EVO FORGE SRL
CUI 32603972 · J12/3672/2013
EVO FORGE SRL are CUI 32603972, nr. de înregistrare J12/3672/2013, înmatriculată pe 19.12.2013. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 5829. În 2025: cifră de afaceri 1.920.676 lei, pierdere netă 5.616.719 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,9 mil lei · mediana 159 mii lei | de 12× mediana |
| Profit net | -5,6 mil lei · mediana 40 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -292.4% · mediana 36.4% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 1,9 mil lei · mediana 221 mii lei | 871% din mediană |
Comparat cu 33.355 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.920.676 | 1.673.026 | 884.647 | 1.247.943 | 1.899.339 | 2.050.355 | 1.232.003 | 214.336 | 210.269 | 108.435 | 52.788 | 2.500 | 1.200 |
| Venituri totale | 3.264.755 | 4.798.341 | 6.663.141 | 4.956.217 | 3.699.220 | 2.068.501 | 4.712.645 | 1.785.591 | 331.616 | 108.435 | 52.788 | 2.500 | 1.200 |
| Cheltuieli totale | 8.881.474 | 8.197.866 | 8.380.328 | 9.651.603 | 7.066.803 | 6.729.456 | 3.838.220 | 1.959.020 | 474.968 | 104.067 | 12.532 | 1.994 | 140 |
| Profit / pierdere brută | -5.616.719 | -3.399.525 | -1.717.187 | -4.695.386 | -3.367.583 | -4.660.955 | 874.425 | -173.429 | -143.352 | 4.368 | 40.256 | 506 | 1.060 |
| Profit / pierdere netă | -5.616.719 | -3.399.525 | -1.717.187 | -4.695.386 | -3.386.578 | -4.679.839 | 862.091 | -175.573 | -145.455 | 3.284 | 38.672 | 431 | 1.024 |
| Active imobilizate | 1.103 | 5.627.053 | 7.098.598 | 3.538.562 | 4.636.329 | 2.872.711 | 4.356.084 | 95.684 | 158.869 | — | — | 0 | 691 |
| Active circulante | 525.866 | 542.236 | 2.280.044 | 5.589.065 | 307.439 | 518.458 | 274.972 | 2.225.865 | 3.064.837 | 57.945 | 51.566 | 4.780 | 2.219 |
| Creanțe | 471.053 | 532.311 | 1.706.211 | 310.578 | 256.130 | 172.012 | 269.843 | 2.008.948 | 3.060.924 | 48.000 | — | — | 1.200 |
| Casa și conturi la bănci | 54.813 | 9.925 | 573.833 | 5.278.487 | 51.309 | 346.446 | 5.129 | 216.917 | 3.913 | 9.945 | 51.566 | 4.780 | 1.019 |
| Cheltuieli în avans | 2.036 | 3.187 | 3.733 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 8.613.573 | 8.640.325 | 8.450.698 | 6.478.763 | 8.453.927 | 5.269.348 | 1.680.048 | 1.229.446 | 409.814 | 13.533 | 10.438 | 2.325 | 886 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 149.348 | 1.368.699 | 2.914.935 | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -8.084.568 | -2.467.849 | 931.677 | 2.648.864 | -3.510.159 | -1.878.179 | 2.801.660 | -276.596 | -101.043 | 44.412 | 41.128 | 2.455 | 2.024 |
| Capital subscris vărsat | 60.606 | 60.606 | 60.606 | 60.606 | 11.020 | 1.020 | 1.020 | 1.020 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 3 | 3 | 10 | 22 | 18 | 18 | 11 | 5 | 4 | 3 | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 19.12.2013 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 5829 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | EVO FORGE SRL |
| Nr. reg. com. | J12/3672/2013 |
| EUID | ROONRC.J12/3672/2013 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2013-12-19 |
| Sediu social | Cal. Moţilor, 62, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, CAL. MOŢILOR, NR.62 |
| Telefon | 0722832463 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AMBER WAVES S.R.L. | aceeași clădire |
| AUTO TUDOR INVESTMENT SRL | aceeași clădire |
| AUTO TUDOR TS SRL | aceeași clădire |
| BIZZONAI S.R.L. | aceeași clădire |
| BLF CONSULTING SRL | aceeași clădire |
| ERIDUMI SPECIAL PRINT S.R.L. | aceeași clădire |
| EVOZON SYSTEMS SRL | aceeași clădire |
| GC CRT HOLDING S.R.L. | aceeași clădire |
| GIULIANA TRADING SRL inactiv | aceeași clădire |
| KEPLER LINE SRL | aceeași clădire |
| LT CONSTRUCTII INSTALATII SRL | aceeași clădire |
| MARIMED SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 5829 | 2013 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (10)
Sunt 10 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Cluj
| 205529 | TRANSART SRL |
| 5360809 | CONTROL DATA SYSTEMS SRL |
| 5869110 | REI SOFT SRL |
| 7096500 | DATAPROTECT SRL |
| 7501335 | 1000 SOFT COMPUTER SRL |
| 10995336 | GSR GRUP SRL |
| 12199030 | POWER MAGIC SRL |
| 12844259 | QSOUND SOFT SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25