BEST SYSTEMS SRL
CUI 33088409 · J22/709/2014
BEST SYSTEMS SRL are CUI 33088409, nr. de înregistrare J22/709/2014, înmatriculată pe 23.04.2014. Sediul social e în Municipiul Iaşi, jud. Iaşi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 8020. În 2025: cifră de afaceri 299.094 lei, profit net 16.927 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-07 | SCOALA GIMNAZIALA STEFAN CEL MARE DANCU | Sisteme si dispozitive de supraveghere s | 34 mii lei |
| 2024-05-28 | INSTITUTUL DE PSIHIATRIE "SOCOLA" IASI | Sisteme si dispozitive de supraveghere s | 3 mii lei |
| 2023-12-21 | COMUNA GRAJDURI | Sisteme si dispozitive de supraveghere s | 26 mii lei |
| 2023-12-20 | COMUNA GRAJDURI | Sisteme si dispozitive de supraveghere s | 12 mii lei |
| 2023-12-18 | INSTITUTUL DE PSIHIATRIE "SOCOLA" IASI | Sisteme si dispozitive de supraveghere s | 3 mii lei |
| 2023-12-14 | SCOALA GIMNAZIALA GRAJDURI | Sisteme si dispozitive de supraveghere s | 3 mii lei |
| 2023-12-11 | SCOALA GIMNAZIALA GRAJDURI | Sisteme si dispozitive de supraveghere s | 13 mii lei |
| 2023-11-13 | SCOALA GIMNAZIALA STEFAN CEL MARE DANCU | Sisteme si dispozitive de supraveghere s | 3 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 299 mii lei · mediana 172 mii lei | 174% din mediană |
| Profit net | 17 mii lei · mediana 31 mii lei | 54% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 5.7% · mediana 23.7% | 24% din mediană |
| Cifră pe salariat | 150 mii lei · mediana 176 mii lei | 85% din mediană |
Comparat cu 103.074 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 299.094 | 280.026 | 399.239 | 232.132 | 433.483 | 320.904 | 382.817 | 197.281 | 170.159 | 85.073 | 85.073 | 70.181 |
| Venituri totale | 299.838 | 280.026 | 399.240 | 232.133 | 433.483 | 320.904 | 382.817 | 197.282 | 170.159 | 85.073 | 85.073 | 70.181 |
| Cheltuieli totale | 279.920 | 256.628 | 368.409 | 221.964 | 306.232 | 201.799 | 284.221 | 164.962 | 82.041 | 71.265 | 71.265 | 41.283 |
| Profit / pierdere brută | 19.918 | 23.398 | 30.831 | 10.169 | 127.251 | 119.105 | 98.596 | 32.320 | 88.118 | 13.808 | 13.808 | 28.898 |
| Profit / pierdere netă | 16.927 | 20.598 | 26.839 | 7.848 | 113.406 | 115.896 | 94.768 | 30.348 | 86.416 | 11.070 | 11.070 | 26.793 |
| Active imobilizate | 13.337 | 15.837 | 28.337 | 50.000 | 0 | 3.890 | 7.222 | 0 | — | — | 0 | 823 |
| Active circulante | 1.020.154 | 883.582 | 633.665 | 559.436 | 560.103 | 485.218 | 340.505 | 216.437 | 193.865 | 51.615 | 51.615 | 36.083 |
| Stocuri | 300.137 | 234.189 | 107.491 | 159.910 | 117.701 | 35.948 | 21.124 | 23.073 | 23.012 | 15.345 | 15.345 | 10.422 |
| Creanțe | 702.870 | 275.176 | 129.667 | 169.748 | 119.545 | 169.842 | 126.696 | 75.201 | 38.021 | 6.980 | 6.980 | 20 |
| Casa și conturi la bănci | 17.147 | 374.217 | 396.507 | 229.778 | 322.857 | 279.428 | 192.685 | 118.163 | 132.832 | 29.290 | 29.290 | 25.641 |
| Cheltuieli în avans | 684 | 684 | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — | — | 0 | 0 |
| Datorii | 452.514 | 335.368 | 117.865 | 92.139 | 50.654 | 93.064 | 67.579 | 31.057 | 38.834 | 13.552 | 13.552 | 9.913 |
| Capitaluri proprii | 581.661 | 564.735 | 544.137 | 517.297 | 509.449 | 396.044 | 280.148 | 185.380 | 155.031 | 38.063 | 38.063 | 26.993 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 3 | 2 | 1 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 23.04.2014 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi |
| CAEN principal | 8020 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | BEST SYSTEMS SRL |
| Nr. reg. com. | J22/709/2014 |
| EUID | ROONRC.J22/709/2014 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-04-23 |
| Sediu social | Str. Petre Ispirescu, 3, Mun. Iaşi, IAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. PETRE ISPIRESCU, NR.3, BL.A3, SC.B, ET.1, AP.3 |
| Telefon | 0746989418 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALEDRA VISION S.R.L. | aceeași clădire |
| ALFA NOVA S.R.L. | aceeași clădire |
| ALSIAD BUBU SRL inactiv | aceeași clădire |
| ART TIAGO S.R.L. | aceeași clădire |
| ATIPICO COLORIS SRL | aceeași clădire |
| CAZINO TATARASI S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CEBA STAR S.R.L. | aceeași clădire |
| CONS-PRO-L.I.D. SRL | aceeași clădire |
| CREATIV DESIGN SRL | aceeași clădire |
| DR LIPCIUC S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| EVO CONCEPT S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| GHERGHINA AS PLANT S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8020 | 2014 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (38)
Sunt 38 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Iaşi
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25