MBA INSTAL BOGDAN S.R.L.
CUI 33815868 · J2014001183026
MBA INSTAL BOGDAN S.R.L. are CUI 33815868, nr. de înregistrare J2014001183026, înmatriculată pe 18.11.2014. Sediul social e în Municipiul Arad, jud. Arad. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4754. În 2025: cifră de afaceri 2.504.428 lei, profit net 177.600 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-03-12 | LICEUL NATIONAL DE INFORMATICA ARAD | Instalatii de boilere (Rev.2) | 11 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2,5 mil lei · mediana 199 mii lei | de 13× mediana |
| Profit net | 178 mii lei · mediana 3 mii lei | de 63× mediana |
| Salariați | 3 · mediana 1 | 300% din mediană |
| Marjă netă | 7.1% · mediana 1.6% | 444% din mediană |
| Cifră pe salariat | 835 mii lei · mediana 224 mii lei | 373% din mediană |
Comparat cu 270.695 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.504.428 | 2.280.494 | 1.999.858 | 1.870.429 | 2.161.312 | 1.884.185 | 1.882.377 | 1.041.304 | — | 0 | 107.816 | 27.143 |
| Venituri totale | 2.504.508 | 2.322.666 | 1.999.858 | 1.870.429 | 2.165.472 | 1.884.185 | 1.882.377 | 1.041.304 | 0 | 0 | 107.816 | 27.143 |
| Cheltuieli totale | 2.289.616 | 2.127.300 | 1.899.328 | 1.780.202 | 1.937.068 | 1.743.689 | 1.751.893 | 942.432 | 2.717 | 2.681 | 141.403 | 19.534 |
| Profit / pierdere brută | 214.892 | 195.366 | 100.530 | 90.227 | 228.404 | 140.496 | 130.484 | 98.872 | -2.717 | -2.681 | -33.587 | 7.609 |
| Profit / pierdere netă | 177.600 | 163.505 | 80.931 | 74.329 | 208.698 | 122.996 | 111.660 | 89.014 | -2.717 | -2.681 | -36.964 | 6.795 |
| Active imobilizate | 165.906 | 212.539 | 69.140 | 47.031 | 62.674 | 85.222 | 2.240 | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 1.432.648 | 1.274.888 | 1.066.475 | 1.013.430 | 923.385 | 592.017 | 388.241 | 196.345 | 14.007 | 12.724 | 13.287 | 27.343 |
| Stocuri | 1.285.500 | 1.227.565 | 996.519 | 730.180 | 674.869 | 491.794 | 329.136 | 136.611 | — | — | — | — |
| Creanțe | 55.328 | 47.229 | 63.606 | 64.751 | 65.650 | 42.762 | 31.510 | 19.856 | 13.066 | 12.592 | 12.311 | — |
| Casa și conturi la bănci | 91.820 | 94 | 6.350 | 218.499 | 182.866 | 57.461 | 27.595 | 39.878 | 941 | 132 | 976 | 27.343 |
| Datorii | 1.078.229 | 1.050.062 | 820.855 | 589.132 | 589.059 | 388.937 | 225.175 | 142.699 | 49.375 | 45.375 | 43.256 | 20.348 |
| Capitaluri proprii | 520.325 | 437.365 | 314.760 | 471.329 | 397.000 | 288.302 | 165.306 | 53.646 | -35.368 | -32.651 | -29.969 | 6.995 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 1 | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 18.11.2014 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad |
| CAEN principal | 4754 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MBA INSTAL BOGDAN S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2014001183026 |
| EUID | ROONRC.J2014001183026 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-11-18 |
| Sediu social | Str. Zorilor, Mun. Arad, ARAD |
| Domiciliu fiscal | JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. ZORILOR, BL.43, SC.D, ET.4, AP.19 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| A.C.S. AUTOMOBILE BUY BACK S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AGATIA REMEMBER SRL inactiv | aceeași clădire |
| ALEX BĂLTEAN SWIMMING CLUB SRL | aceeași clădire |
| ALTO TEHNIC TEAM SRL | aceeași clădire |
| DEZMEMBRĂRI R & A AUTOMOTIVE SRL | aceeași clădire |
| ECOSERV CONSAR S.R.L. | aceeași clădire |
| JUPITER SPEED TRANS SRL | aceeași clădire |
| LANOLIN INDUSTRY S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| LOPIDEX AUTOSERV SRL | aceeași clădire |
| M TRANS GRUP SPEDITION SRL | aceeași clădire |
| MAD-MILLING S.R.L. | aceeași clădire |
| MEDLIR CARE SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4674 | 2014 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (23)
Sunt 23 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Arad
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25