BRAND CONVERSATIONS SRL
CUI 32181886 · J2013001141030
BRAND CONVERSATIONS SRL are CUI 32181886, nr. de înregistrare J2013001141030, înmatriculată pe 28.08.2013. Sediul social e în Municipiul Curtea de Argeş, jud. Argeş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7311. În 2025: cifră de afaceri 770.738 lei, pierdere netă 159.064 lei, 7 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 771 mii lei · mediana 172 mii lei | 448% din mediană |
| Profit net | -159 mii lei · mediana 31 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 7 · mediana 1 | 700% din mediană |
| Marjă netă | -20.6% · mediana 23.7% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 110 mii lei · mediana 176 mii lei | 63% din mediană |
Comparat cu 103.074 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 770.738 | 1.305.848 | 727.872 | 729.249 | 495.704 | 534.762 | 438.566 | 174.570 | 97.390 | 159.585 | 80.360 | 41.760 | 9.912 |
| Venituri totale | 770.745 | 1.305.848 | 728.101 | 729.455 | 495.688 | 534.784 | 438.566 | 174.570 | 97.390 | 159.585 | 80.360 | 41.760 | 9.912 |
| Cheltuieli totale | 911.338 | 1.078.924 | 699.169 | 688.881 | 417.714 | 541.703 | 360.442 | 168.124 | 89.228 | 135.567 | 57.812 | 41.698 | 8.931 |
| Profit / pierdere brută | -140.593 | 226.924 | 28.932 | 40.574 | 77.974 | -6.919 | 78.124 | 6.446 | 8.162 | 24.018 | 22.548 | 62 | 981 |
| Profit / pierdere netă | -159.064 | 191.894 | 21.653 | 33.281 | 73.417 | -11.811 | 73.738 | 4.719 | 7.188 | 22.422 | 20.137 | -1.191 | 824 |
| Active imobilizate | 8.109 | 10.146 | 420 | 2.380 | 3.503 | 2.321 | — | — | — | — | — | — | 718 |
| Active circulante | 104.784 | 353.522 | 128.702 | 112.179 | 125.962 | 82.719 | 98.627 | 56.132 | 24.501 | 38.465 | 25.580 | 2.854 | 1.868 |
| Stocuri | 1.256 | 625 | 2.439 | 648 | — | 2.778 | — | 3.584 | 3.491 | — | — | 1.106 | 116 |
| Creanțe | 67.485 | 301.064 | 88.866 | 74.688 | 79.223 | 54.655 | 71.359 | 52.249 | 16.818 | 36.075 | 16.295 | 1.568 | 1.553 |
| Casa și conturi la bănci | 36.043 | 51.833 | 37.397 | 36.843 | 46.739 | 25.286 | 27.268 | 299 | 4.192 | 2.390 | 9.285 | 180 | 199 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 205 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 271.717 | 171.534 | 107.229 | 81.038 | 67.824 | 96.611 | 24.649 | 51.173 | 17.073 | 15.803 | 6.393 | 3.805 | 1.562 |
| Capitaluri proprii | -158.824 | 192.134 | 21.893 | 33.521 | 61.846 | -11.571 | 73.978 | 4.959 | 7.428 | 22.662 | 19.187 | -951 | 1.024 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 7 | 6 | 5 | 5 | 3 | 3 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 28.08.2013 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Curtea De Argeş |
| CAEN principal | 7311 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | BRAND CONVERSATIONS SRL |
| Nr. reg. com. | J2013001141030 |
| EUID | ROONRC.J2013001141030 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2013-08-28 |
| Sediu social | Str. Elena Cuza, Mun. Curtea de Argeş, ARGEŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. ARGEŞ, MUN. CURTEA DE ARGEŞ, STR. ELENA CUZA, BL.E4A, SC.A, ET.3, AP.3 |
| Telefon | 0731067869 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADECAT DIVERS TRANS SRL | aceeași clădire |
| AEC DEBUT TRANS 2020 S.R.L. | aceeași clădire |
| ALEX HIPO S.R.L. | aceeași clădire |
| ALEX TINICHIGERIE INDUSTRIALĂ S.R.L. | aceeași clădire |
| ALL CLASS AUTO TECHNIC SRL | aceeași clădire |
| ANILA DESIGN L.M.D. SRL | aceeași clădire |
| ANSO CAPITAL S.R.L. | aceeași clădire |
| BACHE CONSTRUCT SRL inactiv | aceeași clădire |
| BADEA EDUARD CONSTRUCŢII S.R.L. | aceeași clădire |
| BANCA COOPERATISTĂ MUNTENIA PITEŞTI SUCURSALA ARGEŞUL CURTEA DE ARGEŞ | aceeași clădire |
| BERRY LAND ARG SRL inactiv | aceeași clădire |
| BSMILEDENT S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7311 | 2013 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (121)
Sunt 121 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Argeş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25