JIX STAR SRL
CUI 32174030 · J22/1472/2013
JIX STAR SRL are CUI 32174030, nr. de înregistrare J22/1472/2013, înmatriculată pe 27.08.2013. Sediul social e în Municipiul Iaşi, jud. Iaşi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 10.768 lei, profit net 2.311 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 11 mii lei · mediana 199 mii lei | 5% din mediană |
| Profit net | 2 mii lei · mediana 3 mii lei | 82% din mediană |
| Marjă netă | 21.5% · mediana 1.6% | de 13× mediana |
Comparat cu 270.691 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 10.768 | 11.751 | 9.984 | 9.086 | 6.019 | 11.957 | 15.809 | 11.090 | 10.007 | 6.909 | 7.367 | 3.207 |
| Venituri totale | 10.768 | 11.751 | 9.984 | 9.086 | 6.019 | 11.957 | 15.809 | 11.090 | 10.007 | 6.909 | 7.367 | 3.207 |
| Cheltuieli totale | 8.134 | 9.542 | 7.282 | 8.122 | 5.082 | 16.785 | 10.636 | 8.303 | 7.349 | 5.623 | 9.965 | 2.757 |
| Profit / pierdere brută | 2.634 | 2.209 | 2.702 | 964 | 937 | -4.828 | 5.173 | 2.787 | 2.658 | 1.286 | -2.598 | 450 |
| Profit / pierdere netă | 2.311 | 1.859 | 2.402 | 692 | 756 | -5.187 | 4.699 | 2.454 | 2.358 | 1.079 | -2.819 | 346 |
| Active circulante | 32.788 | 30.473 | 28.620 | 25.192 | 24.457 | 23.836 | 14.236 | 9.285 | 6.783 | 4.407 | 3.333 | 3.566 |
| Stocuri | 19.184 | 20.182 | 20.484 | 19.698 | 15.763 | 17.707 | 6.393 | 5.302 | 3.126 | 1.979 | 2.247 | 3.454 |
| Creanțe | 961 | 1.511 | 1.758 | 2.019 | 1.635 | 2.173 | — | 141 | — | 229 | 409 | — |
| Casa și conturi la bănci | 12.643 | 8.780 | 6.378 | 3.475 | 7.059 | 3.956 | 7.843 | 3.842 | 3.657 | 2.199 | 677 | 112 |
| Datorii | 23.470 | 23.467 | 23.473 | 22.446 | 22.404 | 22.538 | 7.751 | 7.499 | 7.451 | 7.433 | 7.438 | 4.905 |
| Capitaluri proprii | 9.318 | 7.006 | 5.147 | 2.746 | 2.053 | 1.298 | 6.485 | 1.786 | -668 | -3.026 | -4.105 | -1.286 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 27.08.2013 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | JIX STAR SRL |
| Nr. reg. com. | J22/1472/2013 |
| EUID | ROONRC.J22/1472/2013 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2013-08-27 |
| Sediu social | Str. Neculau, 15, cam. 1, Mun. Iaşi, IAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. NECULAU, NR.15, CAM. 1, BL.574, SC.B, ET.2, AP.8 |
| Telefon | 0752209965 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALL 4 QUALITY SRL inactiv | aceeași clădire |
| ALTERNATIVE SOCIALE SRL | aceeași clădire |
| CARGLASS IAŞI S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CENTRUL MEDICAL DE EDUCAŢIE TERAPEUTICĂ SRL | aceeași clădire |
| DARIA ERIC TRADE S.R.L. | aceeași clădire |
| ECOBOX SERV S.R.L. | aceeași clădire |
| ELMIRA SERV SRL | aceeași clădire |
| PRILUMA SRL inactiv | aceeași clădire |
| SAVICOM INVEST SRL inactiv | aceeași clădire |
| ALVA SUPPORT SERVICES S.R.L. | 33 m |
| BEST GIRLS SRL inactiv | 33 m |
| DIEMER NORD-EST SRL | 33 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2014 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (5)
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Iaşi
| 1935394 | NAFI SRL |
| 1935432 | COMSAT TOPILE SRL |
| 1935440 | TOMA & CO SNC |
| 1935491 | PESCARUL AMATOR SRL |
| 1935599 | IANA SRL |
| 1935688 | FAMILIA SRL |
| 1935734 | STEF VIITORUL SRL |
| 1936616 | TIMEX SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25