ILIVET MEDICA SRL
CUI 32628799 · J2014000005253
ILIVET MEDICA SRL are CUI 32628799, nr. de înregistrare J2014000005253, înmatriculată pe 08.01.2014. Sediul social e în Municipiul Drobeta-Turnu Severin, jud. Mehedinţi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 7500. În 2025: cifră de afaceri 1.418.600 lei, profit net 71.112 lei, 4 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,4 mil lei · mediana 172 mii lei | 824% din mediană |
| Profit net | 71 mii lei · mediana 31 mii lei | 226% din mediană |
| Salariați | 4 · mediana 1 | 400% din mediană |
| Marjă netă | 5% · mediana 23.7% | 21% din mediană |
| Cifră pe salariat | 355 mii lei · mediana 176 mii lei | 201% din mediană |
Comparat cu 103.074 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.418.600 | 1.606.130 | 1.440.385 | 1.268.062 | 1.104.904 | 906.645 | 789.814 | 549.808 | 780.691 | 462.632 | 424.881 | 411.068 |
| Venituri totale | 1.447.368 | 1.633.039 | 1.440.385 | 1.268.062 | 1.104.904 | 906.645 | 789.814 | 549.808 | 780.691 | 462.632 | 424.881 | 411.068 |
| Cheltuieli totale | 1.340.414 | 1.470.560 | 1.318.155 | 1.182.235 | 1.052.043 | 831.564 | 741.264 | 582.163 | 737.527 | 467.211 | 421.285 | 395.858 |
| Profit / pierdere brută | 106.954 | 162.479 | 122.230 | 85.827 | 52.861 | 75.081 | 48.550 | -32.355 | 43.164 | -4.579 | 3.596 | 15.210 |
| Profit / pierdere netă | 71.112 | 120.838 | 107.803 | 73.149 | 41.813 | 66.013 | 40.693 | -37.895 | 34.971 | -4.579 | 2.296 | 9.122 |
| Active imobilizate | 31.273 | 47.816 | 60.604 | 86.577 | 99.563 | 125.536 | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 230.359 | 298.361 | 559.094 | 363.596 | 277.922 | 427.788 | 394.485 | 372.579 | 212.852 | 256.917 | 143.953 | 106.221 |
| Stocuri | 219.752 | 283.115 | 361.135 | 287.672 | 276.591 | 423.962 | 385.954 | 359.638 | 206.271 | 250.359 | 121.842 | 80.324 |
| Creanțe | 9.537 | 2.250 | 190.177 | 72.056 | 725 | 2.834 | 3.911 | 12.108 | 3.076 | 5.494 | 21.833 | 20.309 |
| Casa și conturi la bănci | 1.070 | 12.996 | 7.782 | 3.868 | 606 | 992 | 4.620 | 833 | 3.505 | 1.064 | 278 | 5.588 |
| Datorii | 135.977 | 177.190 | 221.559 | 159.837 | 172.214 | 391.780 | 298.954 | 318.465 | 170.843 | 249.878 | 132.335 | 96.899 |
| Capitaluri proprii | 125.655 | 168.987 | 398.139 | 290.336 | 205.271 | 161.544 | 95.531 | 54.114 | 42.009 | 7.039 | 11.618 | 9.322 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 4 | 5 | 5 | 4 | 5 | 4 | — | — | 3 | 4 | 5 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 08.01.2014 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mehedinţi |
| CAEN principal | 7500 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ILIVET MEDICA SRL |
| Nr. reg. com. | J2014000005253 |
| EUID | ROONRC.J2014000005253 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-01-08 |
| Sediu social | Str. Petre Sergescu, 2, Mun. Drobeta-Turnu Severin, MEHEDINŢI |
| Domiciliu fiscal | JUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, STR. PETRE SERGESCU, NR.2, BL.D1, ET.PARTER |
| Telefon | 0040252311136 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CASA VLADIMIRESCU S.R.L. | aceeași clădire |
| CITYCAB ZMT S.R.L. | aceeași clădire |
| COLIBRI FAIV SRL inactiv | aceeași clădire |
| CRISS CAMELIAN TRANS S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| DALI - LAR IMPEX SRL | aceeași clădire |
| DIVA DANCE SRL inactiv | aceeași clădire |
| FUNLEMN S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| MARYNELLE INTERNAŢIONAL SRL | aceeași clădire |
| S.W.E. RO - COM SRL | aceeași clădire |
| SANDEM EDAR S.R.L. | aceeași clădire |
| SCOOBY SRL | aceeași clădire |
| BATI CONTACT SRL inactiv | 69 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7500 | 2014 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (18)
Sunt 18 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Mehedinţi
| 5819074 | NEGRO STAR COM SRL |
| 9853150 | TANOFARM SRL |
| 15137139 | ILIVET SRL |
| 16049914 | TAVIMED SRL |
| 17266849 | MEDIVET SRL |
| 18228592 | HEALTH - VET SRL |
| 18337050 | CRI & VIR FARM SRL |
| 19014031 | FARMASAN SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25