SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ ELLADA-STAR
CUI 32862489 · C4/5/2014
SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ ELLADA-STAR are CUI 32862489, nr. de înregistrare C4/5/2014, înmatriculată pe 03.03.2014. Sediul social e în Municipiul Bacău, jud. Bacău. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 6820. În 2023: cifră de afaceri 49.200 lei, profit net 20.249 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Profit net | 544 lei · mediana 17 mii lei | 3% din mediană |
Comparat cu 55.919 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | 49.200 | — | — | — | — | — | — | — | — | 4.604 |
| Venituri totale | 3.000 | 0 | 49.200 | 5.000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 59.169 |
| Cheltuieli totale | 2.370 | 10 | 25.186 | 1.445 | 200 | 200 | 479 | 303 | 1.103 | 1.668 | 2.108 | 58.195 |
| Profit / pierdere brută | 630 | -10 | 24.014 | 3.555 | -200 | -200 | -479 | -303 | -1.103 | -1.668 | -2.108 | 974 |
| Profit / pierdere netă | 544 | -10 | 20.249 | 3.405 | -200 | -200 | -479 | -303 | -1.103 | -1.668 | -2.108 | 241 |
| Active imobilizate | — | 2.370 | — | — | 903 | 1.103 | 1.303 | 1.503 | 1.703 | 984 | 2.263 | 3.543 |
| Active circulante | 49.206 | 46.206 | 46.206 | 22.192 | 17.884 | 17.884 | 18.033 | 18.162 | 19.115 | 19.587 | 19.976 | 21.400 |
| Creanțe | 41.200 | 41.200 | 41.200 | — | — | — | — | — | — | — | — | 554 |
| Casa și conturi la bănci | 8.006 | 5.006 | 5.006 | 22.192 | 17.884 | 17.884 | 18.033 | 18.162 | 19.115 | 19.587 | 19.976 | 20.846 |
| Datorii | 6.231 | 6.145 | 3.765 | 0 | 0 | 0 | 150 | 0 | 850 | 0 | 0 | 595 |
| Capitaluri proprii | 42.975 | 42.431 | 42.441 | 22.192 | 18.787 | 18.987 | 19.186 | 19.665 | 19.968 | 20.571 | 22.239 | 24.348 |
| Capital subscris vărsat | 3.070 | 3.070 | 3.070 | 3.070 | 3.070 | 3.070 | 3.070 | 3.070 | 3.070 | 2.570 | 2.570 | 2.570 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Wed May 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 03.03.2014 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău |
| CAEN principal | 6820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ ELLADA-STAR |
| Nr. reg. com. | C04/5/2014 |
| EUID | ROONRC.C4/5/2014 |
| Formă juridică | SC |
| Înmatriculare | 2014-03-03 |
| Sediu social | Str. Turbinei, 4, Mun. Bacău, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. TURBINEI, NR.4 |
| Telefon | 0746266094 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| A.L.V. SMART DESIGN S.R.L. | aceeași clădire |
| ACCESORII AUTO BACAU S.R.L. | aceeași clădire |
| ALEXIRION SRL | aceeași clădire |
| ALSET SRL | aceeași clădire |
| ARCOMAS-REP SRL | aceeași clădire |
| ARŞTEF CONFPROD S.R.L. | aceeași clădire |
| AUTODAV INVEST SRL | aceeași clădire |
| AUTOKARDAN S.R.L. | aceeași clădire |
| AUTOMEISTER SERVICE SRL inactiv | aceeași clădire |
| AUTOTRONIC SRL inactiv | aceeași clădire |
| BENESTA CLEANING S.R.L. | aceeași clădire |
| BERDI SPEED S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6820 | 2014 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (36)
Sunt 36 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Bacău
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25