RESCO INGINERIE S.R.L.
CUI 32609339 · J2013000973100
RESCO INGINERIE S.R.L. are CUI 32609339, nr. de înregistrare J2013000973100, înmatriculată pe 20.12.2013. Sediul social e în Municipiul Buzău, jud. Buzău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7732. În 2025: cifră de afaceri 490.172 lei, profit net 183.392 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 490 mii lei · mediana 188 mii lei | 260% din mediană |
| Profit net | 183 mii lei · mediana 26 mii lei | 717% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 37.4% · mediana 15.2% | 246% din mediană |
| Cifră pe salariat | 490 mii lei · mediana 127 mii lei | 387% din mediană |
Comparat cu 43.046 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 490.172 | 1.166.868 | 1.122.379 | 505.030 | 400 | — | — | — | — | — | 403 | 85.000 | 274.127 |
| Venituri totale | 498.074 | 1.167.218 | 1.285.051 | 505.030 | 400 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 403 | 85.000 | 274.127 |
| Cheltuieli totale | 304.930 | 299.961 | 510.502 | 195.587 | 1.127 | 162 | 953 | 17.343 | 19.539 | 42.728 | 38.135 | 26.276 | 0 |
| Profit / pierdere brută | 193.144 | 867.257 | 774.549 | 309.443 | -727 | -162 | -953 | -17.343 | -19.539 | -42.728 | -37.732 | 58.724 | 274.127 |
| Profit / pierdere netă | 183.392 | 837.483 | 761.975 | 300.373 | -739 | -162 | -953 | -17.343 | -19.539 | -42.728 | -37.744 | 56.174 | 265.903 |
| Active imobilizate | 459.684 | 146.008 | 152.611 | — | — | — | — | — | 12.125 | 24.250 | 36.375 | 48.500 | — |
| Active circulante | 334.430 | 967.075 | 744.563 | 325.903 | 58.238 | 59.158 | 59.120 | 259.423 | 275.021 | 278.729 | 282.512 | 281.608 | 274.327 |
| Stocuri | — | — | 10.656 | 10.656 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 266.715 | 714.410 | 676.905 | 273.814 | 58.174 | 57.657 | 57.627 | 199.627 | 273.628 | 273.626 | 280.127 | 279.627 | 274.127 |
| Casa și conturi la bănci | 67.715 | 252.665 | 57.002 | 41.433 | 64 | 1.501 | 1.493 | 59.796 | 1.393 | 5.103 | 2.385 | 1.981 | 200 |
| Datorii | 610.482 | 275.360 | 134.959 | 26.029 | 55.169 | 55.350 | 55.150 | 254.501 | 64.880 | 61.175 | 34.354 | 7.831 | 8.224 |
| Capitaluri proprii | 183.632 | 837.723 | 762.215 | 299.874 | 3.069 | 3.808 | 3.970 | 4.922 | 222.266 | 241.804 | 284.533 | 322.277 | 266.103 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 20.12.2013 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău |
| CAEN principal | 7732 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | RESCO INGINERIE S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2013000973100 |
| EUID | ROONRC.J2013000973100 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2013-12-20 |
| Sediu social | Bld. Unirii, Mun. Buzău, BUZĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, BLD. UNIRII, BL.S1, SC.A, ET.7, AP.19 |
| Telefon | 0727337267 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 3D MAP S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| A & S RETAIL HUB S.R.L. | aceeași clădire |
| A E K LTD SRL FILIALA BUZAU inactiv | aceeași clădire |
| A G 95 COM SRL | aceeași clădire |
| A M G TERRA SPEED SRL inactiv | aceeași clădire |
| A&B CARS OFFROAD S.R.L. | aceeași clădire |
| A&C CONSULT INFO SRL | aceeași clădire |
| A&I RECON ENGINEERING SRL | aceeași clădire |
| ABY BIROU CONTA S.R.L. | aceeași clădire |
| ACCES OF ART SRL | aceeași clădire |
| ACHIM & DANIELA EVENTS S.R.L. | aceeași clădire |
| ACTIV FINANCIAR EXPERT SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 7732 | 2024 – 2025 |
| 7112 | 2013 – 2023 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (570)
Sunt 570 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (10)
Alte firme din Buzău
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25