SIGMA LUX DESIGN SRL
CUI 32502048 · J2013002487135
SIGMA LUX DESIGN SRL are CUI 32502048, nr. de înregistrare J2013002487135, înmatriculată pe 21.11.2013. Sediul social e în Municipiul Constanţa, jud. Constanţa. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 3100. În 2025: cifră de afaceri 2.773.452 lei, pierdere netă 187.077 lei, 16 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2,8 mil lei · mediana 254 mii lei | de 11× mediana |
| Profit net | -187 mii lei · mediana 7 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 16 · mediana 2 | 800% din mediană |
| Marjă netă | -6.7% · mediana 3% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 173 mii lei · mediana 162 mii lei | 107% din mediană |
Comparat cu 94.201 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.773.452 | 2.331.075 | 2.379.774 | 2.252.076 | 2.503.170 | 1.794.291 | 2.002.484 | 1.725.080 | 2.207.600 | 2.570.230 | 2.430.953 | 2.283.289 | 53.784 |
| Venituri totale | 2.774.570 | 2.331.080 | 2.379.774 | 2.252.496 | 2.503.170 | 1.799.477 | 2.002.484 | 1.725.080 | 2.207.600 | 2.815.500 | 2.468.969 | 2.525.611 | 53.786 |
| Cheltuieli totale | 2.961.647 | 2.244.336 | 2.323.635 | 2.166.241 | 2.437.544 | 1.766.200 | 1.950.539 | 1.639.064 | 2.187.115 | 2.601.039 | 2.627.952 | 2.469.429 | 74.476 |
| Profit / pierdere brută | -187.077 | 86.744 | 56.139 | 86.255 | 65.626 | 33.277 | 51.945 | 86.016 | 20.485 | 214.461 | -158.983 | 56.182 | -20.690 |
| Profit / pierdere netă | -187.077 | 25.041 | 35.732 | 66.539 | 42.111 | 15.691 | 31.429 | 67.885 | 16.234 | 203.214 | -158.983 | 46.274 | -22.304 |
| Active imobilizate | 419.985 | 10.708 | 14.904 | 14.293 | 45.274 | 67.216 | 90.407 | 4.405 | 7.655 | 19.172 | 229.173 | 241.950 | 212.459 |
| Active circulante | 2.343.035 | 2.668.164 | 2.388.757 | 2.289.997 | 2.092.387 | 1.887.005 | 1.479.355 | 1.249.042 | 833.901 | 899.823 | 516.048 | 461.027 | 112.981 |
| Stocuri | 2.113.437 | 2.401.995 | 2.135.160 | 2.032.534 | 1.813.627 | 1.709.835 | 1.349.080 | 1.163.040 | 722.824 | 818.546 | 493.135 | 394.294 | 71.066 |
| Creanțe | 204.034 | 187.191 | 229.310 | 245.969 | 238.044 | 162.843 | 125.438 | 83.196 | 105.233 | 52.911 | 15.840 | 16.769 | 16.499 |
| Casa și conturi la bănci | 25.564 | 78.978 | 24.287 | 11.494 | 40.716 | 14.327 | 4.837 | 2.806 | 5.844 | 28.366 | 7.073 | 49.964 | 25.416 |
| Datorii | 2.580.763 | 2.309.538 | 2.059.369 | 1.995.730 | 1.895.640 | 1.754.311 | 1.385.543 | 1.100.657 | 756.811 | 850.484 | 880.034 | 678.807 | 347.544 |
| Capitaluri proprii | 182.257 | 369.334 | 344.292 | 308.560 | 242.021 | 199.910 | 184.219 | 152.790 | 84.745 | 68.511 | -134.813 | 24.170 | -22.104 |
| Capital subscris vărsat | 470 | 470 | 470 | 470 | 470 | 470 | 470 | 470 | 310 | 310 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 16 | 15 | 15 | 16 | 19 | 20 | 19 | 20 | 23 | 26 | 29 | 28 | 18 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 21.11.2013 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa |
| CAEN principal | 3100 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SIGMA LUX DESIGN SRL |
| Nr. reg. com. | J2013002487135 |
| EUID | ROONRC.J2013002487135 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2013-11-21 |
| Sediu social | Str. Ştefan cel Mare, 44, SPATIU COMERCIAL. BIROU NR. 1, Mun. Constanţa, CONSTANŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.44, SPATIU COMERCIAL. BIROU NR. 1, BL.M16, ET.PARTER |
| Telefon | 0721246148 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 300 EMANIK TAX S.R.L. | aceeași clădire |
| ACTIVE TECH SYSTEMS SRL | aceeași clădire |
| ALCOR SERVICES SRL | aceeași clădire |
| ANDREEA DESIGN LIGHT SRL inactiv | aceeași clădire |
| ANDRENA KAMM S.R.L. | aceeași clădire |
| ARFIN ADVISORY S.R.L. | aceeași clădire |
| EURO DIVERTIS SRL inactiv | aceeași clădire |
| EWA CLEANING S.R.L. | aceeași clădire |
| FINANCIAL SKILLS S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| GD FASHION HOUSE S.R.L. | aceeași clădire |
| GLOBAL DEIA SRL | aceeași clădire |
| IDEAL CONCEPT SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 3109 | 2013 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (22)
Sunt 22 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (14)
Alte firme din Constanţa
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25