ACS NEW VISION SRL
CUI 32948033 · J24/298/2014
ACS NEW VISION SRL are CUI 32948033, nr. de înregistrare J24/298/2014, înmatriculată pe 19.03.2014. Sediul social e în Municipiul Sighetu Marmaţiei, jud. Maramureş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4771. În 2025: cifră de afaceri 103.237 lei, profit net 4.787 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 103 mii lei · mediana 199 mii lei | 52% din mediană |
| Profit net | 5 mii lei · mediana 3 mii lei | 169% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 4.6% · mediana 1.6% | 287% din mediană |
| Cifră pe salariat | 52 mii lei · mediana 224 mii lei | 23% din mediană |
Comparat cu 270.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 103.237 | 121.504 | 129.339 | 106.017 | 137.998 | 75.466 | 257.336 | 244.856 | 216.745 | 200.175 | 199.518 | 119.015 |
| Venituri totale | 103.237 | 121.504 | 130.813 | 106.306 | 137.998 | 80.274 | 257.336 | 244.856 | 216.745 | 200.475 | 199.565 | 119.015 |
| Cheltuieli totale | 97.660 | 170.891 | 122.656 | 156.508 | 124.489 | 86.826 | 157.661 | 237.398 | 214.211 | 168.166 | 123.511 | 51.979 |
| Profit / pierdere brută | 5.577 | -49.387 | 8.157 | -50.202 | 13.509 | -6.552 | 99.675 | 7.458 | 2.534 | 32.309 | 76.054 | 67.036 |
| Profit / pierdere netă | 4.787 | -49.511 | 6.848 | -51.265 | 12.129 | -7.334 | 97.302 | 5.009 | 367 | 30.304 | 70.067 | 63.466 |
| Active imobilizate | 5.235 | 5.235 | 5.235 | 5.235 | 4.828 | 4.448 | 4.448 | 4.448 | 4.448 | 1.698 | 1.698 | 678 |
| Active circulante | 45.994 | 49.777 | 65.193 | 166.453 | 218.432 | 237.136 | 238.258 | 147.105 | 208.699 | 202.900 | 165.848 | 68.826 |
| Stocuri | 3.540 | 27.320 | 41.615 | 8.647 | 2.116 | 6.065 | 15.795 | 53.139 | 205.256 | 200.454 | 164.323 | 53.803 |
| Creanțe | 2.436 | 1.831 | 4.159 | 583 | 12.990 | 583 | 583 | 583 | 582 | 1.598 | 1.315 | 0 |
| Casa și conturi la bănci | 40.018 | 20.626 | 19.419 | 157.223 | 203.326 | 230.488 | 221.880 | 93.383 | 2.861 | 848 | 210 | 15.023 |
| Datorii | 45.792 | 54.363 | 20.268 | 13.613 | 13.920 | 44.373 | 38.162 | 23.311 | 79.047 | 40.561 | 33.813 | 5.838 |
| Capitaluri proprii | 5.437 | 649 | 50.160 | 158.075 | 209.340 | 197.211 | 204.544 | 128.242 | 134.100 | 164.037 | 133.733 | 63.666 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 19.03.2014 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Sighetu Marmatiei |
| CAEN principal | 4771 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ACS NEW VISION SRL |
| Nr. reg. com. | J24/298/2014 |
| EUID | ROONRC.J24/298/2014 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-03-19 |
| Sediu social | Str. Dragoş Vodă, 101, Mun. Sighetu Marmaţiei, MARAMUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MARAMUREŞ, MUN. SIGHETU MARMAŢIEI, STR. DRAGOŞ VODĂ, NR.101 |
| Telefon | 0749379900 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| A.B.2-COM SRL inactiv | aceeași clădire |
| AATEX COMPANY SRL | aceeași clădire |
| AB BIALI SRL | aceeași clădire |
| ADETRANS SRL | aceeași clădire |
| ANDRIMIHCAM SRL inactiv | aceeași clădire |
| ANU & DAN SRL | aceeași clădire |
| APATIATA SRL | aceeași clădire |
| ARDEAL 2 GR SRL inactiv | aceeași clădire |
| ARDELEANA TISA FLEXIBLOC SRL | aceeași clădire |
| ART & SOUL STUDIO S.R.L. | aceeași clădire |
| BEST DRIVE AMA SRL | aceeași clădire |
| BOLTA RECE SIGHET SRL inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4771 | 2014 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (4)
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Maramureş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08