IMOINVEST CONSTRUCT SRL
CUI 32858151 · J2014000332223
IMOINVEST CONSTRUCT SRL are CUI 32858151, nr. de înregistrare J2014000332223, înmatriculată pe 28.02.2014. Sediul social e în Municipiul Iaşi, jud. Iaşi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4100. În 2025: cifră de afaceri 1.059.563 lei, profit net 487.174 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,1 mil lei · mediana 221 mii lei | 480% din mediană |
| Profit net | 487 mii lei · mediana 19 mii lei | de 26× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | 46% · mediana 9.3% | 495% din mediană |
| Cifră pe salariat | 1,1 mil lei · mediana 141 mii lei | 750% din mediană |
Comparat cu 112.124 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.059.563 | 391.265 | 382.156 | 3.762.455 | 4.919.221 | 36.050 | 280.654 | 297.278 | 216.617 | 79.521 | 290.028 | 110.814 |
| Venituri totale | 1.211.042 | 434.094 | 523.644 | 3.779.058 | 4.919.338 | 36.562 | 280.784 | 297.278 | 216.639 | 79.554 | 290.028 | 110.814 |
| Cheltuieli totale | 688.859 | 419.496 | 344.277 | 2.092.100 | 2.630.221 | 695.100 | 409.903 | 235.058 | 167.939 | 180.667 | 166.554 | 105.206 |
| Profit / pierdere brută | 522.183 | 14.598 | 179.367 | 1.686.958 | 2.289.117 | -658.538 | -129.119 | 62.220 | 48.700 | -101.113 | 123.474 | 5.608 |
| Profit / pierdere netă | 487.174 | 2.314 | 170.257 | 1.650.062 | 2.239.925 | -658.862 | -131.926 | 59.247 | 46.533 | -101.908 | 114.773 | 2.244 |
| Active imobilizate | 1.019.833 | 1.000.738 | 2.197.747 | 2.407.107 | 2.434.402 | 2.784.506 | 889.928 | 6.627 | 9.233 | 20.620 | 14.605 | 136 |
| Active circulante | 547.947 | 472.045 | 548.374 | 1.511.221 | 2.648.708 | 1.021.731 | 147.622 | 143.375 | 48.809 | 28.649 | 110.092 | 16.807 |
| Creanțe | 416.696 | 462.604 | 183.690 | 1.324.793 | 1.778.302 | 698.438 | 61.981 | 79.201 | -10 | — | — | 9.600 |
| Casa și conturi la bănci | 131.251 | 9.441 | 364.684 | 186.428 | 870.406 | 323.293 | 85.641 | 64.174 | 48.819 | 28.649 | 110.092 | 7.207 |
| Cheltuieli în avans | 519 | 519 | 98 | 37.435 | 98 | 126.825 | 59.374 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 924.874 | 859.273 | 2.018.199 | 2.275.501 | 861.080 | 1.018.948 | 1.197.926 | 11.906 | 11.200 | 33.960 | 7.480 | 14.499 |
| Venituri în avans | 156.050 | 30.000 | 30.000 | 30.000 | 2.772.166 | 3.704.077 | 30.000 | 78.060 | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 487.375 | 584.029 | 698.020 | 1.650.262 | 1.449.962 | -789.963 | -131.002 | 60.036 | 46.842 | 15.309 | 117.217 | 2.444 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 11 | 13 | 12 | 12 | 11 | 9 | 9 | 11 | 10 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 28.02.2014 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi |
| CAEN principal | 4100 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | IMOINVEST CONSTRUCT SRL |
| Nr. reg. com. | J2014000332223 |
| EUID | ROONRC.J2014000332223 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-02-28 |
| Sediu social | Str. Sărărie, 128, CAM.1, Mun. Iaşi, IAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. SĂRĂRIE, NR.128, CAM.1 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ACESO CONSULTING S.R.L. | 25 m |
| INDUSTRIAL ELECTRIC SRL | 25 m |
| AARI BUSINESS SMART S.R.L. | 99 m |
| AMIS LTD SRL inactiv | 99 m |
| BRIDAL COUTURE SRL inactiv | 99 m |
| BRIDAL FLOWERS S.R.L. | 99 m |
| CAMPUSNET SRL inactiv | 99 m |
| ERA ANTICA SRL inactiv | 99 m |
| EVAL EST SRL | 99 m |
| GOLDPRESTING IAŞI S.R.L. | 99 m |
| MATAS SRL | 99 m |
| R.X.M. TRADING SRL inactiv | 99 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4100 | 2025 |
| 4120 | 2014 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (37)
Alte firme din Iaşi
| 1955979 | CONSTRUCTII UNU SA |
| 1956117 | COMPANIA DE CONSTRUCTII MOLDOCONSTRUCT SRL |
| 1957821 | IASICON SA |
| 1959695 | CONEST SA |
| 1960606 | HICHO SRL |
| 1964942 | CO RE SI SRL |
| 1968260 | PETRO GRUP SRL |
| 1972295 | QUASAR SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25