SRA GUARD SRL
CUI 33336547 · J2014001607353
SRA GUARD SRL are CUI 33336547, nr. de înregistrare J2014001607353, înmatriculată pe 01.07.2014. Sediul social e în Municipiul Timişoara, jud. Timiş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8001. În 2025: cifră de afaceri 414.000 lei, profit net 78.338 lei, 5 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 414 mii lei · mediana 188 mii lei | 220% din mediană |
| Profit net | 78 mii lei · mediana 26 mii lei | 306% din mediană |
| Salariați | 5 · mediana 1 | 500% din mediană |
| Marjă netă | 18.9% · mediana 15.2% | 124% din mediană |
| Cifră pe salariat | 83 mii lei · mediana 127 mii lei | 65% din mediană |
Comparat cu 43.050 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 414.000 | 337.080 | 300.000 | 261.600 | 235.200 | 227.700 | 278.667 | 241.455 | 217.242 | 326.528 | 217.130 | 37.297 |
| Venituri totale | 414.350 | 337.080 | 300.000 | 262.875 | 235.200 | 227.700 | 278.667 | 245.055 | 230.526 | 333.396 | 227.485 | 37.297 |
| Cheltuieli totale | 320.401 | 259.874 | 225.955 | 210.894 | 197.627 | 179.980 | 194.935 | 189.538 | 164.552 | 212.838 | 203.286 | 19.040 |
| Profit / pierdere brută | 93.949 | 77.206 | 74.045 | 51.981 | 37.573 | 47.720 | 83.732 | 55.517 | 65.974 | 120.558 | 24.199 | 18.257 |
| Profit / pierdere netă | 78.338 | 65.526 | 71.405 | 49.405 | 35.503 | 45.613 | 80.944 | 53.102 | 63.802 | 117.292 | 17.686 | 17.138 |
| Active imobilizate | — | — | — | 788 | 3.939 | — | — | — | — | 10.723 | — | 393 |
| Active circulante | 136.514 | 182.142 | 167.492 | 107.357 | 241.919 | 209.563 | 167.849 | 98.825 | 91.296 | 140.815 | 39.084 | 29.134 |
| Creanțe | 42.118 | 35.359 | 31.591 | 25.975 | 23.349 | 22.610 | 33.558 | 17.429 | 7.238 | 8.534 | 1.727 | 18.673 |
| Casa și conturi la bănci | 94.396 | 146.783 | 135.901 | 81.382 | 218.570 | 186.953 | 134.291 | 81.396 | 84.058 | 132.281 | 37.357 | 10.461 |
| Datorii | 55.776 | 42.811 | 44.282 | 56.340 | 28.296 | 27.504 | 31.403 | 43.323 | 25.094 | 31.846 | 18.998 | 10.389 |
| Capitaluri proprii | 80.738 | 139.331 | 123.210 | 51.805 | 217.562 | 182.059 | 136.446 | 55.502 | 66.202 | 119.692 | 20.086 | 19.138 |
| Capital subscris vărsat | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 |
| Număr mediu de salariați | 5 | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 | 7 | 7 | 7 | 11 | 11 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 01.07.2014 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş |
| CAEN principal | 8001 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SRA GUARD SRL |
| Nr. reg. com. | J2014001607353 |
| EUID | ROONRC.J2014001607353 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-07-01 |
| Sediu social | Str. Pomiculturii, 10, CAMERA 3, Mun. Timişoara, TIMIŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. POMICULTURII, NR.10, CAMERA 3 |
| Telefon | 0723554404 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| PRINT CENTER SRL | aceeași clădire |
| FLOWING SOUL S.R.L. | 20 m |
| ADIASIG TM AGENT DE ASIGURARE SRL | 32 m |
| ALB & BRA S.R.L. | 34 m |
| BERGER FRUCT SRL inactiv | 34 m |
| DEVLA - TRANS - LOGISTIK S.R.L. inactiv | 34 m |
| DRAGONIS SRL inactiv | 34 m |
| HELSIMWAL SRL inactiv | 34 m |
| IOFAB TRADING SRL inactiv | 34 m |
| KARINCONS SRL inactiv | 34 m |
| TECNO CONS PRESS SRL inactiv | 34 m |
| TRIPLE SECURITY SRL inactiv | 37 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 8001 | 2025 |
| 8010 | 2014 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Timiş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25