RENANIA AGROINVEST S.R.L.
CUI 32806209 · J8/228/2014
RENANIA AGROINVEST S.R.L. are CUI 32806209, nr. de înregistrare J8/228/2014, înmatriculată pe 18.02.2014. Sediul social e în Municipiul Braşov, jud. Braşov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 111. În 2025: cifră de afaceri 84.000 lei, profit net 46.611 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 84 mii lei · mediana 252 mii lei | 33% din mediană |
| Profit net | 47 mii lei · mediana 7 mii lei | 631% din mediană |
| Marjă netă | 55.5% · mediana 3% | de 19× mediana |
Comparat cu 95.001 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 84.000 | 63.000 | 27.000 | 36.000 | 31.500 | 35.000 | 20.692 | 27.946 | 24.490 | 78.956 | — | 0 |
| Venituri totale | 84.000 | 67.202 | 27.000 | 36.000 | 31.500 | 35.000 | 20.692 | 88.450 | 24.490 | 79.428 | 0 | 0 |
| Cheltuieli totale | 30.062 | 44.759 | 24.525 | 18.921 | 21.190 | 20.459 | 29.624 | 47.889 | 44.447 | 31.635 | 64.150 | 8.498 |
| Profit / pierdere brută | 53.938 | 22.443 | 2.475 | 17.079 | 10.310 | 14.541 | -8.932 | 40.561 | -19.957 | 47.793 | -64.150 | -8.498 |
| Profit / pierdere netă | 46.611 | 19.061 | 1.538 | 16.075 | 9.384 | 13.575 | -9.595 | 37.907 | -20.692 | 45.410 | -64.150 | -8.498 |
| Active imobilizate | 619.769 | 625.256 | 631.156 | 630.802 | 637.126 | 643.884 | 652.747 | 665.793 | 698.330 | 726.311 | 754.579 | 620 |
| Active circulante | 41.694 | 55.609 | 60.601 | 82.530 | 59.787 | 41.620 | 69.199 | 109.117 | 103.211 | 111.301 | 50.835 | 117.543 |
| Stocuri | — | — | 1.678 | 1.678 | 1.678 | 1.678 | 1.678 | 1.678 | 1.678 | 1.678 | 1.678 | 94.420 |
| Creanțe | 21.649 | 20.688 | 33.264 | 41.282 | 31.126 | 33.640 | 44.558 | 101.304 | 100.626 | 100.251 | 47.617 | 22.781 |
| Casa și conturi la bănci | 20.045 | 34.921 | 25.659 | 39.570 | 26.983 | 6.302 | 22.963 | 6.135 | 907 | 9.372 | 1.540 | 342 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 6.535 | — | — | — | — |
| Datorii | 454.836 | 520.849 | 550.802 | 573.915 | 573.571 | 571.546 | 621.563 | 671.468 | 729.471 | 744.850 | 758.062 | 6.661 |
| Capitaluri proprii | 206.627 | 160.016 | 140.955 | 139.417 | 123.342 | 113.958 | 100.383 | 109.977 | 72.070 | 92.762 | 47.352 | 111.502 |
| Capital subscris vărsat | 120.000 | 120.000 | 120.000 | 120.000 | 120.000 | 120.000 | 120.000 | 120.000 | 120.000 | 120.000 | 120.000 | 120.000 |
| Număr mediu de salariați | — | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 18.02.2014 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 111 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | RENANIA AGROINVEST S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J08/228/2014 |
| EUID | ROONRC.J8/228/2014 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-02-18 |
| Sediu social | Str. Mureşenilor, 13, cam.1, Mun. Braşov, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. MUREŞENILOR, NR.13, CAM.1, ET.II, AP.6 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BRO-NICOLAI S.R.L.-D. inactiv | aceeași clădire |
| CIL69 TUR CONSULT S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| FB PROFIMEDIA S.R.L. | aceeași clădire |
| HERMES CONSULTING SRL inactiv | aceeași clădire |
| LYAKRYS-CELYA SRL | aceeași clădire |
| NO. 1 GOURMET SRL | aceeași clădire |
| RION TOURS SRL | aceeași clădire |
| TRANSYLVANIAN FOOD STORIES S.R.L. | aceeași clădire |
| UNICUL CAPITAN SRL | aceeași clădire |
| CRAFTS STUDIO S.R.L. | aceeași clădire |
| FUNWAY EXPLORE S.R.L. | aceeași clădire |
| ROSORTIUM SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 111 | 2014 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (9)
CAEN autorizat (7)
Alte firme din Braşov
| 1134566 | AGROMEC HARMAN SA |
| 1135090 | AGROINDUSTRIALA PREJMER SA |
| 1137848 | FLORIS BLEND SRL |
| 3331017 | HIBRIDUL S.R.L. |
| 4164162 | T.G.PRODAG SRL |
| 4688426 | FERMA GUTU SRL |
| 4833763 | DIVIN IMPEX SRL |
| 5765950 | ZABET IMPEX SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08