ALMON GROUP SRL
CUI 33259479 · J2014000955224
ALMON GROUP SRL are CUI 33259479, nr. de înregistrare J2014000955224, înmatriculată pe 10.06.2014. Sediul social e în Municipiul Iaşi, jud. Iaşi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4752. În 2025: cifră de afaceri 8.887.383 lei, profit net 718.378 lei, 7 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-04-10 | DIRECTIA MUNICIPAL LOCATO ROMAN | Materiale pentru instalatii de apa si ca | 535 lei |
| 2024-03-12 | DIRECTIA MUNICIPAL LOCATO ROMAN | Materiale pentru instalatii de apa si ca | 294 lei |
| 2024-03-06 | DIRECTIA MUNICIPAL LOCATO ROMAN | Materiale pentru instalatii de apa si ca | 160 lei |
| 2024-02-26 | DIRECTIA MUNICIPAL LOCATO ROMAN | Materiale pentru instalatii de apa si ca | 6 mii lei |
| 2024-02-23 | COLEGIUL PEDAGOGIC "VASILE LUPU" IASI | Materiale pentru instalatii de apa si ca | 2 mii lei |
| 2024-02-21 | SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX SF. VASILE CEL MAR | Materiale pentru instalatii de apa si ca | 1 mii lei |
| 2024-02-19 | COLEGIUL PEDAGOGIC "VASILE LUPU" IASI | Materiale pentru instalatii de apa si ca | 214 lei |
| 2023-11-28 | SC SERVICII PUBLICE IASI SA | Echipament de incalzire centrala (Rev.2) | 53 mii lei |
| 2023-11-21 | COLEGIUL PEDAGOGIC "VASILE LUPU" IASI | Materiale pentru instalatii de apa si ca | 326 lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 8,9 mil lei · mediana 199 mii lei | de 45× mediana |
| Profit net | 718 mii lei · mediana 3 mii lei | de 254× mediana |
| Salariați | 7 · mediana 1 | 700% din mediană |
| Marjă netă | 8.1% · mediana 1.6% | 506% din mediană |
| Cifră pe salariat | 1,3 mil lei · mediana 224 mii lei | 567% din mediană |
Comparat cu 270.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 8.887.383 | 7.553.217 | 4.245.277 | 3.065.032 | 32.460 | — | 1.606 | 928 | 3.389 | 6.735 | 14.936 | 11.182 |
| Venituri totale | 8.906.703 | 7.607.355 | 4.245.692 | 3.065.032 | 32.460 | 0 | 1.606 | 928 | 3.389 | 6.735 | 14.936 | 11.214 |
| Cheltuieli totale | 8.091.813 | 6.792.338 | 3.840.363 | 2.821.823 | 41.777 | 2.177 | 4.178 | 3.440 | 6.085 | 8.678 | 18.262 | 15.314 |
| Profit / pierdere brută | 814.890 | 815.017 | 405.329 | 243.209 | -9.317 | -2.177 | -2.572 | -2.512 | -2.696 | -1.943 | -3.326 | -4.100 |
| Profit / pierdere netă | 718.378 | 707.627 | 361.173 | 217.547 | -9.642 | -2.177 | -2.620 | -2.540 | -2.798 | -2.146 | -3.381 | -4.160 |
| Active imobilizate | 183.158 | 238.874 | 32.064 | 61.734 | 134 | — | — | — | — | — | 885 | 885 |
| Active circulante | 2.401.489 | 2.014.613 | 1.022.785 | 849.527 | 48.711 | 1.034 | 406 | 346 | 254 | 430 | 59 | 5.029 |
| Stocuri | 1.001.977 | 786.119 | 432.240 | 303.321 | 12.018 | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 775.194 | 907.528 | 359.467 | 353.388 | 10.623 | 940 | 512 | 370 | 222 | 118 | 32 | — |
| Casa și conturi la bănci | 624.508 | 320.916 | 231.045 | 192.807 | 26.070 | 94 | -106 | -24 | 32 | 312 | 27 | 5.029 |
| Cheltuieli în avans | 3.900 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 1.809.218 | 1.545.336 | 605.392 | 722.976 | 78.107 | 20.654 | 17.849 | 15.169 | 12.538 | 9.917 | 8.285 | 9.874 |
| Capitaluri proprii | 779.329 | 708.151 | 449.457 | 188.285 | -29.262 | -19.620 | -17.443 | -14.823 | -12.284 | -9.487 | -7.341 | -3.960 |
| Capital subscris vărsat | 5.000 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 7 | 7 | 5 | 2 | 1 | — | — | — | — | — | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Dec 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 10.06.2014 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi |
| CAEN principal | 4752 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ALMON GROUP SRL |
| Nr. reg. com. | J2014000955224 |
| EUID | ROONRC.J2014000955224 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-06-10 |
| Sediu social | Str. Grădinari, 4-5, Mun. Iaşi, IAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. GRĂDINARI, NR.4-5, SC.A, ET.1, AP.5 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ACZ-COMPANY SERVICES S.R.L. | aceeași clădire |
| APOLO DEVERA SRL | aceeași clădire |
| BETONCHEMIE BTC SRL | aceeași clădire |
| CABANA CEI TREI S.R.L. | aceeași clădire |
| CARUSELUL VESEL CRV SRL | aceeași clădire |
| DMG VENTURE CAPITAL S.R.L. | aceeași clădire |
| FAVOURITE EXPRESS S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| FEVESA S.R.L.-D. inactiv | aceeași clădire |
| INSOFTDEV SRL | aceeași clădire |
| MOTORAŞE SRL inactiv | aceeași clădire |
| OTO & RICA SRL inactiv | aceeași clădire |
| PYGMALION STT SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4752 | 2021 – 2025 |
| 4322 | 2014 – 2020 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (15)
Sunt 15 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (40)
Alte firme din Iaşi
| 1949454 | CUVÎNTUL S.R.L. |
| 1953269 | AVIN PETROS SRL |
| 1957368 | ALMO PAJURA SRL |
| 1968545 | VLADEASA SRL |
| 1990267 | ONISOR SRL |
| 3419012 | MAVER-TRADING SRL |
| 3914606 | CRING LF SRL |
| 4105433 | MINOROX SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08