PODOCARE PRO ACADEMY S.R.L.
CUI 33824548 · J2014000320253
PODOCARE PRO ACADEMY S.R.L. are CUI 33824548, nr. de înregistrare J2014000320253, înmatriculată pe 20.11.2014. Sediul social e în Municipiul Drobeta-Turnu Severin, jud. Mehedinţi. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 9622. În 2025: cifră de afaceri 353.750 lei, profit net 13.232 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 354 mii lei · mediana 129 mii lei | 274% din mediană |
| Profit net | 13 mii lei · mediana 4 mii lei | 361% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 3.7% · mediana 3.6% | 103% din mediană |
| Cifră pe salariat | 177 mii lei · mediana 112 mii lei | 159% din mediană |
Comparat cu 30.919 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 353.750 | 246.278 | 182.400 | 234.887 | 41.883 | — | — | — | 0 | 2.776 | 29.901 | 1.943 |
| Venituri totale | 370.981 | 254.884 | 212.243 | 277.699 | 43.350 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2.776 | 29.901 | 1.943 |
| Cheltuieli totale | 350.142 | 223.969 | 206.871 | 219.145 | 72.324 | — | — | — | — | 821 | 38.113 | 4.802 |
| Profit / pierdere brută | 20.839 | 30.915 | 5.372 | 58.554 | -28.974 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1.955 | -8.212 | -2.859 |
| Profit / pierdere netă | 13.232 | 29.996 | 3.250 | 55.777 | -30.275 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1.872 | -9.196 | -2.917 |
| Active imobilizate | 53.426 | 27.519 | 27.519 | 23.789 | 11.199 | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 69.097 | 58.810 | 24.472 | 74.355 | 10.286 | 107 | 107 | 107 | 107 | 172 | 802 | 2.491 |
| Stocuri | 12.268 | 1.062 | 481 | 11.221 | — | — | — | — | — | 0 | -617 | 2.309 |
| Creanțe | 34.946 | 0 | 8.430 | 129 | 8 | — | — | — | — | 27 | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 21.883 | 57.748 | 15.561 | 63.005 | 10.278 | 107 | 107 | 107 | 107 | 145 | 1.419 | 182 |
| Cheltuieli în avans | 807 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 116.391 | 92.622 | 88.279 | 82.682 | 61.800 | 10.147 | 10.147 | 10.147 | 10.147 | 10.212 | 12.715 | 5.208 |
| Capitaluri proprii | 6.939 | -6.293 | -36.288 | 15.462 | -40.315 | -10.040 | -10.040 | -10.040 | -10.040 | -10.040 | -11.913 | -2.717 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 4 | 1 | 3 | 1 | — | — | — | — | — | 0 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 14.01.2021 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mehedinţi |
| CAEN principal | 9622 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PODOCARE PRO ACADEMY S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2014000320253 |
| EUID | ROONRC.J2014000320253 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-11-20 |
| Sediu social | Bld. T. Vladimirescu, 76, BIROUL NR.1, Mun. Drobeta-Turnu Severin, MEHEDINŢI |
| Domiciliu fiscal | JUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, BLD. T. VLADIMIRESCU, NR.76, BIROUL NR.1, ET.PARTER |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 9622 | 2025 |
| 9602 | 2021 – 2024 |
| 5630 | 2014 – 2020 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Mehedinţi
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08