ARMATOR PORTO FRANCO IMPEX SRL
CUI 3331580 · J08/252/1993
ARMATOR PORTO FRANCO IMPEX SRL are CUI 3331580, nr. de înregistrare J08/252/1993, înmatriculată pe 29.01.1993. Sediul social e în Municipiul Braşov, jud. Braşov. Este neplătitoare de TVA, INACTIVĂ fiscal. Activitatea principală: CAEN 9001. În 2020: cifră de afaceri 384 lei, pierdere netă 11.073 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Profit net | -5 mii lei · mediana 40 mii lei | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 38.019 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 11 ani (lei)
| Indicator | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 384 | — | 64.947 | 41.317 | 14.288 | 34.214 | 33.524 | 44.578 | 21.830 | 0 |
| Venituri totale | 35.000 | 384 | 0 | 64.947 | 41.317 | 14.288 | 34.214 | 33.524 | 44.578 | 21.836 | 1 |
| Cheltuieli totale | 39.048 | 11.446 | 26.554 | 27.088 | 27.422 | 7.713 | 3.726 | 58.838 | 40.408 | 20.702 | 419 |
| Profit / pierdere brută | -4.048 | -11.062 | -26.554 | 37.859 | 13.895 | 6.575 | 30.488 | -25.314 | 4.170 | 1.134 | -418 |
| Profit / pierdere netă | -5.056 | -11.073 | -26.554 | 35.911 | 12.655 | 6.146 | 29.462 | -26.320 | 2.833 | 953 | -418 |
| Active imobilizate | — | 30.035 | 35.075 | 33.208 | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 31.540 | 37.540 | 39.541 | 77.202 | 43.207 | 26.789 | 19.122 | 106.224 | 131.159 | 132.832 | 130.698 |
| Stocuri | — | — | — | 1.065 | — | — | — | — | 25.743 | 24.488 | 24.597 |
| Creanțe | — | 8.302 | 7.552 | 8.593 | 6.203 | 5.473 | 4.590 | 105.503 | 105.369 | 108.333 | 105.333 |
| Casa și conturi la bănci | 31.540 | 29.238 | 31.989 | 67.544 | 37.004 | 21.316 | 14.532 | 721 | 47 | 11 | 768 |
| Datorii | 1.008 | 31.988 | 27.956 | 37.196 | 5.904 | 2.141 | 620 | 117.184 | 115.799 | 120.305 | 119.124 |
| Capitaluri proprii | 30.532 | 35.587 | 46.660 | 73.214 | 37.303 | 24.648 | 18.502 | -10.960 | 15.360 | 12.527 | 11.574 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | INACTIV |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | SUSPENDARE ACTIVITATE din data 07.04.2023 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 9001 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ARMATOR PORTO FRANCO IMPEX SRL |
| Nr. reg. com. | J08/252/1993 |
| EUID | ROONRC.J08/252/1993 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-01-29 |
| Sediu social | Col. Metrom, 1, Mun. Braşov, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, COL. METROM, NR.1, SC.C, AP.8 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 9001 | 2011 – 2021 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (0)
Niciunul.
Alte firme din Braşov
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25