ELIXIR ACTIV S.R.L.
CUI 32275328 · J2023001996231
ELIXIR ACTIV S.R.L. are CUI 32275328, nr. de înregistrare J2023001996231, înmatriculată pe 23.03.2023. Sediul social e în Oraş Pantelimon, jud. Ilfov. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4642. În 2025: cifră de afaceri 141.180 lei, profit net 216 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 141 mii lei · mediana 199 mii lei | 71% din mediană |
| Profit net | 216 lei · mediana 3 mii lei | 8% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 0.2% · mediana 1.6% | 13% din mediană |
| Cifră pe salariat | 141 mii lei · mediana 224 mii lei | 63% din mediană |
Comparat cu 270.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 141.180 | 155.860 | 107.130 | 90.300 | 88.315 | 94.262 | 81.932 | 104.696 | 139.418 | 94.795 | 44.610 | 16.680 | 3.973 |
| Venituri totale | 249.580 | 248.860 | 224.149 | 202.300 | 185.315 | 176.762 | 139.932 | 110.696 | 140.418 | 109.795 | 94.610 | 16.680 | 3.973 |
| Cheltuieli totale | 249.323 | 242.762 | 217.826 | 202.789 | 179.691 | 156.300 | 131.686 | 103.587 | 117.231 | 94.774 | 68.051 | 43.498 | 8.228 |
| Profit / pierdere brută | 257 | 6.098 | 6.323 | -489 | 5.624 | 20.462 | 8.246 | 7.109 | 23.187 | 15.021 | 26.559 | -26.818 | -4.255 |
| Profit / pierdere netă | 216 | 5.229 | 4.082 | -2.512 | 3.771 | 18.694 | 6.847 | 5.999 | 21.783 | 12.825 | 23.721 | -27.319 | -4.374 |
| Active imobilizate | — | 8.640 | 8.640 | 8.640 | 8.640 | 8.640 | 8.640 | — | — | — | — | 206 | 480 |
| Active circulante | 58.719 | 53.962 | 28.497 | 39.649 | 44.471 | 58.464 | 104.928 | 75.347 | 79.940 | 99.248 | 90.646 | 44.079 | 26.265 |
| Stocuri | 44.686 | 45.864 | 18.868 | 39.555 | 44.081 | 58.255 | 103.501 | 75.211 | 79.731 | 98.594 | 90.646 | 42.973 | 25.732 |
| Creanțe | 8.758 | 270 | 9.582 | — | — | — | — | — | 108 | 589 | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 5.275 | 7.828 | 47 | 94 | 390 | 209 | 1.427 | 136 | 101 | 65 | — | 1.106 | 533 |
| Cheltuieli în avans | 18.306 | 26.864 | 38.385 | 17.691 | 16.569 | 15.793 | 17.127 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 7.863 | 20.520 | 11.805 | 6.345 | 7.533 | 24.522 | 91.014 | 42.512 | 53.104 | 94.195 | 98.418 | 75.778 | 30.919 |
| Capitaluri proprii | 69.162 | 68.946 | 63.717 | 59.635 | 62.147 | 58.375 | 39.681 | 32.835 | 26.836 | 5.053 | -7.772 | -31.493 | -4.174 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 22.03.2023 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov |
| CAEN principal | 4642 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ELIXIR ACTIV S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2023001996231 |
| EUID | ROONRC.J2023001996231 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2023-03-23 |
| Sediu social | Str. Neptun, 11A, Orş. Pantelimon, ILFOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. ILFOV, ORŞ. PANTELIMON, STR. NEPTUN, NR.11A |
| Telefon | 0722417908 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ASIST-CONT OFFICE 2002 S.R.L. | aceeași clădire |
| AVANA PRIME PROPERTIES S.R.L. | aceeași clădire |
| BIOGLOBAL PTM SOLUTIONS S.R.L. | aceeași clădire |
| MEDIA PRODUCTION ADVERTISING S.R.L. | aceeași clădire |
| MOFT STYLE S.R.L. | aceeași clădire |
| NICOS PREMIER ASIG - AGENT DE ASIGURARE SRL | aceeași clădire |
| PIC AGENT DE ASIGURARE SRL | aceeași clădire |
| RBK SHINEBERRIES S.R.L.-D. | aceeași clădire |
| SYL LEAD SERVICII S.R.L. | aceeași clădire |
| IVB ASSISTANCE S.R.L. | 17 m |
| ANN'S ONE RESIDENCE S.R.L. | 107 m |
| APEX MEDICAL STANDARDS S.R.L. | 107 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4642 | 2013 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Ilfov
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08