DRS ARCHITECTS S.R.L.
CUI 33923932 · J2014014800408
DRS ARCHITECTS S.R.L. are CUI 33923932, nr. de înregistrare J2014014800408, înmatriculată pe 22.12.2014. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 2, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 7111. În 2025: cifră de afaceri 6.716.659 lei, profit net 266.351 lei, 13 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 6,7 mil lei · mediana 172 mii lei | de 39× mediana |
| Profit net | 266 mii lei · mediana 31 mii lei | 846% din mediană |
| Salariați | 13 · mediana 1 | de 13× mediana |
| Marjă netă | 4% · mediana 23.7% | 17% din mediană |
| Cifră pe salariat | 517 mii lei · mediana 176 mii lei | 293% din mediană |
Comparat cu 103.076 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 6.716.659 | 4.735.512 | 3.570.299 | 2.319.607 | 1.240.078 | 1.599.830 | 1.053.922 | 416.912 | 91.961 | 73.186 | 87.866 | 130.000 |
| Venituri totale | 6.721.927 | 4.772.282 | 3.570.685 | 2.389.189 | 1.240.078 | 1.599.830 | 1.053.922 | 416.912 | 91.961 | 73.186 | 87.884 | 130.000 |
| Cheltuieli totale | 6.329.562 | 4.602.580 | 3.434.507 | 1.825.239 | 1.034.667 | 1.314.971 | 998.983 | 473.474 | 45.870 | 30.541 | 14.020 | 9.441 |
| Profit / pierdere brută | 392.365 | 169.702 | 136.178 | 563.950 | 205.411 | 284.859 | 54.939 | -56.562 | 46.091 | 42.645 | 73.864 | 120.559 |
| Profit / pierdere netă | 266.351 | 121.121 | 112.983 | 540.538 | 193.258 | 270.306 | 44.400 | -60.731 | 45.172 | 41.181 | 71.228 | 116.659 |
| Active imobilizate | 1.196.748 | 589.250 | 354.804 | 438.595 | 77.047 | 91.690 | 119.895 | 125.628 | — | — | — | — |
| Active circulante | 1.025.132 | 597.898 | 387.324 | 609.253 | 466.091 | 412.632 | 307.177 | 73.088 | 58.675 | 46.320 | 76.643 | 130.500 |
| Creanțe | 856.848 | 564.393 | 228.077 | 453.980 | 293.839 | 393.050 | 94.273 | 28.542 | 17 | 17 | 20.323 | 130.000 |
| Casa și conturi la bănci | 168.284 | 33.505 | 159.247 | 155.273 | 172.252 | 19.582 | 212.904 | 44.546 | 58.658 | 46.303 | 56.320 | 500 |
| Cheltuieli în avans | 13.968 | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 1.890.228 | 918.989 | 449.437 | 506.710 | 349.280 | 249.747 | 442.803 | 258.847 | 12.903 | 4.539 | 4.815 | 13.341 |
| Capitaluri proprii | 345.620 | 268.159 | 292.691 | 541.138 | 193.858 | 254.575 | -15.731 | -60.131 | 45.772 | 41.781 | 71.828 | 117.159 |
| Capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Număr mediu de salariați | 13 | 9 | 8 | 7 | 5 | 5 | 5 | 4 | 1 | 1 | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Aug 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 07.10.2024 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 7111 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | DRS ARCHITECTS S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2014014800408 |
| EUID | ROONRC.J2014014800408 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-12-22 |
| Sediu social | Str. Tudor Arghezi, 21, Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR TUDOR ARGHEZI, NR.21, ET.PARTER |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ACTA CAPITAL MARKET & HR ADVISORY S.R.L. | aceeași clădire |
| ALPHA ISO PROCONS S.R.L. | aceeași clădire |
| ALT BIROU S.R.L. | aceeași clădire |
| AMPROPERTYCONSTRUCT S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| BLOOMBERG L.P. SCS WILMINGTON SUCURSALA ROMANIA | aceeași clădire |
| CONTINENTAL FARMERS ROMANIA S.R.L. | aceeași clădire |
| DR. PENDL & DR. PISWANGER ROMANIA SRL | aceeași clădire |
| ECRION SOFTWARE INTERNATIONAL SRL | aceeași clădire |
| EFESO MANAGEMENT CONSULTANTS S.R.L. | aceeași clădire |
| IBASIS IOT INNOVATION S.R.L. | aceeași clădire |
| ILMA RADIAN ART SRL inactiv | aceeași clădire |
| INTERIM MANAGEMENT ADVISOR S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 7112 | 2024 – 2025 |
| 7111 | 2014 – 2023 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (29)
Sunt 29 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (7)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25