GENERAL AUTO VALIS SRL
CUI 33350819 · J22/1076/2014 · radiată
GENERAL AUTO VALIS SRL are CUI 33350819, nr. de înregistrare J22/1076/2014, înmatriculată pe 04.07.2014. Sediul social e în Sat Dancu, Comuna Holboca, jud. Iaşi. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4532. În 2024: cifră de afaceri 156.655 lei, pierdere netă 56.172 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 157 mii lei · mediana 198 mii lei | 79% din mediană |
| Profit net | -56 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -35.9% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 157 mii lei · mediana 222 mii lei | 70% din mediană |
Comparat cu 272.105 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 11 ani (lei)
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 156.655 | 218.437 | 178.020 | 205.921 | 197.709 | 203.113 | 176.412 | 165.848 | 156.577 | 138.016 | 29.511 |
| Venituri totale | 156.655 | 218.437 | 178.020 | 205.921 | 197.709 | 203.113 | 176.412 | 165.848 | 156.584 | 138.017 | 29.511 |
| Cheltuieli totale | 211.265 | 217.137 | 166.874 | 191.397 | 183.056 | 192.925 | 164.460 | 157.135 | 150.532 | 137.305 | 35.044 |
| Profit / pierdere brută | -54.610 | 1.300 | 11.146 | 14.524 | 14.653 | 10.188 | 11.952 | 8.713 | 6.052 | 712 | -5.533 |
| Profit / pierdere netă | -56.172 | -883 | 8.540 | 13.133 | 13.155 | 8.157 | 10.187 | 7.055 | 2.897 | -3.428 | -6.403 |
| Active imobilizate | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 37 | 760 | 1.599 | 1.953 | 0 | 0 |
| Active circulante | 47.237 | 144.069 | 149.819 | 177.217 | 186.296 | 162.881 | 118.924 | 90.994 | 75.598 | 69.976 | 36.849 |
| Stocuri | 0 | 77.141 | 102.339 | 118.195 | 123.389 | 118.467 | 85.649 | 66.099 | 53.495 | 48.885 | 27.669 |
| Creanțe | 41.360 | 53.995 | 46.596 | 50.891 | 62.591 | 38.504 | 36.022 | 24.793 | 21.423 | 19.398 | 6.391 |
| Casa și conturi la bănci | 5.877 | 12.933 | 884 | 8.131 | 316 | 5.910 | -2.747 | 102 | 680 | 1.693 | 2.789 |
| Datorii | 50.798 | 91.458 | 96.325 | 132.263 | 154.475 | 144.252 | 109.176 | 92.272 | 84.284 | 79.607 | 43.052 |
| Capitaluri proprii | -3.561 | 52.611 | 53.494 | 44.954 | 31.821 | 18.666 | 10.508 | 321 | -6.733 | -9.631 | -6.203 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RADIERE din data 19.09.2025 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi |
| CAEN principal | 4532 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | GENERAL AUTO VALIS SRL |
| Nr. reg. com. | J22/1076/2014 |
| EUID | ROONRC.J22/1076/2014 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-07-04 |
| Sediu social | Str. Dreptăţii, 82, Sat Dancu Com. Holboca, IAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. IAŞI, SAT DANCU COM. HOLBOCA, STR. DREPTĂŢII, NR.82 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AJ-AGRO-GRUP S.R.L. | aceeași clădire |
| AMMA FASHION SRL inactiv | aceeași clădire |
| BEST SORTING S.R.L. | aceeași clădire |
| CABINA CU MEMORII S.R.L. | aceeași clădire |
| CORINACORICOM SRL inactiv | aceeași clădire |
| ELETEH SECURITY S.R.L. | aceeași clădire |
| FABILIFT S.R.L. | aceeași clădire |
| HAN AUTOTECH S.R.L. | aceeași clădire |
| IRON LYONESS S.R.L. | aceeași clădire |
| IZOSISTEM IASI S.R.L. | aceeași clădire |
| OLEHERB S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| QEMA SRL inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4532 | 2014 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Iaşi
| 1959130 | MAXIM SRL |
| 1964640 | AUTO MOTO RUTIERE SERVICE VICTORIA SRL |
| 3633660 | AUTOS FUR ALLE AFA SRL |
| 4958236 | GONEC SERV SRL |
| 5787126 | ELEN & MAR SRL |
| 6041883 | PRIMACOM SRL |
| 6989166 | M.C. COMP SRL |
| 7818369 | MARY TOUR SRL |
Actualizat ANAF: 2026-08-12 · ONRC: 2026-09-06