SCM MEDIA ONLINE S.R.L.
CUI 33346397 · J2014001632351
SCM MEDIA ONLINE S.R.L. are CUI 33346397, nr. de înregistrare J2014001632351, înmatriculată pe 03.07.2014. Sediul social e în Sat Diniaş, Comuna Peciu Nou, jud. Timiş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 5812. În 2023: cifră de afaceri 236.700 lei, profit net 193.890 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-04-09 | SOCIETATEA DE ADMINISTRARE A DOMENIULUI PUBLIC | Servicii de publicitate (Rev.2) | 18 mii lei |
| 2024-04-02 | Universitatea de Stiintele Vietii "Regele Miha | Servicii de publicitate (Rev.2) | 6 mii lei |
| 2024-03-29 | COMUNA TOPOLOVATU MARE | Servicii de publicitate (Rev.2) | 9 mii lei |
| 2024-03-19 | ASOCIATIA DE DEZVOLTARE INTERCOMUNITARA DESEUR | Servicii de publicitate (Rev.2) | 12 mii lei |
| 2024-03-13 | AQUATIM S.A. Timisoara | Servicii de informare electronica (Rev.2 | 11 mii lei |
| 2024-03-06 | COMUNA GIROC | Servicii de informare electronica (Rev.2 | 10 mii lei |
| 2024-01-30 | UNIVERSITATEA POLITEHNICA TIMISOARA | Servicii de campanii de publicitate (Rev | 18 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 237 mii lei · mediana 158 mii lei | 150% din mediană |
| Profit net | 194 mii lei · mediana 39 mii lei | 493% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 81.9% · mediana 36.2% | 226% din mediană |
| Cifră pe salariat | 237 mii lei · mediana 219 mii lei | 108% din mediană |
Comparat cu 33.199 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 6 ani (lei)
| Indicator | 2023 | 2020 | 2019 | 2017 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 236.700 | 275.969 | 95.550 | 124.700 | 125.450 | 3.426 |
| Venituri totale | 236.700 | 285.650 | 95.550 | 124.700 | 125.450 | 3.426 |
| Cheltuieli totale | 40.588 | 80.850 | 8.934 | 22.953 | 22.667 | 1.110 |
| Profit / pierdere brută | 196.112 | 204.800 | 86.616 | 101.747 | 102.783 | 2.316 |
| Profit / pierdere netă | 193.890 | 192.032 | 83.749 | 98.006 | 99.952 | 2.213 |
| Active imobilizate | — | — | 2.978 | 20.846 | — | — |
| Active circulante | 1.360.237 | 817.641 | 519.277 | 362.584 | 105.158 | 2.516 |
| Stocuri | — | — | 3.922 | 3.922 | 1.722 | — |
| Creanțe | 1.258.141 | 691.853 | 111.086 | 18.936 | 26.150 | 1.000 |
| Casa și conturi la bănci | 102.096 | 125.788 | 404.269 | 339.726 | 77.286 | 1.516 |
| Datorii | 41.628 | 6.492 | 1.983 | 10.351 | 2.793 | 103 |
| Capitaluri proprii | 1.318.609 | 811.149 | 520.272 | 373.079 | 102.365 | 2.413 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | — | — | 1 | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 03.07.2014 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş |
| CAEN principal | 5812 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SCM MEDIA ONLINE S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2014001632351 |
| EUID | ROONRC.J2014001632351 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-07-03 |
| Sediu social | , 107, Sat Dinias Com. Peciu Nou, TIMIŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. TIMIŞ, SAT DINIAS COM. PECIU NOU, , NR.107 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 5813 | 2014 – 2023 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (10)
Alte firme din Timiş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08