GULLIVERS COMMUNICATION SRL
CUI 32620906 · J2013003865237
GULLIVERS COMMUNICATION SRL are CUI 32620906, nr. de înregistrare J2013003865237, înmatriculată pe 30.12.2013. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 5510. În 2025: cifră de afaceri 1.145.148 lei, profit net 902.564 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Vânzările, stocul, food cost-ul și e-Factura într-un singur loc, cu HoReCaOS. De la 58 de lei pe lună.
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,1 mil lei · mediana 166 mii lei | 691% din mediană |
| Profit net | 903 mii lei · mediana 1 mii lei | de 697× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | 78.8% · mediana 1% | de 79× mediana |
| Cifră pe salariat | 1,1 mil lei · mediana 131 mii lei | 873% din mediană |
Comparat cu 55.582 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.145.148 | 330.276 | 1.507.186 | 1.789.589 | 1.866.377 | 655.876 | 3.172.047 | 2.589.594 | 1.935.146 | 778.743 | 702.534 | 90.188 |
| Venituri totale | 1.145.148 | 330.276 | 1.507.186 | 2.286.413 | 2.353.544 | 679.865 | 3.172.047 | 2.589.594 | 1.982.709 | 778.743 | 702.534 | 90.249 |
| Cheltuieli totale | 208.214 | 256.205 | 767.797 | 1.650.617 | 1.554.002 | 490.626 | 1.535.162 | 1.709.582 | 932.790 | 907.487 | 681.653 | 5.564 |
| Profit / pierdere brută | 936.934 | 74.071 | 739.389 | 635.796 | 799.542 | 189.239 | 1.636.885 | 880.012 | 1.049.919 | -128.744 | 20.881 | 84.685 |
| Profit / pierdere netă | 902.564 | 63.464 | 726.126 | 618.258 | 781.203 | 183.465 | 1.605.165 | 854.116 | 1.030.092 | -128.744 | 17.535 | 81.978 |
| Active imobilizate | 898.935 | 949.928 | 973.270 | 1.028.121 | 1.081.448 | 996.558 | 1.031.398 | 1.043.719 | — | — | 53.361 | 83.652 |
| Active circulante | 909.767 | 76.238 | 498.457 | 543.002 | 1.887.682 | 2.198.532 | 3.570.506 | 1.477.975 | 1.068.805 | 84.681 | 265.836 | 83.877 |
| Stocuri | — | — | 1.161 | 851 | 368 | 4.385 | — | 3.141 | — | 12.297 | 10.953 | 140 |
| Creanțe | 907.640 | 75.410 | 491.087 | 541.377 | 1.657.642 | 2.191.321 | 3.569.775 | 1.465.986 | 1.067.454 | 61.358 | 203.069 | 20.038 |
| Casa și conturi la bănci | 2.127 | 828 | 6.209 | 774 | 229.672 | 2.826 | 731 | 8.848 | 1.351 | 11.026 | 51.814 | 63.699 |
| Datorii | 905.178 | 139.357 | 648.382 | 951.904 | 1.456.519 | 963.682 | 1.553.961 | 1.078.916 | 67.743 | 113.712 | 219.484 | 85.351 |
| Capitaluri proprii | 903.524 | 886.809 | 823.345 | 619.219 | 1.512.611 | 2.231.408 | 3.047.943 | 1.442.778 | 1.001.062 | -29.031 | 99.713 | 82.178 |
| Capital subscris vărsat | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 4 | 4 | 5 | 3 | 7 | 9 | 7 | 7 | 0 | 0 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 13.01.2026 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 5510 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | GULLIVER'S COMMUNICATION SRL |
| Nr. reg. com. | J2013003865237 |
| EUID | ROONRC.J2013003865237 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2013-12-30 |
| Sediu social | Str. Promoroacă, 7, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR PROMOROACA, NR.7, ET.7, AP.22A |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BONUM SOLUTIONS S.R.L. | aceeași clădire |
| DIMANCHE SRL | aceeași clădire |
| MIRODI EXPERT SRL | aceeași clădire |
| MOTTA PROVIDER S.R.L. | aceeași clădire |
| MSY CONSIMOB S.R.L. | aceeași clădire |
| ONDULINE MATERIALE DE CONSTRUCTII SRL | aceeași clădire |
| VIVICON EXPERT S.R.L. | aceeași clădire |
| COMPANIA NAŢIONALĂ PENTRU CONTROLUL CAZANELOR, INSTALAŢIILOR DE RIDICAT ŞI RECIPIENTELOR SUB PRESIUNE - (CNCIR) SA BUCUREŞTI SUCURSALA BUCUREŞTI | 30 m |
| ARGOVA BRANDS AND SERVICES SRL inactiv | 31 m |
| BEG INGENIERIE ROMANIA SRL | 31 m |
| BUSINESS GROWTH MANAGEMENT S.R.L. inactiv | 31 m |
| MARKQUEN EUROPE S.R.L. | 31 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (6)
| 5510 | 2025 |
| 7311 | 2023 – 2024 |
| 5510 | 2021 – 2022 |
| 7311 | 2020 |
| 5510 | 2019 |
| 7311 | 2014 – 2018 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (34)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-23 · ONRC: 2026-10-25