GIURPERŞE S.R.L.
CUI 32308581 · J31/350/2013
GIURPERŞE S.R.L. are CUI 32308581, nr. de înregistrare J31/350/2013, înmatriculată pe 02.10.2013. Sediul social e în Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, jud. Sălaj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4322. În 2025: cifră de afaceri 131.579 lei, profit net 57.386 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 132 mii lei · mediana 221 mii lei | 60% din mediană |
| Profit net | 57 mii lei · mediana 19 mii lei | 307% din mediană |
| Marjă netă | 43.6% · mediana 9.3% | 469% din mediană |
Comparat cu 112.121 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 131.579 | 101.669 | 80.700 | 46.838 | 133.198 | 170.883 | 15.400 | 26.600 | 183.641 | 191.425 | 116.168 | 105.422 | 20.090 |
| Venituri totale | 131.579 | 101.669 | 80.700 | 46.838 | 133.198 | 170.883 | 15.400 | 28.683 | 185.141 | 191.425 | 125.668 | 105.422 | 20.090 |
| Cheltuieli totale | 62.175 | 54.450 | 54.168 | 29.003 | 74.347 | 46.412 | 4.121 | 23.408 | 144.242 | 147.165 | 121.590 | 101.942 | 15.371 |
| Profit / pierdere brută | 69.404 | 47.219 | 26.532 | 17.835 | 58.851 | 124.471 | 11.279 | 5.275 | 40.899 | 44.260 | 4.078 | 3.480 | 4.719 |
| Profit / pierdere netă | 57.386 | 38.384 | 24.755 | 16.430 | 57.519 | 122.715 | 10.817 | 4.807 | 39.048 | 42.346 | 308 | 317 | 4.116 |
| Active imobilizate | 5.860 | 5.860 | 6.893 | 20.490 | 25.102 | 28.870 | — | — | 2.330 | 9.167 | 14.167 | 17.500 | 623 |
| Active circulante | 123.734 | 113.180 | 113.913 | 205.529 | 172.493 | 107.573 | 80.921 | 79.813 | 81.329 | 57.491 | 15.905 | 21.357 | 12.782 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 730 | 6.594 | — |
| Creanțe | 86.745 | 70.056 | 71.556 | 71.556 | 71.555 | 67.067 | 73.127 | 69.983 | 71.788 | 44.618 | 4.978 | 5.494 | 5.543 |
| Casa și conturi la bănci | 36.989 | 43.124 | 42.357 | 133.973 | 100.938 | 40.506 | 7.794 | 9.830 | 9.541 | 12.873 | 10.197 | 9.269 | 7.239 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.540 | — |
| Datorii | 51.955 | 9.388 | 11.494 | 21.897 | 9.903 | 6.269 | 462 | 10.171 | 18.824 | 19.371 | 25.130 | 35.764 | 9.089 |
| Capitaluri proprii | 77.639 | 109.652 | 109.312 | 204.122 | 187.692 | 130.174 | 80.459 | 69.642 | 64.835 | 47.287 | 4.942 | 4.633 | 4.316 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | 1 | 1 | 1 | — | 0 | 1 | 6 | 6 | 6 | 5 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 02.10.2013 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Cehu-Silvaniei |
| CAEN principal | 4322 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | GIURPERȘE S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J31/350/2013 |
| EUID | ROONRC.J31/350/2013 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2013-10-02 |
| Sediu social | Pţa. Trandafirilor, Orş. Cehu Silvaniei, SĂLAJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. SĂLAJ, ORŞ. CEHU SILVANIEI, PŢA. TRANDAFIRILOR, BL.A11, ET.4, AP.13 |
| Telefon | 0761710246 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 1413 | 2013 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (11)
Sunt 11 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Sălaj
| 676178 | ROBIROM SRL |
| 4492968 | SENA INSTAL SRL |
| 4494144 | MIKRON PROIECT SRL |
| 14114609 | CARD INSTAL SRL |
| 14897748 | MOND INSTAL SRL |
| 16677234 | MICROSTAR SRL |
| 16932841 | NOERVIN PREST SRL |
| 17937286 | FAVORIT INSTAL SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25