ZENIT CHEMICALS SRL
CUI 3277589 · J05/3845/1992
ZENIT CHEMICALS SRL are CUI 3277589, nr. de înregistrare J05/3845/1992, înmatriculată pe 21.12.1992. Sediul social e în Comuna Biharia, jud. Bihor. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4690. În 2025: cifră de afaceri 542.657 lei, profit net 21.893 lei, 4 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 543 mii lei · mediana 199 mii lei | 273% din mediană |
| Profit net | 22 mii lei · mediana 3 mii lei | 773% din mediană |
| Salariați | 4 · mediana 1 | 400% din mediană |
| Marjă netă | 4% · mediana 1.6% | 250% din mediană |
| Cifră pe salariat | 136 mii lei · mediana 224 mii lei | 61% din mediană |
Comparat cu 270.695 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 542.657 | 522.470 | 500.907 | 427.075 | 367.616 | 315.541 | 308.449 | 261.620 | 200.006 | 155.964 | 158.249 | 128.457 | 117.949 | 62.469 | 7.617 |
| Venituri totale | 542.683 | 522.707 | 503.408 | 478.325 | 367.616 | 387.429 | 336.092 | 443.015 | 310.165 | 321.424 | 184.721 | 128.497 | 118.382 | 62.469 | 7.617 |
| Cheltuieli totale | 510.553 | 487.766 | 419.226 | 414.078 | 339.738 | 308.389 | 354.448 | 366.775 | 324.539 | 253.488 | 246.479 | 149.735 | 149.097 | 86.699 | 19.028 |
| Profit / pierdere brută | 32.130 | 34.941 | 84.182 | 64.247 | 27.878 | 79.040 | -18.356 | 76.240 | -14.374 | 67.936 | -61.758 | -21.238 | -30.715 | -24.230 | -11.411 |
| Profit / pierdere netă | 21.893 | 25.833 | 79.924 | 60.617 | 24.645 | 75.451 | -21.716 | 71.809 | -17.476 | 64.876 | -66.530 | -25.093 | -34.106 | -24.230 | -11.411 |
| Active imobilizate | 271.260 | 286.154 | 254.589 | 252.551 | 207.119 | 38.157 | 63.195 | 89.176 | 115.594 | 103.688 | 49.079 | 35.727 | 43.450 | 55.708 | 449 |
| Active circulante | 47.677 | 48.884 | 50.959 | 26.690 | 30.915 | 20.626 | 8.343 | 7.188 | 8.006 | 7.476 | 3.336 | 28.050 | 11.960 | 3.729 | 2.125 |
| Stocuri | 37.322 | 32.015 | 26.190 | 16.853 | 13.513 | 8.964 | 7.443 | 5.311 | 6.043 | 5.298 | 1.323 | 16.214 | 5.699 | 3.529 | 895 |
| Creanțe | 7.163 | 4.018 | 2.390 | 2.329 | 6.520 | 5.246 | 816 | 1.617 | 749 | 2.159 | 1.711 | 5.147 | 634 | — | 863 |
| Casa și conturi la bănci | 3.192 | 12.851 | 22.379 | 7.508 | 10.882 | 6.416 | 84 | 260 | 1.214 | 19 | 302 | 6.689 | 5.627 | 200 | 367 |
| Datorii | 77.289 | 115.282 | 111.625 | 165.242 | 184.653 | 30.047 | 118.253 | 121.362 | 220.407 | 190.495 | 215.947 | 160.779 | 127.319 | 97.241 | 16.148 |
| Capitaluri proprii | 241.648 | 219.756 | 193.923 | 113.999 | 53.381 | 28.736 | -46.715 | -24.998 | -96.807 | -79.331 | -163.532 | -97.002 | -71.909 | -37.804 | -13.574 |
| Capital subscris vărsat | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
| Număr mediu de salariați | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 5 | 5 | 5 | 4 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 21.12.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor |
| CAEN principal | 4690 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ZENIT CHEMICALS SRL |
| Nr. reg. com. | J05/3845/1992 |
| EUID | ROONRC.J05/3845/1992 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-12-21 |
| Sediu social | Str. CRISUL REPEDE, 1, Com. Biharia, BIHOR |
| Domiciliu fiscal | JUD. BIHOR, SAT BIHARIA COM. BIHARIA, STR. CRIŞUL REPEDE, NR.1 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADRIAN MONTAJ GLASS S.R.L. | aceeași clădire |
| CADARRI GASTRO SPOT S.R.L. | aceeași clădire |
| CASE THETA SRL inactiv | aceeași clădire |
| GODMAN SRL | aceeași clădire |
| NINETEEN IMPEX SRL inactiv | aceeași clădire |
| ROMBETON SRL | aceeași clădire |
| TRAPEZ PROIECT SRL inactiv | aceeași clădire |
| ANETT & ADRIENN COSMETIX S.R.L. | 261 m |
| ANETT & VIKI COSMETIX SRL | 261 m |
| ASIGPLUS AGENT DE ASIGURARE S.R.L. | 261 m |
| BRIMALOCA S.R.L. | 261 m |
| CAREFIT S.R.L. | 261 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4690 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (11)
Alte firme din Bihor
| 53501 | ROBUST-IMPEX SRL |
| 61091 | ANGROMET SA |
| 61881 | LEVIROM PRODCOM SRL |
| 63262 | ALADIN PROD-APT SRL |
| 63629 | COMPANIA VEST WAT SRL |
| 68200 | GEPI-IMEX SRL |
| 72805 | ROGER COMEXIM SRL |
| 74288 | DEDAL MANUFACTURING IMPEX SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25