311 | 61.228 | 33.660 |
| Profit / pierdere netă | 9.169 | -75.495 | 23.928 | 200.335 | 77.620 | 27.061 | 43.206 | 52.917 | -106.674 | 111.141 | 114.410 | 58.644 | 32.460 |
| Active imobilizate | 387.268 | 390.717 | 121.725 | 125.380 | 127.218 | 104.457 | 33.065 | 34.085 | 35.105 | 36.125 | 29.484 | 33.180 | 36.876 |
| Active circulante | 225.468 | 164.577 | 196.230 | 249.798 | 82.218 | 86.481 | 112.619 | 68.127 | 13.617 | 177.137 | 154.637 | 70.295 | 8.071 |
| Stocuri | 20.150 | 15.292 | 28.324 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Creanțe | 112.177 | 124.311 | 79.910 | 41.771 | 37.285 | 37.047 | 6.247 | 8.785 | 9.672 | 111.797 | 15.487 | 15.669 | 0 |
| Casa și conturi la bănci | 93.141 | 24.974 | 87.996 | 208.027 | 44.933 | 49.434 | 106.372 | 59.342 | 3.945 | 65.340 | 139.150 | 54.626 | 8.071 |
| Datorii | 234.532 | 393.572 | 80.738 | 20.585 | 55.178 | 85.879 | 15.055 | 14.789 | 14.215 | 11.029 | 14.082 | 12.171 | 12.287 |
| Venituri în avans | 207.312 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Capitaluri proprii | 170.892 | 161.722 | 237.217 | 354.593 | 154.258 | 105.059 | 130.629 | 87.423 | 34.507 | 202.233 | 170.039 | 91.304 | 32.660 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 16.08.2013 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea |
| CAEN principal | 4611 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SAGA FARMING SRL |
| Nr. reg. com. | J39/456/2013 |
| EUID | ROONRC.J39/456/2013 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2013-08-16 |
| Sediu social | Str. Profesor Emil Giurgea, 94, Sat Jariştea Com. Jariştea, VRANCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VRANCEA, SAT JARIŞTEA COM. JARIŞTEA, STR. PROFESOR EMIL GIURGEA, NR.94 |
| Telefon | 0751131780 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADAM CĂTĂ MONTAGGI S.R.L. | aceeași clădire |
| AGACHI TRANSPORT S.R.L. | aceeași clădire |
| BST WOOD CARV S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| COSTISIMO TOTAL S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| FONCRISTIAN KRSAUTO S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| GAB & GAB VOICU TRANS S.R.L. | aceeași clădire |
| HAPPY FOOD MNU 20245 S.R.L. | aceeași clădire |
| HESI-RE DENTAL S.R.L. | aceeași clădire |
| MATTHEW FORESTER S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| N.S. CONSART '96 SRL | aceeași clădire |
| SEALUM FAŢADE SRL | aceeași clădire |
| SOCIAL STREET FOOD 2025 S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4611 | 2013 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (7)
Alte firme din Vrancea
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25