OPTALMI SRL
CUI 34040867 · J2015000028349
OPTALMI SRL are CUI 34040867, nr. de înregistrare J2015000028349, înmatriculată pe 30.01.2015. Sediul social e în Comuna Cervenia, jud. Teleorman. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4774. În 2025: cifră de afaceri 482.886 lei, profit net 177.348 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 483 mii lei · mediana 199 mii lei | 243% din mediană |
| Profit net | 177 mii lei · mediana 3 mii lei | de 63× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 36.7% · mediana 1.6% | de 23× mediana |
| Cifră pe salariat | 483 mii lei · mediana 224 mii lei | 216% din mediană |
Comparat cu 270.691 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 11 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 482.886 | 592.891 | 501.486 | 299.997 | 298.107 | 295.780 | 291.735 | 281.179 | 217.245 | 184.221 | 129.590 |
| Venituri totale | 483.792 | 599.891 | 502.486 | 299.997 | 298.107 | 295.780 | 291.735 | 281.179 | 217.245 | 184.221 | 129.590 |
| Cheltuieli totale | 296.181 | 374.338 | 423.671 | 295.431 | 271.475 | 228.062 | 233.025 | 168.524 | 172.350 | 165.154 | 82.179 |
| Profit / pierdere brută | 187.611 | 225.553 | 78.815 | 4.566 | 26.632 | 67.718 | 58.710 | 112.655 | 44.895 | 19.067 | 47.411 |
| Profit / pierdere netă | 177.348 | 212.727 | 73.790 | 1.566 | 23.651 | 64.972 | 55.793 | 109.819 | 42.723 | 15.383 | 43.822 |
| Active imobilizate | 306.167 | 242.674 | 283.770 | 324.321 | 228.685 | 201.735 | 168.287 | 83.246 | 73.398 | 35.462 | 11.293 |
| Active circulante | 246.027 | 220.342 | 153.023 | 118.904 | 159.948 | 71.070 | 75.173 | 97.243 | 45.475 | 33.355 | 54.512 |
| Stocuri | 157.107 | 119.726 | 112.135 | 114.006 | 68.881 | 34.383 | 39.157 | 28.550 | 15.727 | 17.158 | 16.351 |
| Creanțe | 42.232 | 48.735 | 16.664 | — | 1.750 | — | — | — | 2.600 | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 46.688 | 51.881 | 24.224 | 4.898 | 89.317 | 36.687 | 36.016 | 68.693 | 27.148 | 16.197 | 38.161 |
| Cheltuieli în avans | — | 61.867 | 57.464 | 2.729 | — | 3.000 | — | — | 11.540 | 11.540 | — |
| Datorii | 242.649 | 148.645 | 238.104 | 263.591 | 207.838 | 118.661 | 151.288 | 70.430 | 87.450 | 20.952 | 21.783 |
| Capitaluri proprii | 309.545 | 376.238 | 256.153 | 182.363 | 180.795 | 157.144 | 92.172 | 110.059 | 42.963 | 59.405 | 44.022 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Mar 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 30.01.2015 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Zimnicea |
| CAEN principal | 4774 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | OPTALMI SRL |
| Nr. reg. com. | J2015000028349 |
| EUID | ROONRC.J2015000028349 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2015-01-30 |
| Sediu social | G CERVENIA, Com. Cervenia, TELEORMAN |
| Domiciliu fiscal | JUD. TELEORMAN, COM. CERVENIA, G CERVENIA |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| TECMIR TOP 2022 S.R.L. | 455 m |
| ADAM TRANS S.R.L. inactiv | 634 m |
| ADELL LZV S.R.L. | 634 m |
| ALPHA TRANSPORT TRUCK S.R.L. | 634 m |
| ASKORI PATRIŢA SRL | 634 m |
| CAMELIA COLECT TOTAL S.R.L. | 634 m |
| COLECT BUSINESS LEDI S.R.L. | 634 m |
| DARIA COLECT S.R.L. inactiv | 634 m |
| ELENA FAMILY MAG S.R.L. inactiv | 634 m |
| EMI & ELIZA COMPANY S.R.L. | 634 m |
| ERIC & DOMINIC S.R.L. | 634 m |
| EVA BEST SHOP S.R.L. | 634 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4778 | 2015 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (9)
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Teleorman
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25