SPRIA TECHNOLOGY PARK SRL
CUI 33418965 · J2014000693245
SPRIA TECHNOLOGY PARK SRL are CUI 33418965, nr. de înregistrare J2014000693245, înmatriculată pe 24.07.2014. Sediul social e în Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, jud. Maramureş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 3512. În 2025: cifră de afaceri 130.127 lei, profit net 9.061 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 130 mii lei · mediana 134 mii lei | 97% din mediană |
| Profit net | 9 mii lei · mediana 5 mii lei | 196% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 7% · mediana 6% | 117% din mediană |
| Cifră pe salariat | 130 mii lei · mediana 219 mii lei | 59% din mediană |
Comparat cu 4.579 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 130.127 | 121.658 | 114.762 | 104.419 | 115.800 | 117.248 | 119.800 | 116.826 | 115.845 | 110.763 | 58.393 | 0 |
| Venituri totale | 130.127 | 121.658 | 114.762 | 104.419 | 115.800 | 117.248 | 119.800 | 116.826 | 118.095 | 110.763 | 58.393 | 1 |
| Cheltuieli totale | 119.340 | 134.483 | 108.735 | 199.091 | 112.373 | 113.338 | 104.566 | 90.923 | 82.622 | 90.530 | 55.709 | 8.770 |
| Profit / pierdere brută | 10.787 | -12.825 | 6.027 | -94.672 | 3.427 | 3.910 | 15.234 | 25.903 | 35.473 | 20.233 | 2.684 | -8.769 |
| Profit / pierdere netă | 9.061 | -12.825 | 6.027 | -94.672 | 2.876 | 3.284 | 12.797 | 21.726 | 29.604 | 16.663 | 933 | -8.769 |
| Active imobilizate | 1.027.757 | 1.056.631 | 1.084.107 | 1.111.583 | 1.127.999 | 1.148.133 | 1.173.309 | 1.198.485 | 1.223.661 | 1.248.837 | 1.274.013 | 1.275.277 |
| Active circulante | 145.611 | 117.627 | 102.741 | 69.228 | 153.606 | 230.545 | 209.151 | 197.004 | 153.360 | 97.916 | 61.243 | 307.163 |
| Stocuri | 7.240 | 10.439 | 10.089 | 10.089 | 10.089 | 10.089 | 10.089 | 3.864 | 3.864 | 2.130 | 5.363 | — |
| Creanțe | 14.129 | 28.438 | 7.875 | 6.881 | 22.766 | 18.183 | 15.630 | 28.037 | 11.562 | 18.440 | 51.481 | 306.089 |
| Casa și conturi la bănci | 124.242 | 78.750 | 84.777 | 52.258 | 120.751 | 202.273 | 183.432 | 165.103 | 137.934 | 77.346 | 204 | 1.074 |
| Cheltuieli în avans | 9.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 1.240.535 | 1.241.486 | 1.238.237 | 1.238.227 | 1.238.277 | 1.338.227 | 1.338.894 | 1.335.084 | 1.338.390 | 1.337.726 | 1.342.892 | 1.591.009 |
| Capitaluri proprii | -58.167 | -67.228 | -51.389 | -57.416 | 43.328 | 40.451 | 43.566 | 60.405 | 38.631 | 9.027 | -7.636 | -8.569 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | — | 1 | 1 | 1 | — | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 24.07.2014 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş |
| CAEN principal | 3512 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SPRIA TECHNOLOGY PARK SRL |
| Nr. reg. com. | J2014000693245 |
| EUID | ROONRC.J2014000693245 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-07-24 |
| Sediu social | Pţa. Libertăţii, 4, Orş. Baia Sprie, MARAMUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. BAIA SPRIE, PŢA. LIBERTĂŢII, NR.4 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BUFETUL CERBUL SRL | aceeași clădire |
| BUTEAN INVEST S.R.L. | aceeași clădire |
| BUTUZA SNC inactiv | aceeași clădire |
| CAROTA SRL | aceeași clădire |
| CLEAN CODE SRL | aceeași clădire |
| DELTA CONSULT SRL | aceeași clădire |
| FUERTE SRL | aceeași clădire |
| HOME GRES S.R.L. | aceeași clădire |
| HOMIR BEST CONSULT S.R.L. | aceeași clădire |
| MATEO& ALE S.R.L. | aceeași clădire |
| MOTUL SRL inactiv | aceeași clădire |
| PRO PART RESOURCE S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 3512 | 2025 |
| 3511 | 2014 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Maramureş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25