BARCA SUD CONSULTING SRL
CUI 33744856 · J2014001420299
BARCA SUD CONSULTING SRL are CUI 33744856, nr. de înregistrare J2014001420299, înmatriculată pe 29.10.2014. Sediul social e în Municipiul Ploieşti, jud. Prahova. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7120. În 2024: cifră de afaceri 122.302 lei, profit net 102.734 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 122 mii lei · mediana 172 mii lei | 71% din mediană |
| Profit net | 103 mii lei · mediana 31 mii lei | 326% din mediană |
| Marjă netă | 84% · mediana 23.7% | 354% din mediană |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 11 ani (lei)
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 122.302 | 178.830 | 101.425 | 296.030 | — | 102.871 | 60.543 | 0 | 81.803 | 202.226 | 60.943 |
| Venituri totale | 122.302 | 178.830 | 101.425 | 296.030 | 0 | 103.052 | 60.637 | 133 | 82.152 | 202.231 | 60.943 |
| Cheltuieli totale | — | — | 9.089 | 4.806 | 6.158 | 48.828 | 40.824 | 73.967 | 65.312 | 35.942 | 2.710 |
| Profit / pierdere brută | 122.302 | 178.830 | 92.336 | 291.224 | -6.158 | 54.224 | 19.813 | -73.834 | 16.840 | 166.289 | 58.233 |
| Profit / pierdere netă | 102.734 | 156.438 | 90.382 | 282.521 | -6.158 | 53.195 | 19.208 | -73.834 | 15.050 | 160.222 | 56.404 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 353 |
| Active circulante | 740.592 | 679.487 | 500.657 | 399.233 | 103.203 | 103.971 | 194.941 | 174.019 | 240.936 | 222.893 | 61.280 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | -3 | — | 182 | 182 | — | — |
| Creanțe | 427.256 | 304.955 | 126.125 | 24.701 | 102.871 | 102.871 | 97.728 | 37.004 | 56.393 | 90.311 | 1.163 |
| Casa și conturi la bănci | 313.336 | 374.532 | 374.532 | 374.532 | 332 | 1.103 | 97.213 | 136.833 | 184.361 | 132.582 | 60.117 |
| Datorii | 63.388 | 103.088 | 80.695 | 69.475 | 55.966 | 50.576 | 17.692 | 15.977 | 9.060 | 6.067 | 5.029 |
| Capitaluri proprii | 677.204 | 576.399 | 419.962 | 329.758 | 47.237 | 53.395 | 177.249 | 158.042 | 231.876 | 216.826 | 56.604 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 29.10.2014 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova |
| CAEN principal | 7120 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | BARCA SUD CONSULTING SRL |
| Nr. reg. com. | J2014001420299 |
| EUID | ROONRC.J2014001420299 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-10-29 |
| Sediu social | Bld. Bucureşti, 33, Mun. Ploieşti, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, BLD. BUCUREŞTI, NR.33, BL.12A, SC.A, ET.3, AP.12 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALKINETICA S.R.L. | aceeași clădire |
| CANTO PIAN STAR S.R.L. | aceeași clădire |
| COCO GALEON S.R.L. | aceeași clădire |
| EMONTINSTAL SRL | aceeași clădire |
| GITANA INGEGNERIA SRL inactiv | aceeași clădire |
| MEDEFE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| POINT ID EXPERT SRL | aceeași clădire |
| PRP FESTINA SRL | aceeași clădire |
| BIROEXPERT SMART SOLUTIONS SRL | 24 m |
| NELLY & B IMPEX SRL | 24 m |
| SYNCLAB S.R.L. | 24 m |
| TASS DESIGN S.R.L. | 24 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7120 | 2014 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (23)
Sunt 23 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Prahova
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25