COSTI PGS FACTORY SRL
CUI 32469596 · J2013000396312
COSTI PGS FACTORY SRL are CUI 32469596, nr. de înregistrare J2013000396312, înmatriculată pe 14.11.2013. Sediul social e în Municipiul Zalău, jud. Sălaj. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 3100. În 2025: cifră de afaceri 816.065 lei, profit net 698 lei, 6 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 816 mii lei · mediana 254 mii lei | 321% din mediană |
| Profit net | 698 lei · mediana 7 mii lei | 9% din mediană |
| Salariați | 6 · mediana 2 | 300% din mediană |
| Marjă netă | 0.1% · mediana 3% | 3% din mediană |
| Cifră pe salariat | 136 mii lei · mediana 162 mii lei | 84% din mediană |
Comparat cu 94.201 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 816.065 | 701.882 | 666.722 | 249.342 | 590.738 | 640.550 | 835.480 | 807.106 | 141.379 | 60.541 | 249.071 | 123.669 | 0 |
| Venituri totale | 890.256 | 723.202 | 679.347 | 369.222 | 590.808 | 640.930 | 887.065 | 809.796 | 141.379 | 60.541 | 249.071 | 123.669 | 0 |
| Cheltuieli totale | 887.991 | 787.927 | 624.880 | 356.538 | 425.655 | 687.508 | 875.243 | 790.648 | 108.787 | 105.645 | 279.226 | 24.750 | 3.681 |
| Profit / pierdere brută | 2.265 | -64.725 | 54.467 | 12.684 | 165.153 | -46.578 | 11.822 | 19.148 | 32.592 | -45.104 | -30.155 | 98.919 | -3.681 |
| Profit / pierdere netă | 698 | -64.725 | 47.917 | 8.861 | 156.553 | -52.408 | 3.456 | 11.075 | 31.178 | -45.709 | -37.628 | 95.208 | -3.681 |
| Active imobilizate | 788.880 | 851.572 | 743.053 | 737.499 | 766.530 | 32.030 | 9.811 | 4.698 | 5.385 | — | — | — | — |
| Active circulante | 270.773 | 197.607 | 262.227 | 166.926 | 219.985 | 116.964 | 237.859 | 170.779 | 58.042 | 13.850 | 72.773 | 142.078 | 1.470 |
| Stocuri | 242.906 | 139.683 | 106.103 | 130.453 | 132.039 | 59.531 | 129.192 | 52.356 | 20.614 | 1.092 | 1.092 | 332 | 332 |
| Creanțe | 8.752 | 12.002 | 104.561 | 36.002 | 64.753 | 53.236 | 56.137 | 61.699 | 5.294 | 5.470 | 39.851 | 107.750 | 659 |
| Casa și conturi la bănci | 19.115 | 45.922 | 51.563 | 471 | 23.193 | 4.197 | 52.530 | 56.724 | 32.134 | 7.288 | 31.830 | 33.996 | 479 |
| Datorii | 908.301 | 898.678 | 790.054 | 737.116 | 828.067 | 147.099 | 193.367 | 124.829 | 23.854 | 5.455 | 18.669 | 50.346 | 4.951 |
| Capitaluri proprii | 151.352 | 150.501 | 215.226 | 167.309 | 158.448 | 1.895 | 54.303 | 50.648 | 39.573 | 8.395 | 54.104 | 91.732 | -3.481 |
| Capital subscris vărsat | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 6 | 3 | 3 | 1 | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 14.11.2013 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sălaj |
| CAEN principal | 3100 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | COSTI PGS FACTORY SRL |
| Nr. reg. com. | J2013000396312 |
| EUID | ROONRC.J2013000396312 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2013-11-14 |
| Sediu social | Str. Morii, 1A, Mun. Zalău, SĂLAJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. SĂLAJ, MUN. ZALĂU, STR. MORII, NR.1A |
| Telefon | 0744538543 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADS ARTCONS S.R.L. | aceeași clădire |
| AQUA DRILL GREEN MDA S.R.L. | aceeași clădire |
| CRIŞAN REZIDENŢIALE S.R.L. | aceeași clădire |
| CRIȘAN IMOBILIARE S.R.L. | aceeași clădire |
| FLORA CENTER SRL | aceeași clădire |
| FORAJ INSTAL MDA S.R.L. | aceeași clădire |
| GABEDDI DREAM FURNITURE S.R.L. | aceeași clădire |
| GRAN VARIETA COSTRUZIONI S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| KRISTAL VARIETA COSTRUZIONI S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| LIGNUM POWER CNC S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| NON SOLO ARTE S.R.L. | aceeași clădire |
| PAC UNI POWER S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4759 | 2013 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (5)
| 37519768 | CRIŞAN REZIDENŢIALE S.R.L. |
| 40569138 | PAC UNI POWER S.R.L. inactiv |
| 40569774 | LIGNUM POWER CNC S.R.L. inactiv |
| 48942444 | VDA ALEXYAN PROJECT S.R.L. inactiv |
CAEN autorizat (45)
Alte firme din Sălaj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25