CTA AQUA INSTAL SIG SRL
CUI 33117679 · J2014000448265
CTA AQUA INSTAL SIG SRL are CUI 33117679, nr. de înregistrare J2014000448265, înmatriculată pe 05.05.2014. Sediul social e în Sat Albeşti, Comuna Albeşti, jud. Mureş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4322. În 2025: cifră de afaceri 273.183 lei, profit net 16.458 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-21 | SCOALA GIMNAZIALA AUREL MOSORA | Reparare si intretinere a centralelor te | 4 mii lei |
| 2024-06-21 | SCOALA GIMNAZIALA AUREL MOSORA | Instalatii de incalzire (Rev.2) | 1 mii lei |
| 2024-04-03 | SCOALA GIMNAZIALA "RADU POPA" SIGHISOARA | Instalatii de incalzire (Rev.2) | 2 mii lei |
| 2023-12-22 | SCOALA GIMNAZIALA "RADU POPA" SIGHISOARA | Instalatii de incalzire (Rev.2) | 999 lei |
| 2023-12-06 | SCOALA GIMNAZIALA "RADU POPA" SIGHISOARA | Instalatii de incalzire (Rev.2) | 999 lei |
| 2023-10-27 | Liceul Tehnologic Nr 1 Municipiul Sighisoara | Lucrari de instalatii de apa si canaliza | 956 lei |
| 2023-10-27 | Liceul Tehnologic Nr 1 Municipiul Sighisoara | Lucrari de constructii de conducte de in | 19 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 273 mii lei · mediana 221 mii lei | 124% din mediană |
| Profit net | 16 mii lei · mediana 19 mii lei | 88% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | 6% · mediana 9.3% | 65% din mediană |
| Cifră pe salariat | 273 mii lei · mediana 141 mii lei | 193% din mediană |
Comparat cu 112.126 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 11 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 273.183 | 220.959 | 366.685 | 367.951 | 193.107 | 184.511 | 360.084 | 336.147 | 65.422 | 43.373 | 9.871 |
| Venituri totale | 273.185 | 296.365 | 419.360 | 369.300 | 193.112 | 184.517 | 360.102 | 336.147 | 90.423 | 43.373 | 9.872 |
| Cheltuieli totale | 256.255 | 275.939 | 219.420 | 147.802 | 186.939 | 201.711 | 233.269 | 304.616 | 85.382 | 68.667 | 20.842 |
| Profit / pierdere brută | 16.930 | 20.426 | 199.940 | 221.498 | 6.173 | -17.194 | 126.833 | 31.531 | 5.041 | -25.294 | -10.970 |
| Profit / pierdere netă | 16.458 | 17.907 | 196.374 | 218.359 | 4.300 | -19.039 | 123.232 | 28.170 | 4.137 | -26.595 | -11.266 |
| Active imobilizate | 48.300 | 48.300 | 48.300 | 51.922 | 131.657 | 83.179 | 65.749 | 84.534 | — | 698 | 698 |
| Active circulante | 1.281.930 | 1.148.372 | 1.228.885 | 991.892 | 401.198 | 265.726 | 282.428 | 91.715 | 17.808 | 17.750 | 2.440 |
| Stocuri | 1.241.291 | 1.108.444 | 1.135.893 | 898.619 | 362.504 | 216.918 | 103.947 | 42.252 | 17.311 | 11.239 | 159 |
| Creanțe | 17.075 | 25.244 | 79.981 | 68.663 | 28.019 | 23.077 | 101.743 | 24.729 | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 23.564 | 14.684 | 13.011 | 24.610 | 10.675 | 25.731 | 76.738 | 24.734 | 497 | 6.511 | 2.281 |
| Datorii | 605.201 | 488.101 | 586.521 | 542.422 | 429.717 | 250.067 | 230.300 | 181.604 | 51.333 | 56.109 | 14.204 |
| Capitaluri proprii | 725.029 | 708.571 | 690.664 | 501.392 | 103.138 | 98.838 | 117.877 | -5.355 | -33.525 | -37.661 | -11.066 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 05.05.2014 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Sighişoara |
| CAEN principal | 4322 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | CTA AQUA INSTAL SIG SRL |
| Nr. reg. com. | J2014000448265 |
| EUID | ROONRC.J2014000448265 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-05-05 |
| Sediu social | Str. Soarelui, 15, Sat Albeşti Com. Albeşti, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, SAT ALBEŞTI COM. ALBEŞTI, STR. SOARELUI, NR.15 |
| Telefon | 0746462047 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4322 | 2014 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (20)
Alte firme din Mureş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25