VALINST MANAGEMENT INVEST SRL
CUI 33613982 · J2014001329084
VALINST MANAGEMENT INVEST SRL are CUI 33613982, nr. de înregistrare J2014001329084, înmatriculată pe 23.09.2014. Sediul social e în Municipiul Braşov, jud. Braşov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 5520. În 2025: cifră de afaceri 1.386.897 lei, profit net 283.128 lei, 5 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Vânzările, stocul, food cost-ul și e-Factura într-un singur loc, cu HoReCaOS. De la 58 de lei pe lună.
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,4 mil lei · mediana 166 mii lei | 837% din mediană |
| Profit net | 283 mii lei · mediana 1 mii lei | de 219× mediana |
| Salariați | 5 · mediana 2 | 250% din mediană |
| Marjă netă | 20.4% · mediana 1% | de 20× mediana |
| Cifră pe salariat | 277 mii lei · mediana 131 mii lei | 211% din mediană |
Comparat cu 55.582 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.386.897 | 1.613.891 | 1.162.973 | — | — | — | — | — | — | — | — | 281.849 |
| Venituri totale | 1.386.898 | 1.663.607 | 1.162.973 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.219 | 0 | 1.853 | 281.849 |
| Cheltuieli totale | 1.055.490 | 1.213.473 | 1.026.288 | 6.689 | — | — | — | — | 670 | 2.685 | 1.352 | 0 |
| Profit / pierdere brută | 331.408 | 450.134 | 136.685 | -6.689 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.549 | -2.685 | 501 | 281.849 |
| Profit / pierdere netă | 283.128 | 407.527 | 126.341 | -6.689 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.332 | -2.685 | 462 | 273.394 |
| Active imobilizate | 120.327 | 20.185 | 13.436 | — | 1.194 | 1.194 | 1.194 | 1.194 | 1.194 | 1.194 | 1.194 | 1.194 |
| Active circulante | 810.716 | 677.747 | 242.764 | 7.696 | 276.633 | 276.633 | 276.633 | 276.633 | 276.890 | 270.341 | 284.525 | 282.479 |
| Stocuri | 1.700 | 1.854 | 1.221 | — | 3.219 | 3.219 | 3.219 | 3.219 | 3.220 | 3.220 | 3.218 | — |
| Creanțe | 24.310 | 49.667 | 15.571 | — | 37.402 | 37.402 | 37.402 | 37.402 | 37.402 | 36.292 | 126.810 | 281.973 |
| Casa și conturi la bănci | 784.706 | 626.226 | 225.972 | 7.696 | 236.012 | 236.012 | 236.012 | 236.012 | 236.268 | 230.829 | 154.497 | 506 |
| Datorii | 120.533 | 170.550 | 136.345 | 14.182 | 124 | 124 | 124 | 124 | 380 | 163 | 11.663 | 10.079 |
| Capitaluri proprii | 810.510 | 527.382 | 119.855 | -6.486 | 277.703 | 277.703 | 277.703 | 277.703 | 277.704 | 271.372 | 274.056 | 273.594 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 5 | 5 | 4 | 1 | — | — | — | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Aug 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 23.09.2014 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 5520 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | VALINST MANAGEMENT INVEST SRL |
| Nr. reg. com. | J2014001329084 |
| EUID | ROONRC.J2014001329084 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-09-23 |
| Sediu social | Str. Fântâniţa Călugărului, 4, Mun. Braşov, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. FÂNTÂNIŢA CĂLUGĂRULUI, NR.4 |
| Telefon | 0735925126 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| GRUPPO VALINST SRL | aceeași clădire |
| OLIMPIC ATLETIC SRL inactiv | aceeași clădire |
| THERANOSTIC S.R.L. | 20 m |
| FAMOUS ENERGY LIVE STREAM S.R.L. | 141 m |
| INTER ENERGY ARTISTRY S.R.L. | 141 m |
| SWIFT SOLAR NOW S.R.L. | 141 m |
| LOCATII EXPATRIATI S.R.L. | 219 m |
| LOGISTIC LAND INTL S.R.L. | 219 m |
| ROMLAND PROP INVEST S.R.L. | 219 m |
| ZAHA COOK SRL | 252 m |
| ZERO ZONE MEAL S.R.L. | 252 m |
| DANCOM SRL | 254 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 5520 | 2023 – 2025 |
| 4661 | 2014 – 2022 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (22)
Alte firme din Braşov
| 20571 | VIDIVACT IMPEX SRL |
| 1096489 | AUTOROM SRL |
| 1097085 | RIA SRL |
| 1105390 | SILVANIA SRL |
| 1109430 | KRONEX SRL |
| 1127194 | FRAGA M.M. SRL |
| 1127607 | COTUL DONULUI SRL |
| 1127968 | BRAD-OZON-TURIST SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25